Jump to content
IGNORED

Mobilni


nesha taxista

Recommended Posts

nameracio sam se na ovog lepotanaimgbig.jpgali u poslednjih par nedelja cena mu je porasla za preko 100e :blink: sta preporucujete od androida?
bem mu misa, ortak ima Huawei od mt:s-a koji radi na androidu i kaze da je odlican!Tako da kapiram da bilo koji uznes a da radi na androidu ne mozes da omanes...preporucujem ti wild fire, ja ga koristim skoro 3 meseca, i nemam ni jednu zamerku - ič!Sve može i sve radi!u lazem, nece da mi rade angry birds ....(koje sam skinuo sa marketa)i jos mi nije jasno zasto oni ludi kinezi koji prave kopije THC, iPone i slicna sranja zasto ne ubacuju android u njih! zaboga besplatan je; nego moraju da se muce i da prave svoje softvere, koji su nikakvi! Edited by eye of the beholder
Link to comment
nameracio sam se na ovog lepotanaimgbig.jpgali u poslednjih par nedelja cena mu je porasla za preko 100e :blink: sta preporucujete od androida?
Preporučio bih ti da nađeš nekoga ko ide uskoro preko grane i da ti ga tamo kupi, jer je stvarno telefon mamojebac. Jbt, vidim na "Mobilnom svetu" da je u Srbiji 491e :mellow: Ovde je 300-330e.
Link to comment

Vredi....ali samo ako TACNO znas sta radis!Ja sam wild fire, menjao ROM ali uz strucnu podrsku ortaka koji to uveliko radi.Ja sam to radio samo zbog 2 stvariprva je da dobije opciju "reset" i druga da kada otkljucavam/zakljucavam ekran da ne moram da pritiskam ono govno od power dugmeta vec na dugme za slikanje!I jos neke opcije i poboljsanja koje je naveo ortak ali to nije bitno, kad nije hteo da ga overklokuje :(kad smo vec kod htc-a, zna li neko kako moze da se vidi ukupan broj minuta/sati price i broj sms-ova?

Edited by eye of the beholder
Link to comment
  • 2 weeks later...

Da li ima neko da mi kaze/posavetuje sta sve treba raditi kada hocu da promenim memorisku karticu.Hocu da se apgrejdujem sa 2gb na 8gb; Znam da ima opcija da aplikacije prebacim sa kartice na mobilni medjutim mene brinu sms/kontakti i tako te "gluposti"...edit:znali li neko, neku aplikaciju koja omogucava snimanje radio stanica koje se trenutno slusaju?

Edited by eye of the beholder
Link to comment
Da ne znate mozda kakva je ova Nokia E5 (ako neko ima ili je imao prilike da je koristi molio bih za neke utiske)?
Ћерка се намерачила на Ноклу Е72 (има Е71 који би онда теслимила мени). Е5 је једно време био у игри, што је трајало отприлике два дана. Није нешто битно различит, ал' оних пар ситница што фале у односу на Е72 су њој баш битне.Него, проблем је где набавити отворен Е72 а да цена није нека дерачина са три кајмака. Имам овде у граду радњу од поверења, напазарио сам се досад онолико и још ништа нису зајебали (чак је газда сам развозио пар ствари које нису могле на бицикл), али он то добија из неке руке па изађе 345€... што је мало много. Дакле, где има Е72 по некој разумнијој цени? Може Бг центар и НБГ.Такође... пошто су то модели са Симбијаном, који је од прошле недеље нешто демоде у Нокли (сменили директора и довели неког из Мајкрософта, и одмах је одлучио да се пичи оперативни систем ЊП7 а Симбијан пусти низ воду), да ли се чују гласине о некаквој распродаји старијих модела? (што је баби мило...)
Link to comment

mobilnisvet.com, koji je prilicno precizan kad su cene u pitanju, kaze da e72 nema nigde ispod 363 eura. Ne znam kako su se kretale cene I koliko ti je cera u zuri, ali nokii n8 (nokiji? Stvarno ne znam, ne provocram :D ) je pala cena 20 eura u poslednjih nedelju dana, pa mozda vredi malo sacekati.

Edited by Alphons
Link to comment
Него, проблем је где набавити отворен Е72 а да цена није нека дерачина са три кајмака. Имам овде у граду радњу од поверења, напазарио сам се досад онолико и још ништа нису зајебали (чак је газда сам развозио пар ствари које нису могле на бицикл), али он то добија из неке руке па изађе 345€... што је мало много. Дакле, где има Е72 по некој разумнијој цени? Може Бг центар и НБГ.
Ta cena koju ti nude je izgleda sasvim dobra:E72Ne znam koliko ga možeš jeftinije naći u Srbiji, u Briselu je od 320€ naviše, na švapskom Amazonu 300... Edited by dig_chohano
Link to comment
Pa kupi bilo koji E72, pa ga otvori. Trebaju ti samo prsti i mali šrafciger.
Није проблем у отварању, него што они затворени иду са потписивањем крвљу... што баш не волем.
Link to comment

Stavio Gingerbread (Android 2.3) na HTC Tattoo i radi brže nego Donut (1.6). Ovaj mod (CyanogenMod 7.0.0-RC0) je sjajno odrađen, radi čak i kamera (pre nije radila), ima malih problema sa Marketom ali mislim da ima patch koji to rešava.Ali je razlika u brzini zaista primetna.

Link to comment
Stavio Gingerbread (Android 2.3) na HTC Tattoo i radi brže nego Donut (1.6). Ovaj mod (CyanogenMod 7.0.0-RC0) je sjajno odrađen, radi čak i kamera (pre nije radila), ima malih problema sa Marketom ali mislim da ima patch koji to rešava.Ali je razlika u brzini zaista primetna.
Jel ti nije problem da uradiš neki "how to" za nas ostale, il bar da ostaviš link ka nekom uputstvu? I da, jel nema problema sa radom gpsa posle cele te akcije?
Link to comment

Kod mene je ta cela akcija bila komplikovanija nego što je trebalo i taj mod imam na telefonu od jutros, tako da je još uvek sveže. Prvo sam hteo da stavim Clockwork Recovery 3.0.0.5, to je ono što dobiješ kada držiš home taster kada uključuješ telefon. Imao sam ozbiljan problem sa instaliranjem istog iako sam sve radio 'po propisu', posle je bilo nekih drugih problema ali sam na kraju uspeo.Najbolje bi bilo da ga testiram nekoliko dana, da vidim kako se ponaša. Npr Market mi je proradio, tj downloadovao je sa istog bez dodatnog patcha, ali trenutno imam neki problem sa vraćanjem backupovanih sms-ova i mms-ova. Doduše, nije mi problem i da nemam nijednu sačuvanu poruku, ali bi na papiru moralo sve da radi bez problema.U međuvremenu dobro prouči ovaj link i reci mi šta ti deluje nejasno pre nego što uđeš u bilo kakvu akciju, pa ću da pojasnim.Sve u svemu, potrebno je uraditi samo par stvari: formatiraš sd karticu na fat32, napraviš goldcard od iste (nije komplikovano zaista, ja sam pratio uputstva sa datog linka i uspeo sam iz prve), posle toga se instalira clockwork recovery i nakon toga ceo cyanogen mod, na papiru posao od cca 20ak minuta koji je meni trajao satima :)

Edited by copkillah
Link to comment

Hvala, proučiću ovaj link kad budem imao malo više vremena pa ću da te davim pitanjima. Za sad mi je najbitnije šta se dešava sa instaliranim aplikacijama (pre svega me iGo zanima, bez njega bukvalno ne mogu ni 24h)? Kapiram da svakako mora da se uradi bekap pre cele zavrzlame, samo me zanima dal aplikacije moraju da se ponovo instaliraju ili bekap to sačuva i one jednostavno nastave da šljakaju na Gingerbreadu?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...