Jump to content
IGNORED

Mobilni


nesha taxista

Recommended Posts

Moraš da reinstaliraš aplikacije pošto prethodno fabrički resetuješ telefon, ali to nije nikakav problem. Imaš gomilu aplikacija kojima možeš da sačuvaš ove tvoje. Što se tiče iGo, ne moraš da brineš. Ja sam pre formatiranja sd kartice sav sadržaj prekopirao na hard disk, formatirao i onda prekopirao nazad, uključujući i iGo folder. Nakon toga sam instalirao samu iGo aplikaciju i sve je radilo kako treba, mada mislim da ćeš ponovo morati da ubaciš favoritse, ali to i nije neko cimanje :)

Link to comment

Instaliro LeeDroid 2.3 (nije Gingerbread vec 2.2 Froyo) na Desire. U principu vizuelno identican HTC Sense zvanicnom romu (dobar za one koji su navikli na Sense). Malo brzi ali glavne prednosti su potpun pristup aplikacijama i mogucnosti brisanja, mogucnost instalacijej na kartcu svih (ali samo veceg dela MGb aplikacije). Npr IGO koji mi je zauzimao 30mb interne memorije se prepolovio na 13. Doshao instaliran Titanium itd. Zbog necega sam morao ceo proces da odradim dvaput ali je automaski backup (clockoword) odradio bukvalno sve pa nijednu aplikaciju niti podesavanje nisam morao ponovo da radim (uradio full wipe pre fleshovanja). Takoje moguce je overclokovati ali po meni bitnije i downclokovati procesor (u stand by modu moguce ga je spustiti i na 128 mhz). To je ono sto sam primetio za pola dana upotrebe. Telefon mora biti rutovan ali nijedna od ovih stvari nije velik problem.Ako nekog zanima nisam instalirao verziju koja omogucava koriscenje kartice za aplikacije (mora se formatirati Sd kartca, napraviti particije itd) vec obicnu verziju. Ali mi je tzv. ModINstallocation koji stoji medj aplikacijama omogucio ono gore navedeno. Racunam da bi ona druga verzija ROM omogucila i potpuno instaliranje aplikacija na SD.

Edited by defibrilator
Link to comment
Stavio Gingerbread (Android 2.3) na HTC Tattoo i radi brže nego Donut (1.6). Ovaj mod (CyanogenMod 7.0.0-RC0) je sjajno odrađen, radi čak i kamera (pre nije radila), ima malih problema sa Marketom ali mislim da ima patch koji to rešava.Ali je razlika u brzini zaista primetna.
+1Stavio sam 2.3, ima gotovo mesec dana i do sada nijedan jedini problemcic. U pitanju je nFinity mod, verzija 0.5. Radi toliko dobro, da nisam ni gledao da li je posle njega izasao neki noviji. Sto se tice Marketa, sve resava patch sa xda-developer-a. Broj aplikacija znatno veci za nove verzije androida...
Link to comment
+1Stavio sam 2.3, ima gotovo mesec dana i do sada nijedan jedini problemcic. U pitanju je nFinity mod, verzija 0.5. Radi toliko dobro, da nisam ni gledao da li je posle njega izasao neki noviji. Sto se tice Marketa, sve resava patch sa xda-developer-a. Broj aplikacija znatno veci za nove verzije androida...
izašao ti je i 0.7, evo šta je dodato/promenjeno:
Changelog0.7 (10.02.2011)Partial camera support (credits to Kalim)Updated adblock host file and FancyWidgetAdded Latvian dictionaryA huge amount of fixes and improvements to the kernelDefault running speed is now 614 MHzCyanogenMod changes:New music widgetsFLAC supportMusic gestures controlLockscreen album artCPU frequencies and governor control via CMPartsAnd the usual bugfixes and improvements0.6 (30.01.2011)Lots of internal build changesVarious layout changesUpdated stuff from CyanogenMod, such as:Restyled music appSMS templates and gesturesCalendar enhancementsRevamped notification widgetUpdated various graphics for GB styleRotary answer in phone appPhone Googles
Link to comment

Kupio sam pocetkom februara Samsung Wave sa Bada OS. Odradio sam upgrade sa njegovim softverom, a baterija je pocelada divlja i da se trosi nerazumno brzo, oko 3% na sat. Odneo sam u servis i juce su mi ga vratili i rekli da su oni uradili upgrade i da je to bio problem. E sad mi se desava sledece.Sat na mobilnom telefonu se vratio unazad za nekoliko sati , posle 10ak minuta na ovako hladnom vremenu(to mi se desilo 2 puta danas), a kad restartujem telefon, vrati se vreme u normalu.Da li da kupujem napalm za Telenor ili za servis i sta moze biti sada problem?

Edited by Milosh76
Link to comment
Sat na mobilnom telefonu se vratio unazad za nekoliko sati , posle 10ak minuta na ovako hladnom vremenu(to mi se desilo 2 puta danas), a kad restartujem telefon, vrati se vreme u normalu.
A šta podrazumevaš pod "ovako hladnim vremenom"? Telefon, kao i bilo koji drugi electronic device ne bi trebalo izlagati temperaturama ispod 5-10 C dok rade, osim ukoliko nisu baš predviđeni za takve uslove. Znači, nositi ga u unutrašnjem džepu jakne, ne ostavljati u kolima i tako to...frozen-phone-illo-1109.jpg
Link to comment
Kupio sam pocetkom februara Samsung Wave sa Bada OS. Odradio sam upgrade sa njegovim softverom, a baterija je pocelada divlja i da se trosi nerazumno brzo, oko 3% na sat. Odneo sam u servis i juce su mi ga vratili i rekli da su oni uradili upgrade i da je to bio problem. E sad mi se desava sledece.Sat na mobilnom telefonu se vratio unazad za nekoliko sati , posle 10ak minuta na ovako hladnom vremenu(to mi se desilo 2 puta danas), a kad restartujem telefon, vrati se vreme u normalu.Da li da kupujem napalm za Telenor ili za servis i sta moze biti sada problem?
Ovaj, kako se meri tako precizno trošenje baterije na sat?Lepo su ti odradili upgrade, nema hladnoća veze sa tim, nego su ti sjebali OS prčkajući po telefonu, a ne znajući šta rade. Ako je u garanciji, odnesi da ti ga srede ili zamene.
Link to comment

@gotivac stajao je u futroli, kao i uvek, i u dzepu od jakne. Lik iz Telenora mi je rekao da "noviji ekrani tako reaguju na hladnocu". Meni je to prilicno cudno, jer nije bilo -10 nego -3, recimo, ali dobro nisam imao snage i oko toga da se svadjam. Moja pretpostavka je da gubi mrezu i da se to zato desilo.@tresko ako od ponoci do 7 ujutro, kad se budim za posao, padne baterija za 15-20%(uz iskljucen 3G, GPS, Wi-Fi...) to mu u proseku dodje oko 2-3% na sat. A i pratio sam kako se ponasa, kad sam primetio da se jako brzo prazni.Odnet je u Telenor, oni bi trebalo danas da ga posalju u servis i sad cekam resenje. Ono sto sam ja zahtevao od Telenora je zamena aparata, a sta ce biti, videcemo.Hvala obojici.

Edited by Milosh76
Link to comment

Probao sam koriscenje interneta preko telenora telefonom, i sve to nekako radi, ali kad hocu da se ulogujem na bilo koji forum to mi nikako ne uspeva i stalno izbacuje. Zna li neko u cemu je problem? Samsung D 900 je inace telefon.

Edited by nesha taxista
Link to comment
Imaš gomilu programa koji to odrađuju (sa sve grafikonom potrošnje po satu), barem za Android.
a u modu koji sam ja ubacio (još malo da te ložim) takođe možeš da vidiš i pre koliko je skinut sa baterije... ja sam bio fasciniran činjenicom da mi je baterija na 50% celih 14 sati nakon što se napunio.
Link to comment

Postoji li aplikacija za android telefone koja mi omogucava snimanje radio stanica sa samog telefona? tj da snimim pesmu dok je slusam?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...