Jump to content
IGNORED

Mobilni


nesha taxista

Recommended Posts

Ne mogu. Trebaju totalno drugaciji odasiljaci, sve radi na drugacijoj frekvenciji, a uopste i ono malo zemalja sto jos ima CDMA se brzo prebacuje na WCDMA (nemoj da te zbuni ono CDMA nakon W, to je u stvari - sto bi se reklo nestrucno - 3G. Tacnije HSPA i/ili HSPA+). CDMA je u tehnoloskom corsokaku, ali je ipak paradoks da recimo mobile data ide veoma bolje (i sigurnije je) preko CDMA. Jebe ih sto proizvodjaci vise skoro nista za to ne prave. Telefoni su blagi uzas.Ja taman zavrsio projekat uspostavljanja WCDMA mreze, sto nas je kostalo nekih 300 miliona evra, dok za sada jos uvek imamo CDMA mrezu koju planiramo iskljuciti za mozda 2 godine maksimum. Pretpostavljam da ce neka siromasnija zemlja u okolini da profitira sa "novom CDMA" mrezom.Cijena, sitnica.

Edited by dragance
Link to comment

btw, procitah nesto pre neki o nekakvoj 4G mrezi, koja ce zapravo objediniti CDMA i GSM, tj. zamena je za 3G ali ce na mrezi raditi i CDMA telefoni. Ima li u tome istine ili sam ja nesto krivo iskontruisao citajuci IEEE Spectrum na prekookeanskom letu u stanju mucnine nakon porcije avionske hrane?

Link to comment

Kad smo kod HTC-a, par kolega ih ima i utisci su uglavnom jako dobri, uz valjda male zamerke glede kamere i osetljivosti na niske temperature. Kako mi moj prepotopni telefon daje sve češće znake odlaska u večna lovišta, ja sve više sa čežnjom gledam HTC hd2,koji se u nekom od paketa da dobiti za nešto iznad 300€.Evo lepotana, ljubim ga u ekran što radi i na prstićeHTC-HD2.jpg

Link to comment
btw, procitah nesto pre neki o nekakvoj 4G mrezi, koja ce zapravo objediniti CDMA i GSM, tj. zamena je za 3G ali ce na mrezi raditi i CDMA telefoni. Ima li u tome istine ili sam ja nesto krivo iskontruisao citajuci IEEE Spectrum na prekookeanskom letu u stanju mucnine nakon porcije avionske hrane?
Ne, nece ih objediniti. U sustini i CDMA i GSM su imali/imaju LTE - koji se popularno zove 4G, ali na razlicitim tehnologijama. Ono LTE stoji za "Long Term Evolution". Mi imamo u planu da to instaliramo ovde kod mene do 2012 godine. Problem je cena, ali dobro. Teoretske maksimalne brzine su preko 100 mega/sekund. Erikson je vec testirao prototip 4G u Australiji i mislim da ce NZ da bude jedna od prvih zemalja koja ce to instalirati na celoj teritoriji jedne drzave.Od HSPA+ do 4G nije preveliki skok. Cini mi se i da mogu da se samo zamene delovi na odasiljacu, a da ce frekvencije biti slicne/iste. Sto opet ne znaci da tvoj telefon ima kapacitet da prima 4G, sve i da radi na istoj frekvenciji. Vecina skupljih/novih telefona moze da podnese HSPA+, i to je maksimum. Dok oni jeftiniji ne mogu ni to. No dobro, ima jos fore do tada, cene ce padati. A mobilni operateri neka se klone Alcatel-a i njihov tehnologije. Eriskon rula (iako smo se mi zajebali i uzeli Alcatel za nas HSPA i HSPA+)... Edited by dragance
Link to comment
ja sam o HTCovima čuo sve najbolje. imao sam priliku kratko vreme da nosam HTC TyTN 2 pre jedno 2 godine, i telefon je apsolutni mrak.
Jes 2 godine docno :P , ali imam varijantu da izaberem neki od par HTC modela preko firme i ovaj je jedan od njih - u principu je najstariji i "nenapredniji" od svih ponudjenih ali mi i pored toga izgleda daleko mocnije od ostalih (svi tanki, touchscreenovi, tipa Touch HD i jos neki koji lice na njega, ne secam se modela, pogledacu u utorak), makar vizuelno. Pa sad ako moze preporuka ili ne, prilicno me je zagrejao, doduse na prvi pogled, nisam ga jos drzao u ruci...( i reci mi kako sljaka gps)
Link to comment

GPS tada nisam ni probao :(nikada telefon nije bio moj, pa nisam smeo da čaprkam po njemu :(medjutim, na nekom opštem nivou - telefon me je oduševio - lak je za upotrebu, odličnu tastaturu ima, ekran se dobro vidi iz svih uglova (i još je pod uglom u odnosu na tastaturu, što je super kod kucanja mejlova i poruka). e, sad , uopšte se ne sećam kakav mu je touch screen, jer sam ga tad prvi put isprobao i nisam sa touch screenovima imao prethodnog iskustva. ipak, kako je 2 godine star, sigurno ima brdo reviewova na netu.ja bih ga svakako uzeo, čak i sada. zapravo sa tim telefonom je počelo moje oduševljenje HTCovima ;)

Link to comment
  • 2 weeks later...

i ja .teshka srca bi se moglo zakljuchiti da nisam bash neki gedzet freak. 4 godine imam neki samsung na preklop chiji losh kontakt sa baterijom popravlja hanzaplast :wub: pre par godina se bio zaljubio u onu motorolu shto je kreirana za pustinje avganistana, gazzenje tenkom i nepismenu cheljad. chak mu je i cena bila neshto 10e.iz novina ispala broshura i ugledah ovu lepoticu gore. petsto kinti ako potpishem ugovor sa vip djavlom, 5.5k ako samo pazarim digitron. puno mi to. jedna crvena je realno.kazze da mogu poruke da se kucaju, ima alarm i baterijsku lampu. na stend baju radi pola meseca :wub:

Link to comment

који је то фон, и где има да се купи (изузев випа), идем ома сутра да пазарим или прекосутра ако сутра не раде :wub:

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...