Jump to content
IGNORED

Restorani u Srbiji koje treba posetiti


Corkscrew

Recommended Posts

40 minutes ago, Ras said:

Ovaj tekst o restoranu Predah kod Valjeva (spominjali smo ga već na ovoj temi) podsetio me je na odličan frape od maline, koji sam probao takođe u Valjevu, u jednom od kafea uz obalu reke Gradac u onom gradskom delu.

 

Izgleda da je taj frape u standardnoj ponudi u valjevskom kraju, što je apsolutno za pohvalu, a zanima me da li se odomaćio i u drugim krajevima Srbije, pogotovo onim malinarskim?

Isto sam primetio pre 10-ak godina, frape od malina je bio na meniju u dosta lokala u Valjevu. Sa druge strane u Ivanjici i Arilju ne postoji kao opcija, tamo kad pitaš ljude ne mogu da vide maline očima. Samo sam mogao da pretpostavim da Valjevci ne beru maline i da je to glavni razlog. :)

  • Haha 3
Link to comment
Posted (edited)

Zapravo je šteta što je tako.

 

Edit. Koga uopšte zanima nekakva bezvezna interpretacija čizkejka u Užicu, ili trileće iz Pljevalja? Zar ne mogu da koriste lokalne namirnice, ugalj, ili šta već imaju?

Edited by Ras
  • +1 2
Link to comment
  • 2 weeks later...

Moze li preporuka za neki restoran od recimo Aleksinca pa do Jagodine, ali da se ne udaljavam mnogo od autoputa

Link to comment
On 26.5.2024. at 19:16, Moća said:

Probaj pa pricaj, meni je problem u Pirotu kad odem da obidjem familiju sto mi ne daju u kafane nego idem od jednih do drugih i jedem ko prase.

 

Istina, jebote... i u Leskovcu isto.

 

Koliko god da su im kafane dobre, domaća kuhinja još tri puta više izuva. I onda šta ćeš, sve bi hteo, ali neće duša

Link to comment
51 minutes ago, shimpu said:

Moze li preporuka za neki restoran od recimo Aleksinca pa do Jagodine, ali da se ne udaljavam mnogo od autoputa

Marjan kod Aleksinca je nekad bio dobar. Nisam bio milion godina.

Link to comment
1 hour ago, shimpu said:

Moze li preporuka za neki restoran od recimo Aleksinca pa do Jagodine, ali da se ne udaljavam mnogo od autoputa

Ukoliko pod restoranom podrazumevaš meso, odnosno roštilj, onda odvoji vreme i svrati u Niš ili Aleksinac.

 

Mrak je i realtivno blizu autoputa: na raskrsnici kod Niša skreneš na kratko ka Sofiji (umesto da nastaviš ka Beogradu) i isključiš se na rampi Niš-Sever. 

Edited by Ras
  • +1 1
Link to comment

Meni je Mrak super.

 

Čitam u poslednje vreme dosta negativnih komentara, valjda klijentela kod nekih izaziva odbojnost prema restoranu.

Link to comment
13 minutes ago, Milošica said:

Meni je Mrak super.

 

Čitam u poslednje vreme dosta negativnih komentara, valjda klijentela kod nekih izaziva odbojnost prema restoranu.

Ko traži ambijent u Mraku ga sigurno neće naći. Objekat krajputaš i bezlični prostor koji se širio kako je posao rastao. Cene od prošle godine su više beogradske, nego niške, ali sa mesom umeju, a i sirevi koje koriste su odlični.

Edited by Ras
  • +1 1
Link to comment

Marjan cuven po svojim besplatnim salatama a nikako da ga obidjem jer mora starim putem Aleksinac-Nis.

Link to comment
4 minutes ago, Ras said:

Ko traži ambijent u Mraku ga sigurno neće naći. Objekat krajputaš i bezlični prostor koji se širio, kako je posao rastao. Cene od prošle godine su više beogradske, nego niške, ali sa mesom umeju, a i sirevi koje koriste su odlični.

Pa mrak :covid19:

  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, shimpu said:

Moze li preporuka za neki restoran od recimo Aleksinca pa do Jagodine, ali da se ne udaljavam mnogo od autoputa

У Ражњу:

https://www.google.com/maps/place/Etno+kuća+"Hrebeljanović"/@43.6747452,21.5465099,15.75z/data=!4m15!1m8!3m7!1s0x47542d9634f80db1:0x73930c5060f43810!2sAleksinac!3b1!8m2!3d43.5405107!4d21.7089871!16zL20vMGN5ZGdi!3m5!1s0x475683584f5205a1:0x1b03d600aa834ab8!8m2!3d43.6735139!4d21.5471252!16s%2Fg%2F11h8lgnp7m?entry=ttu

 

Ако ти не смета четнички/патриотски (зависно од преференција) амбијент има стварно добро месо - 5-6 јела са роштиља укупно има, и добре домаће сокове 

Link to comment
Just now, mire said:

meni je "kapija šumadije" bila vrh, ali nisam bio par godina

odvajanje za batočinu

nisam bio, al prolazeći pored stakao sam utisak epskog raspada

Link to comment
1 minute ago, mire said:

meni je "kapija šumadije" bila vrh, ali nisam bio par godina

odvajanje za batočinu

 

Tu je bila odlična čorba, jagnjeća i teleća. Nisam ni ja svraćao par godina, ne znam kako je sada.

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...