Jump to content
IGNORED

Mobilni


nesha taxista

Recommended Posts

:unsure: I umene (mozda se pishe u mene, nisam siguran) je tako, a ne zivim ni ja u DZapanu.Ono jes', za taj iPhone traze 7500 dindzi na kontrakt 3 godine, znachi 99 dolarova, ne daju dzabe dushmani, onda je opet bolje u DZapanu ...... jer i ne znash da je iPhone ..... No Name, poshteno.
Sta podmeces? Tamo je pisalo"Cena je, zavisno od planova, 40 US$ mesecno. Nikada do iPhone nije uzimala u obzir sam aparat, sada je +10$ ako bas hoces iPhone. Moja zena to ima.Potpuno beskorisno osim sto ima iPod u njemu. Moze, WiFi, jos 5$ mesecno za neograniceni pristup Internetu, bez limita."
Link to comment

Podmece zato sto je neobrazovnim seljanima, koji ne znaju ni da se potpisu, a kamoli da su culi za dzaba telefon po ugovoru, lako podmenuti.Ne daj se. Evo mene si inspirisao da konacno naucim da citam i pisem, kako bih jednog dana mogao da sklopim ugovor s jednim od tri srpska mobilna operatera i dobijem dzabe iPhone. Zahvaljujem se vladi Japana na ovom voice/text recognition softwareu, koji koristim za forumsku komunikaciju, ali konacno sam to prevazisao.

Link to comment
Sto se ti kurcis protiv pogresnog kurcitelja?Ko je taj proizvodjac? Ovde niko ne prodaje telefone kao aparate. Osim Apple od iPhone vremena, ne mozes da odes u radnju i kupis mobilni.Nikad nisam znao koji mi je telefon, ne znam ni sada. Kazu ima sifra ispod baterije, ko zna moze da odgonetne ko je napravio telefon.Mobilna telefonija u Japanu i Koreji je nekih 7-8 godina ispred svih ostalih, mozes da pitas sta da ocekujes za koju godinu, da li sada da kupis ili da cekas. Direktno iz buducnosti.Pri tome telefoni kao aparati su nebitni, ne postoji kradja mobilnih, ne postoji 2nd hand market, kao da su stipaljke za ves. A u tom carstvu, bezvrednog hardwera, vladala je Nokia. I sudeci po tebi i Dabovicu, nije vladala na silu nego su je voleli kao rod rodjeni.Bitno je sta mozes da uradis sa provajderovim aplikacijama (koji ti da telefon besplatno).Nokijini telefoni to nisu mogli da urade, sto ih neko ne bio uzeo kao svoju platformu umesto da sam organizuje proizvodnju i zato je pukla u Aziji.
Seiriš nad pucanjem Nokie u Japanu, logičan zaključak je da ste time vi Japanci dokazali da ste ipak tate u oblasti oteravši neke tamo Fince gde im je mesto. Kad ono trt. Sa pucanjem Nokije vi Japanci nemate nikakve veze, zasluge za to pripadaju Tajlanđanima, Kanađanima, Amerima, Šveđanima, Koreancima... Pa se zato pitam koji moj ti seiriš? Ko god da proizvodi te vaše no name telefone sa šifrom ispod nalepnice - to niste vi Japanci. Što je prilično šokantno za zamlju koja je do skoro bila lider u oblasti visoke tehnologije.
Link to comment
Seiriš nad pucanjem Nokie u Japanu, logičan zaključak je da ste time vi Japanci dokazali da ste ipak tate u oblasti oteravši neke tamo Fince gde im je mesto. Kad ono trt. Sa pucanjem Nokije vi Japanci nemate nikakve veze, zasluge za to pripadaju Tajlanđanima, Kanađanima, Amerima, Šveđanima, Koreancima... Pa se zato pitam koji moj ti seiriš? Ko god da proizvodi te vaše no name telefone sa šifrom ispod nalepnice - to niste vi Japanci. Što je prilično šokantno za zamlju koja je do skoro bila lider u oblasti visoke tehnologije.
čemu ovo poistovećivanje? jedino što će Jojogi ikada uspeti na ovom forumu je da apsolutno ogadi kukavni Japan svima.
Link to comment
Seiriš nad pucanjem Nokie u Japanu, logičan zaključak je da ste time vi Japanci dokazali da ste ipak tate u oblasti oteravši neke tamo Fince gde im je mesto. Kad ono trt. Sa pucanjem Nokije vi Japanci nemate nikakve veze, zasluge za to pripadaju Tajlanđanima, Kanađanima, Amerima, Šveđanima, Koreancima... Pa se zato pitam koji moj ti seiriš? Ko god da proizvodi te vaše no name telefone sa šifrom ispod nalepnice - to niste vi Japanci. Što je prilično šokantno za zamlju koja je do skoro bila lider u oblasti visoke tehnologije.
Nisam ja Japanac i nikoga ja ne teram. No name telefone prave Sharp, Sony, Hitachi, Panasonic, Samsung, LG....samo su nebitni, kao piljevina oko drva. Poenta je ta totalna nebitnost hardvera koja je u svetu za razliku bila statusni simbol i na toj pogresnoj postavci je Nokia i insistirala. Pobogu, i clanku se navodi neki model Nokia od 25 hiljada dolara! I sto Nokia to nije uspela a protivnici joj nisu bili druge marke protiv kojih se bori na drugim trzistima nego noname aparati.Ispada da je cela koncepcija bila pogresna - te stvarcice su luk i voda, bitno je sta mogu da urade (provajderi to omogucuju).Nokia je imala neki kao iTunes, propalo. Sve je islo na jos kompluikovanije i manje upotrebljive telefone. Trebao je (80% japanski delovi, ekran, memorija, chipovi, sitna crevca) iPhone da dodje u Japan, ni on ne moze skoro nista od regularnih stvari ali je Apple i intersantno - nije potisnuo nikoga ko nije vec tu nego je svima drugi ili treci telefon, zbog svoje atraktivnosti kao proizvoda.Onda, dok Apple hara (kao drugi ili treci telefon) Nokia nije uspela da bude nikakav. Sad joj se omcha namiche oko vrata tamo gde nema japanskih i koreanskih ni noname ni provajderskog servisa. I to ce da je udavi.
Link to comment

Poptuno mi je zapanjujuće da japanski superiorni koncept piljevine nije pregazio globalno tržište već se zadržao na tom relativno malom tržištu, mada kapiram da se gnušaju same pomisli na profit, tu šarenu lažu restlova neolitskog homo sapiensa koji, na žalost, još uvek okupira ostatak planete.

Link to comment
Poptuno mi je zapanjujuće da japanski superiorni koncept piljevine nije pregazio globalno tržište već se zadržao na tom relativno malom tržištu, mada kapiram da se gnušaju same pomisli na profit, tu šarenu lažu restlova neolitskog homo sapiensa koji, na žalost, još uvek okupira ostatak planete.
Ne razumjesh ti to , Druze Sudija...Mobilna telefonija je isla od provajdera, sta oni hoce da rade sa tim spravicama, ne od proizvodjaca telefona.Imaju svoj sistem. Do pre 3 godine mobilni nisu imali SIM kartice. Sve je bilo integrisano u hardveru.Tada mozda 4 provajdera, takmicila su se u tome sta mogu (koje usluge osim telefoniranja) da ponude. Rast im je bio 10% godisnje.Sve lokalno razvijeno, na japanskom i tesko za izvoz ali to je mali deo priche.Ostatak sveta je imao svoje puteve i to se, za vreme rasta svih, tolerisalo.Onda je ispalo da je japanski sistem totalno nekompatibilan za sirenje po svetu a ostali su videli da oni nisu kompatibilni sa Japanom i Korejom.Dok su svi rasli, bilo je fino.Preneti japanski sistem na svet je kao da Amerika prenese NTSC na ostatak sveta a skine PAL za video.Kada je rast usporio, drzava je 2005. donela naredbu da korisnik sa jedne mreze moze da zadrzi isti broj na drugoj mrezi. To je bio novi impuls na unutrasnje borbe.Onda je NTT DoCoMo prodao svoj iMode Australiji ali to nije nikada proradilo, tesko je bilo okrenuti postojece zasanchene provajdere i proizvodjace, koji su na osnovu aparata isli na trziste.Opet, NTT je kupio nekog indijskog provajdera sa namerom da tamo uleti u novo i rastuce trziste. I to je propalo. U Indiji prosecan mesecni racun je 5$ dok je u Japanu 50$.Tu je profit, ako ga posle svega nesto i ima.
Link to comment

OK, znači hoćeš da kažeš da im je startna koncepcija bila pogrešna, dovela do potpune nekompatibilnosti njihove tehnologije sa ostatkom sveta i da ih to sprečava u osvajanju novih tržišta i pravljenju drastično većeg profita? Slažem se potpuno.

Link to comment
OK, znači hoćeš da kažeš da im je startna koncepcija bila pogrešna, dovela do potpune nekompatibilnosti njihove tehnologije sa ostatkom sveta i da ih to sprečava u osvajanju novih tržišta i pravljenju drastično većeg profita? Slažem se potpuno.
Cija? Nokijina koja propada ili japanska koja zivi sa svojim korisnicima?Ako nije ostalo mesta za jos slaganja, uzmi kao vanredni, iPhone advance.On je razyebo sve po svetu, a japanske jos nije. Uzimaju ga kao zgodnu igracku koja ima features (iTunes, Apps) koji su tu, uz regularni lokalni telefon.Apple je razyebao Nokiu, ne japanski sistemi. Pri tome, (jos) nije ni okrznuo japanski provajderski mainstream. Koji su videli opasnost, poceli su da nude iPhone. U Japanu nema osobe koja ima iPhone a da nema lokalni mobilni (no-name).Vidi samo ovo: lokalni telefoni imaju opciju za vise brojeva za isti aparat. Kada ti firma da telefon, imas broj za firmu, imas drugi broj za privatne razgovore. Posebni racuni i posebna naplata. Prebacujes se sa jednog na drugi. Apple nije ni sanjao da to nekome treba.
Link to comment
OK, znači hoćeš da kažeš da im je startna koncepcija bila pogrešna, dovela do potpune nekompatibilnosti njihove tehnologije sa ostatkom sveta i da ih to sprečava u osvajanju novih tržišta i pravljenju drastično većeg profita? Slažem se potpuno.
Ama nisi razumeo. Ceo svet je nekompatibilan sa Japanom, i koncepcija celog sveta je pogrešna. I to sprečava Japan da širi tržište mobilnih telefona i povećava (drastćno) profit.Eto na primer, ove budale provajderi po Evropi već 15 godina koriste SIM kartice.
Link to comment
Cija? Nokijina koja propada ili japanska koja zivi sa svojim korisnicima?Ako nije ostalo mesta za jos slaganja, uzmi kao vanredni, iPhone advance.On je razyebo sve po svetu, a japanske jos nije. Uzimaju ga kao zgodnu igracku koja ima features (iTunes, Apps) koji su tu, uz regularni lokalni telefon.Apple je razyebao Nokiu, ne japanski sistemi. Pri tome, (jos) nije ni okrznuo japanski provajderski mainstream. Koji su videli opasnost, poceli su da nude iPhone. U Japanu nema osobe koja ima iPhone a da nema lokalni mobilni (no-name).Vidi samo ovo: lokalni telefoni imaju opciju za vise brojeva za isti aparat. Kada ti firma da telefon, imas broj za firmu, imas drugi broj za privatne razgovore. Posebni racuni i posebna naplata. Prebacujes se sa jednog na drugi. Apple nije ni sanjao da to nekome treba.
U, sad ispada da su japanci rasipnici, imaju opciju da na besplatnom telefonu imaju više brojeva (btw, čudesna tehnologija, nikad viđena, kinezi rade telefone za više kartica, sa tv, bacačem plamena, perverznim patuljkom, satelitskom antenom i lopticom na lastiš za 20$ već 10 godina) a oni kupuju još i iPhone. Plus su glupi rasipnici, jer ga kupuju zbog aplikacija i playera, a to imaju na iPod Touchu za duplo manje love. Ovo za život sa korisnicima je do jaja za roknuti na neki bilbord u Bangladešu, Pakistanu il Indiji prilikom širenja, al kao što malopre reče, japanci na tamošnjem tržištu ne mogu ništa zbog tehnologije koja je svugde van Japana neupotrebljiva. Priča o 5$ vs 50$ je smešna kad se samo uporedi veličina ta dva tržišta. Uvek bih pre prihvatio udeo na tržištu toalet papira u Bangladešu nego Breitlinga i Rolexa u Singapuru.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...