Jump to content
IGNORED

Mobilni


nesha taxista

Recommended Posts

khm, to ipak nije to.ovo je zvanicno: 4.0.2 i 4.1 firmware iphone, ipad i ipod jos uvek NE mogu da se otkljucaju niti dzejlbrejkuju. svi dosada poznati pokusaju zamrzavaju telefon. mislim da pola planete u ovom trenutku ceka sta ce hakeri uraditi, a to traje od jula meseca kada je 4.2 izbacen.

Link to comment

koliko kosta to ako se kupuje bez paketa? ako je u zoni 500e, onda bolje da ti neko donese iz francuske iphone 4. sprava je no comment, zao ti da telefoniras s njom. mislio da jobs sere kada je poredio sa leika foto aparatima ali nije preterivanje. verovatno najbolji komad consumer designa koji sam davno video.

Link to comment

jbga, sad vidim da iphone nije 500e ni u francuskoj kao sto su prvobitno rekli tako da zaboravi. nego imam pitanje za dobre poznavaoce domacih operatera odnosno paketa koji nude.da li postoji neko ko ima dobar flat paket za internet, sa nesto poruka i minimalno razgovora (manje bitno). cak moze i samo internet sa porukama ili pak samo internet.(ako jos imaju microSIM karticu u ponudi kao VIP, onda ekstra mashala!)

Link to comment
Moze li misljenja za Samsung S Galaxy i HTC Desire? Dvoumim se izmedju ta dva posto uskoro treba da kupujem fon.
Imam Desire od ponedeljka i telefon je odlican, bas sam ga izmucio ovih dana i bukvalno nijednom nije zabagovao, ukocio se i sl., strasno je brz. Od nedavno moze da se update-uje sa Androidom 2.2 i tu su ispravili jos neke stvari koje u 2.1 nije imao, tipa snimanje videa u HD-u, tako da sto se tice feature-a nema razlike izmedju njega i Galaxy S. Galaxy S ima malo veci ekran, ali mi izgleda previse plasticno, a uz to je i dalje skuplji od Desire-a. Techradar je u junu napravio listu 20 najboljih telefona u tom trenutku i Desire je bio prvi, ispred Iphone4 i Galaxy-a.
Link to comment

i9000 je napredniji telefon od desirea u pogledu hardwarea. ono sto se meni svidja kod htca je njihov ui - htc sense, mada i samsung ima touchwiz koji nije toliko los. desire jeste kvalitetnije izrade (kombinacija metala i plastike), dok je samsung skroz plastican (ali nije od neke krs plastike). galaxy s, kao i desire, ima froyo update. ekran na i9000 je super amoled i veci je za 0.3" (desire ima amoled, a prica se da se noviji telefoni isporucuju sa s-lcd), sto je trenutno uz retinu najbolji ekran na trzistu. desire ima blic, ali je kvalitet slika kod htca prosecan (izgleda da htc generalno ne poklanja previse paznje kameri), dok je kamera kod i9000 prilicno dobra (pogotovo 720p video klipovi). galaxy s jeste skuplji, ali sa razlogom (bolji i veci ekran, bolji cpu, vise memorije - 4x vise rom + 8 ili 16gb storage memorije, podrzava dlna i poslednji bt i wi-fi standard). sto se testova tice, vecina ih je neobjektivna i narucena.

Link to comment

Ok, slazem se da Galaxy ima napredniji hardware, samo ja kad sam kupovao telefon gledao sam da li za vise od trecine veca cena to opravdava. Ekran je bolji i veci, ali mi je taj utisak ponisten onim plasticnim izgledom i osecajem da ce telefon da se razleti u hiljadu komada samo ako ga malo jace stisnem :) Cortex CPU u Samsungu je bolji od Snapdragon u Desire-u, ali i jedan i drugi su po 1GHz, a video sam kod drugara da Desire sve extra brzo odradjuje, tako da mi model CPU-a nije bas uticao na odluku. Samsung ima vise ROM-a, ali HTC ima vise RAM-a koji je bitniji za korisnika, storage se izjednaci karticom za 10-20 evra, jeste da ako se uzme ista kartica Samsung ce imati vise :) HTC je imao prosecne kamere, ali Desire ima bolju kameru od prethodnih modela HTC-a. Da li je bluetooth 2.1 ili 3.0, ili da li telefon podrzava n standard kod wifi-a, takodje mi nije toliko bitno. Kad sam sve to razmotrio odlucio sam se za Desire, verovatno ima dosta onih koji bi drugacije postupili.

Link to comment

eh, desire hd, skoro pa savrsen. mada ce mnogi kukati kako je veliki, sto realno i jeste, ali meni ne bi smetalo. :D trebalo bi da se pojavi i kod nasih operatera kada htc pocne sa isporukama (trenutno odlozena za, verovatno, novembar). inace, kome je to bitno, slike opet razocaravajuce.

Link to comment
Prekjuce uzeo Nokia N8, konacno je pusten u prodaju. Odlican je, kamera je super 12MP, slike su odlicne, 16 giga memorije...
kako radi taj ^3 symbian na njemu?...posto poslednje kad sam imao e71 sa obicnim 3symbianom izludjivao me od sporosti...
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...