Jump to content
IGNORED

Mobilni


nesha taxista

Recommended Posts

nije! kad kupim pametni telefon u paketu sa internetom onda preko sim-a mogu da se nakacim bilo gde na internet. ne mora na public wifi.
"Sta je dobro, sta nam treba..."wifi.jpgNa slici su iPod i WiFi router. Upareni, postaju telefon preko Skype.Router je WiFi, malo manji ali malo deblji od iPoda i mozes da ga nosis sa sobom, ima bateriju. Kako se pojavis, tvoj ce WiFi obasjavati i druge u okolini od 20m (ima password za log in, ne mogu da ti se keshaju tek tako).Ovaj je 50Mbps, 30$ mesecno. To je neograniceno upload/download a za tu cenu se sam router dobije za dzabe.Sta je jos dobro: moze 5 razlicitih uredjaja odjednom. Kucni racunar, laptop, iPod, iPhone (ako hoces Skype). Sa ovime i iPod snima kamerom i direktno salje na primajucu stranu (iPod ili iPhone sa Wifi) za dzabe.Prakticno, i ne treba ti drugi Internet osim ovoga.Mada ukljucuje 2 uredjaja koji treba da budu u blizini (ili da se nose zajedno), meni je ovo bolje resenje nego iPhone sa sopstvenim WiFi: taj WiFi je samo za njega, jednog jedinog. Mislim normalan iPhone kao mobilni a ovaj WiFi koji i on i drugi mogu da koriste istovremeno. Edited by Yoyogi
Link to comment
nego iPhone sa sopstvenim WiFi: taj WiFi je samo za njega, jednog jedinog.
Personal HotSpot.iPhone postane wifi ruter, pa kaci na njega i iPod i laptop...Personal-Hotspot.jpg
Link to comment
Personal HotSpot.iPhone postane wifi ruter, pa kaci na njega i iPod i laptop...
Nisam znao. To sam mislio jer mi je kolega koji ima Samsung Galaxy + WiFi rekao da je wifi samo za njega i nikoga vise.
Link to comment

yep, ja to koristim na poslu kad me njihov proxy zeza, samo ta opcija se ovde plaća 30e mesečno (za neograničeni protok, ima jeftinija varijanta)

Link to comment
Nisam znao. To sam mislio jer mi je kolega koji ima Samsung Galaxy + WiFi rekao da je wifi samo za njega i nikoga vise.
i to nije tačno.I galaxy ima hotspot za bilo koga ko je u okruženju
Link to comment
i to nije tačno.I galaxy ima hotspot za bilo koga ko je u okruženju
Onda je verovatno mislio, sad mi dodje, da kada on i Galaxy odu iz kuce, nema vise Interneta. U tom smislu i iPhone onda sa njegovim WiFi - ako je to jedini Internet u kuci. Onda je preskupo koristiti ga kao WiFi router jer to ponistava osnovu pa i samo ime - mobilni telefon koji se nosi.Jos, taj WiFi podleze roamingu, bio je post o hiljadama evra za gledanje filma preko toga u roamingu.
Link to comment
Jos, taj WiFi podleze roamingu, bio je post o hiljadama evra za gledanje filma preko toga u roamingu.
Kako bre wifi roming?Ako mislis na onoga koji je gledao "baba gori a selo se ceslja" ti si to pogresno shvatio...
Link to comment

Pa ako koristis telephon kao wifi hotspot kad si u inostranstvu, placas data transfer po cenama u roamingu.

Kako bre wifi roming?Ako mislis na onoga koji je gledao "baba gori a selo se ceslja" ti si to pogresno shvatio...
Link to comment
Kako bre wifi roming?Ako mislis na onoga koji je gledao "baba gori a selo se ceslja" ti si to pogresno shvatio...
Mislis, ja odnesem moj WiFi router iz Japana u Thai, i to radi kao da nista nije bilo? Ista cena?
Link to comment

A to je onda recimo 3G pa wifi slanje dalje...Ja sam mislio na wifi kacenje na pristupne tacke, to je valjda dzabe ako vlasnik kafica ili sta god ima otvorenu mrezu...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...