Jump to content
IGNORED

Mobilni


nesha taxista

Recommended Posts

jeste to 5 min posla ali nije bas tako jednostavno. proizvodjaci telefona ne kace na sajt firmware i updateove istih za svoje modele koji imaju fabricki software. flash telefona je moguce uraditi i u kucnoj radinosti, ali ako se nisi detaljnije informisao o tome i nemas svu potrebnu skalameriju, sto softwaresku sto hardwaresku (kod nokia je potrebno da imas odredjeni box i kablove, pored softwarea, da bi mogao da flashujes telefon, s tim sto to nije univerzalno, ne mozes sve modele telefona da flashujes sa istim boxom), najbolje je da odes u neki servis da ti to urade za oko 5€.ako zelis sam da se zanimas, pogledaj ovde i ovde.u principu treba ti software za flash, firmware koji odgovara tvom telefonu (imas neke kodove na telefonu pa po tome treba da trazis odgovarajuc firmware), kabl (koji mislim da nije isti kao kabl koji se najcesce dobija uz telefone) i google da iscitas sta i kako se tacno radi i podesava.

Link to comment
jeste to 5 min posla ali nije bas tako jednostavno. proizvodjaci telefona ne kace na sajt firmware i updateove istih za svoje modele koji imaju fabricki software. flash telefona je moguce uraditi i u kucnoj radinosti, ali ako se nisi detaljnije informisao o tome i nemas svu potrebnu skalameriju, sto softwaresku sto hardwaresku (kod nokia je potrebno da imas odredjeni box i kablove, pored softwarea, da bi mogao da flashujes telefon, s tim sto to nije univerzalno, ne mozes sve modele telefona da flashujes sa istim boxom), najbolje je da odes u neki servis da ti to urade za oko 5€.ako zelis sam da se zanimas, pogledaj ovde i ovde.u principu treba ti software za flash, firmware koji odgovara tvom telefonu (imas neke kodove na telefonu pa po tome treba da trazis odgovarajuc firmware), kabl (koji mislim da nije isti kao kabl koji se najcesce dobija uz telefone) i google da iscitas sta i kako se tacno radi i podesava.
Naravno, ja sam mislio da čovek zna šta radi, pa se nisam bavio daljim pojašnjavanjima.Stvar je prilično komplikovana i osetljiva, a ako stvarno košta 5Eura u servisu, više se isplati, nego pući 30 Eura za stvari koje ti trebaju i sam se zajebavati sa time.
Link to comment

trebalo bi da je flashovanje "obicnih" telefona oko 5€, a smartphonova (sto je daleko jednostavnije uradi kod kuce, ali je potrebno pre toga dobro se informisati i iscitati sta i kako) 10-20€ u zavisnosti od osa.

Link to comment
je li postalo moguce apdejtovati andorid na glupom samsungu (sa 1.5 na 2.0)? ako jeste, dajte adekvatan linak.hvala.
Ovde imaš potpuno uputstvo kako da odradiš update, kao i link odakle da skineš update:My link
Link to comment

gde u beogradu da kupim mobilni, neku nokiju od 150 do 200 eura, da znam da su neki normalni prodavci sto postuju musterijine pare i zivce, kao i zakon o zastiti potrosaca? a i koju nokiju koja toliko kosta? X3 ?!

Link to comment

Na mom starom Sony Ericssonu w810i vidim poruku da je dolazni poziv preusmeren samo ako nekim čudom pogledam u ekran pre nego što fon zazvoni. Nakon toga na ekranu nema nikakve indikacije da je u pitanju preusmereni poziv što me izuzetno nervira. Kako sada stoje stvari sa dodeljivanjem posebnog ringtona za preusmerene dolazne pozive? Da li je ovo sada moguće na "glupim" telefonima ili isključivo na pametnim?

Link to comment
gde u beogradu da kupim mobilni, neku nokiju od 150 do 200 eura, da znam da su neki normalni prodavci sto postuju musterijine pare i zivce, kao i zakon o zastiti potrosaca? a i koju nokiju koja toliko kosta? X3 ?!
Nisam u BG, ali za preporuku modela napiši i šta više tražiš od telefona, bolju kameru, veću memoriju, mp3, da je bolji za surf ... ? Nijedan nema baš sve.
Link to comment
  • 3 weeks later...

Ćerka mi se ponovila:Nokia2220SlidePink.jpgDakle pošto Nokia 2220 nema bluetooth i infrared zna li neko sigurno da mi kaže da li sa nje mogu slike da se prebacuju na komp kablom ili ne?

Link to comment

To može svaki mobilni telefon od kad je isti izmišljen. Za Nokiu imaš njihov softver PC Suite da skineš sa sajta, mada kod većine modela i ne treba, prikačiš ga za komp i tretiraš kao fleš memoriju.

Link to comment
To može svaki mobilni telefon od kad je isti izmišljen. Za Nokiu imaš njihov softver PC Suite da skineš sa sajta, mada kod većine modela i ne treba, prikačiš ga za komp i tretiraš kao fleš memoriju.
jesi to ti na avataru?:heart:
Link to comment

Moze neka preporuka za mobilni: Cijena ~100einteresuje me samo GPRS i wireless. To i poruke i pozivi :)edit: Nokia iskljucivo.

Edited by Feindouno
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...