Jump to content
IGNORED

Mobilni


nesha taxista

Recommended Posts

Hocu da prodam svoju Nokia-u 5800, pa me interesuje kako je najlakse to uraditi, tj kakav tip prodaje preporucujete, koje sajtove, oglase i slicno?

Link to comment
Propala firma, krsh & lom zvani Nokia (prakticno u vlasnistvu i pod starateljstvom Microsofta) zvanicno napusta japansko trziste. Tamo je uvek predstavljala nulu, nikada nije zazivelo Nokia do Tokia. Osim u Indiji i Tajlandu gde je zivela na 15$ telefonima, slabo gde u Aziji je ikada nesto predstavljala.Naslov clanka Nokia abandons Japanese market je obmanjujuci: pre ce biti da je to isto trziste Nokiji serviralo nogu u doope. I nije jedino. Masovna propast te firme, hiljade bez posla (i jos ima da se reze) po celoj planeti. Crash landing nekada mocne i arogantne firme ce se izucavati na fakultetima kao primer.
Lupas kao Maksim po diviziji. Dvadeset godina apsolutne dominacije na trzistu na kome vladaju vukovi i slabe profitne margine (i na kome je i danas najveci svetski proizvodjac) ucice se kao primer briljantne poslovne strategije. Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
Da, ali Yoyogi pise o trenutnom stanju, a ne o staroj slavi. Imas li ti drugacije informacije?
imam. Nokia je trenutno najveci svetski proizvodjac mobilnih telefona. nazvati Nokiu "propalom firmom i krshom i lomom" je neinteligentno, to je jednostavno Yoyogijeva visceralna reakcija na vest da Nokia napusta japansko trziste. zna se ko napusta Japan, izdajnici. moze Japan i bez takvih, jel tako Jojogi?inace izjava da ce se pad Nokie izucavati kao primer loseg poslovanja mi je neverovatna. "Kolege, tema danasnjeg predavanja je zapanjujuci neuspeh kompanije koja je 20 godina suvereno vladala najdinamicnijim segmentom consumer electronic trzista. Posle toga cemo se podsmevati IBM-u, tek su to bili luzeri svoje vrste".realno me ne zanima sudbina Nokie (da, sa sadasnjom stopom pada profita tu kompaniju ne ocekuju najveseliji dani), samo reagujem na Jojogijevo sprdanje koje je izazvano iskljucivo cinjenicom da je procitao naslov koji je implicirao da bi neko ili nesto mogao/moglo napustiti Japan. Edited by nesha taxista
Uklonjen uvredljiv deo
Link to comment
imam. Nokia je trenutno najveci svetski proizvodjac mobilnih telefona. nazvati Nokiu "propalom firmom i krshom i lomom" je i neinteligentno, to je jednostavno Yoyogijeva visceralna reakcija na vest da Nokia napusta japansko trziste. zna se ko napusta Japan, izdajnici. moze Japan i bez takvih, jel tako Jojogi?inace izjava da ce se pad Nokie izucavati kao primer loseg poslovanja mi je neverovatna. "Kolege, tema danasnjeg predavanja je zapanjujuci neuspeh kompanije koja je 20 godina suvereno vladala najdinamicnijim segmentom consumer electronic trzista. Posle toga cemo se podsmevati IBM-u, tek su to bili luzeri svoje vrste".realno me ne zanima sudbina Nokie (da, sa sadasnjom stopom pada profita tu kompaniju ne ocekuju najveseliji dani), samo reagujem na Jojogijevo sprdanje koje je izazvano iskljucivo cinjenicom da je procitao naslov koji je implicirao da bi neko ili nesto mogao/moglo napustiti Japan.
Kao da je pre 10 hiljada godina naisao na nesto nepoznato pa poceo da ga obilazi i udara velikom koskom, jedinim orudjem kojim raspolaze.Tako je nas poster, nazvao ovo sto izgleda danas (6 meseci kasnije) jos gore po Nokiu (ovo su stari podaci, taj krsh od firme je potonuo jos dublje od onda). nokia.gifNjegovo tumacenje cinjenicnog stanja (on doseze, sa velikim naporom, samo do polovine, tu je kraj njegovih dometa, a isto mu kazu i reklame i TV pa mora da je tako) i naravno da je, kao Oznas 1948, zakucao svoju istinu gore na zid i nema levo-desno: Nokia je trenutno najveci svetski proizvodjac mobilnih telefona. I, perverzno, on je u pravu (levi dijagram pokazuje koliko, samo da nema desnog dijagrama koji pokazuje kako). Bice najveca ili je nece biti. Recimo, bila bi i veca kada bi telefone davala za 1c, o svom trosku.Postovano 28. majaJos od od posta #68 iz decembra 2007. Yoyogi je konzistentan oko Nokie i zasto im aparati nisu dobri za najvece trziste na svetu - azijsko. Tada ga je neko ko je radio u Nokiji nazvao "kenjanjem". Nadam se da taj jos uvek ima posao i leba da jede. Edited by nesha taxista
Obrisan uvredljivi deo
Link to comment
inace izjava da ce se pad Nokie izucavati kao primer loseg poslovanja mi je neverovatna. "Kolege, tema danasnjeg predavanja je zapanjujuci neuspeh kompanije koja je 20 godina suvereno vladala najdinamicnijim segmentom consumer electronic trzista. Posle toga cemo se podsmevati IBM-u, tek su to bili luzeri svoje vrste".
Ајбием је недавно по тамо неком проценту на не знам ком сегменту тржишта, мислим по оном што не иде кроз малопродају него директно фирмама, изгурао Мајкромеканог на треће место. Љути губиташи сви до једног.
Link to comment
ImbecilnoNeinteligentnoSuludoNeverovatno
A što li se ti kurčiš na temu mobilne telefonije, kad jedini Japanski proizvođač mobilnih telefona na ovoj listi postpoji samo zahvaljujući šlepanju uz Šveđane? Ej, tehnološki gigant poput Japana nema značajnog proizvođača mobilnih telefona! Jebena Kanada ga ima.
Link to comment
A što li se ti kurčiš na temu mobilne telefonije, kad jedini Japanski proizvođač mobilnih telefona na ovoj listi postpoji samo zahvaljujući šlepanju uz Šveđane? Ej, tehnološki gigant poput Japana nema značajnog proizvođača mobilnih telefona! Jebena Kanada ga ima.
Sto se ti kurcis protiv pogresnog kurcitelja?Ko je taj proizvodjac? Ovde niko ne prodaje telefone kao aparate. Osim Apple od iPhone vremena, ne mozes da odes u radnju i kupis mobilni.Nikad nisam znao koji mi je telefon, ne znam ni sada. Kazu ima sifra ispod baterije, ko zna moze da odgonetne ko je napravio telefon.Mobilna telefonija u Japanu i Koreji je nekih 7-8 godina ispred svih ostalih, mozes da pitas sta da ocekujes za koju godinu, da li sada da kupis ili da cekas. Direktno iz buducnosti.Pri tome telefoni kao aparati su nebitni, ne postoji kradja mobilnih, ne postoji 2nd hand market, kao da su stipaljke za ves. A u tom carstvu, bezvrednog hardwera, vladala je Nokia. I sudeci po tebi i Dabovicu, nije vladala na silu nego su je voleli kao rod rodjeni.Bitno je sta mozes da uradis sa provajderovim aplikacijama (koji ti da telefon besplatno).Nokijini telefoni to nisu mogli da urade, sto ih neko ne bio uzeo kao svoju platformu umesto da sam organizuje proizvodnju i zato je pukla u Aziji.
Link to comment
Cek, hoces da kazes da ti mobilni operater za dzabe da telefon?
Jeste. Za-dzabe. Nula.To je alatka preko koje koristis aplikacije koje oni nude. I po tome se razlikuju, sta mogu. Ne po aparatu kojim to koristis. Daju ti alatku kojom pravis njihov promet. Zato nema ni veze ko je proizvodjac samog aparata.Cena je, zavisno od planova, 40 US$ mesecno. Nikada do iPhone nije uzimala u obzir sam aparat, sada je +10$ ako bas hoces iPhone. Moja zena to ima.Potpuno beskorisno osim sto ima iPod u njemu. Moze, WiFi, jos 5$ mesecno za neograniceni pristup Internetu, bez limita.Na primer, zvanje mobilnih brojeva na istoj mrezi je besplatno, 24x7. SMS ne postoji, sve je pravi email, prave IP adrese, sa slikama, videom, sta hoces.
Link to comment
Moguce, ali ne verujem. Ali ovo da ti operater da telefon za dzabe sam vec jednom cuo, samo mi je tip objasnio da je tehnicki neizvodljivo. Al jebiga, dok Japac ne izmisli, kao da nije postojalo.
Sta tu ima da bude tehnicki neizvodljivo i sta ima da se izmislja?Plan je tu, evo cime se ostvaruje. Provajder ima svog dobavljaca telefona. Svake 3 godine telefon se menja (zameni, besplatno).Isto, niko ne naplacuje WiFi routere niti ADSL modeme. To se dobije uz pretplatu.Nije valjda to (tako je ovde od uvodjenja masovne mobilne telefonije, od 90-te) jos uvek nekome nezamislivo? Cak i "Tehnicki neizvodljivo".A tu mi pominju 1930. Mozda je gledano iz 1930. to izgledalo neizvodljivo. Vec 1970. je bilo OK.
Link to comment

Nisam ni znao da zivim u Japanu :D jer vec 6 godina na svake 2 godine dobijam uz "plan" besplatni telefon :unsure: od svog mobilnog provajdera (cak znam i koji je model i gde je napravljen :P)a takodje sam i ADSL modem i pre toga kablovski modem dobio free uz preplatu :unsure: :unsure: nista mi tu nije jasno :omislio sam da toga nema van Japana?

Link to comment
Sta tu ima da bude tehnicki neizvodljivo i sta ima da se izmislja?Plan je tu, evo cime se ostvaruje. Provajder ima svog dobavljaca telefona. Svake 3 godine telefon se menja (zameni, besplatno).Isto, niko ne naplacuje WiFi routere niti ADSL modeme. To se dobije uz pretplatu.Nije valjda to (tako je ovde od uvodjenja masovne mobilne telefonije, od 90-te) jos uvek nekome nezamislivo? Cak i "Tehnicki neizvodljivo".A tu mi pominju 1930. Mozda je gledano iz 1930. to izgledalo neizvodljivo. Vec 1970. je bilo OK.
Ma dobro sefe verujem ti. Razumi da je to u landlocked shitholes poput Srbije jos naucna fantastika. Nego, jel istina da je ceo Japan elektrifikovan?
Link to comment
Nisam ni znao da zivim u Japanu :D jer vec 6 godina na svake 2 godine dobijam uz "plan" besplatni telefon :unsure: od svog mobilnog provajdera (cak znam i koji je model i gde je napravljen :P)a takodje sam i ADSL modem i pre toga kablovski modem dobio free uz preplatu :unsure: :unsure: nista mi tu nije jasno :omislio sam da toga nema van Japana?
:unsure: I umene (mozda se pishe u mene, nisam siguran) je tako, a ne zivim ni ja u DZapanu.Ono jes', za taj iPhone traze 7500 dindzi na kontrakt 3 godine, znachi 99 dolarova, ne daju dzabe dushmani, onda je opet bolje u DZapanu ...... jer i ne znash da je iPhone ..... No Name, poshteno.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...