Jump to content
IGNORED

Mobilni


nesha taxista

Recommended Posts

Ako uzmem telefon uz neki paket u Telenoru, da li će on raditi i sa mts karticom?Na sajtu Telenora piše da telefoni funkcionišu samo u okviru Telenor mreže, jel to patka ili je stvarno tako?

Link to comment
Ako uzmem telefon uz neki paket u Telenoru, da li će on raditi i sa mts karticom?Na sajtu Telenora piše da telefoni funkcionišu samo u okviru Telenor mreže, jel to patka ili je stvarno tako?
Tako je. Nije ni norvezanin sisao vesla
Link to comment
Ako uzmem telefon uz neki paket u Telenoru, da li će on raditi i sa mts karticom?Na sajtu Telenora piše da telefoni funkcionišu samo u okviru Telenor mreže, jel to patka ili je stvarno tako?
tako. i tako je i kod svih ostalih operatera. njihovi telefoni rade samo sa njihovim karticama. sve dok se ne otvoris za 10ak evrica u nekom servisu za dekodiranje. ili kupis ovo.20083139553582534.jpg
Link to comment

Jel zna neko kad su poceli s tim, ili da li je ograniceno samo na skuplje telefone? Ja sam uzeo telefon kod MTS-a od recimo ~100 evra pre dve godine i normalno radi na drugim mrezama.

Link to comment

To je iskljucivo stav operatera i to se radi uglavnom ako imas ekskluzivu za neki seksi model u zemlji i ne zelis da ti musterija pobegne kod konkurenta. Zavisi od zemlje do zemlje; kod mene je Vodafone pokusao da uradi sa svim telefonima, pa onda su jos nesto muljali, a nije ni da moja firma nije nesto slicno htela - dok yours truly nije kockarski trazio da to mi ne radimo i da cemo dobiti po usima od javnosti. Conclusion: Voda dobio po usima, a oglasio se i nas savez za zastitu potrosaca i Commerce Comission - ComCom (koji je ovde bitan djoka i moze da donese pravila koja MORAJU da se postuju). Oni rekli od tada nema kljucanja i nema ga vise. A da "parallel importing" - kako se zvanicno zove ta industrija koja "otkljucava i uvozi modele kojih nema zvanicno na NZ - cveta, cveta.Tako moze i kod nas u Srbiji i bilo gde.

Link to comment

Jasno mi je to, nego pitam konkretno za Srbiju i MTS. Siguran sam da mi telefon nije zakljucan, jer ga ne koristim na MTS mrezi :). Zanima me da li tada nisu radili to, ili ih nije bilo briga posto je telefon relativno jeftin.

Link to comment

Imam firmin s5600 kao sluzbeni koji smo dobili od telekoma, ne ide 063 kartica.od telenor sam kupio neku nokijicu za 1000 dinara uz jeftin paket i u nju ne ide mts kartica.

Link to comment

mislim da to što neko ima nekodiran telefon iz telekoma više ima veze sa tim što su im radnici šalabajzeri i besposličari nego sa politikom firme.inače, prilično sam siguran da svi HTC telefoni iz VIP-a nisu kodirani.

Link to comment

Pazarih ovo pre neki dan:nokia_6700_slide.jpgJednostavan telefončić, ali ima (skoro) sve što očekujem od mobilnog - jedino što stvarno nedostaje je WiFi. Nema ni GPS, ali to kod mobilnih ionako još uvek ne svrstavam pod kategoriju "dovoljno dobro" (možda će se u budućnosti nešto popraviti po tom pitanju, ali svi integrisani GPS-ovi koje sam do sada video jednostavno ne opravdaju razliku u ceni).Inače, ovo mi je prva Nokia, i u odnosu na Samsung D500 koji sam do tada rabio, prava oaza intuitivnosti i kastimizabilnosti. Neko će možda primetiti kako nije fer porediti Simbion telefon iz 2010 sa nečim iz 2005 (makar smatranim i state of the art u to vreme) - ali ne govorim o dodatim aplikacijama, već samo o preseku funkcionalnosti koje postoje na oba telefona u off-the-shelf izdanju. Npr. ni onda mi nije bilo jasno šta to sprečava Samsung da se pretraživanje kontakata radi po bilo kom delu imena, ili da implementira neku jednostavnu varijantu clipboarda, ili... još puno iritirajućih sitnica.Sve u svemu, za sada sam prilično zadovoljan, i sve ubeđeniji da je odluka da potrošim duplo manje novca nego što sam originalno planirao za e72 bila prava.

Link to comment
Koja je sustinska razlika izmedju ovog Slide 6700 i obicnog 6700? Kakva su iskustva sa tom Nokiom?
Ispod haube se u suštini radi o istom telefonu, samo podmlađenom. Slide verzija ima brži procesor (600 MHz naspram 465), noviju verziju Simbiona, dodatnu kamericu za video pozive, stiže u startu sa 2GB karticom (classic sa 1 GB)...
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...