Jump to content
IGNORED

Mobilni


nesha taxista

Recommended Posts

Napravila je dva poziva i poslala nekoliko poruka i već je blizu dve hiljade. Razmišljao sam da odem u Merkator, tamo ima njihov "pult", pa da njih pitam, ali ne znam šta sve treba da znam. Ne verujem da će mi samo na osnovu imena i broja telefona dati te informacije. Jel postoji neka šifra korisnika/računa možda zapisana na samom računu (pre neki dan je stigao za Jul)?

Link to comment

Ako je koristila internet svaka konekcija je odmah minimum 100 kb ili 69 dinara, ako nije aktivirala promociju u Promonte(Telenor) mrezi odlazni pozivi su 85 din dok su sa aktiviranom promocijom 14 din. Nisam siguran ali mislim da je ranije postojala specifikacija poziva u toku meseca koja se naplacuje dodatno ali zovi pa pitaj.

Link to comment
Napravila je dva poziva i poslala nekoliko poruka i već je blizu dve hiljade. Razmišljao sam da odem u Merkator, tamo ima njihov "pult", pa da njih pitam, ali ne znam šta sve treba da znam. Ne verujem da će mi samo na osnovu imena i broja telefona dati te informacije. Jel postoji neka šifra korisnika/računa možda zapisana na samom računu (pre neki dan je stigao za Jul)?
mislim da neće, to mora ona lično, ali možeš da probaš...inače problem sa internetom u roamingu je (bio) što se ne naplaćuje samo protok, već i konekcija, što u praksi znači da otvoriš npr. b92 vesti, 70 din (tada bilo u mom slučaju, zavisi i gde si u roamingu) na račun, klikneš na Vest1, 70 din., sledeća vest, cap 70 din i dok si reko "bankrot", eto par hiljada din duga... Edited by Dionysos
Link to comment
Napravila je dva poziva i poslala nekoliko poruka i već je blizu dve hiljade. Razmišljao sam da odem u Merkator, tamo ima njihov "pult", pa da njih pitam, ali ne znam šta sve treba da znam. Ne verujem da će mi samo na osnovu imena i broja telefona dati te informacije. Jel postoji neka šifra korisnika/računa možda zapisana na samom računu (pre neki dan je stigao za Jul)?
ako su tih nekoliko poruka bili mmsovi, eto resenja.
Link to comment
mislim da neće, to mora ona lično, ali možeš da probaš...inače problem sa internetom u roamingu je (bio) što se ne naplaćuje samo protok, već i konekcija, što u praksi znači da otvoriš npr. b92 vesti, 70 din (tada bilo u mom slučaju, zavisi i gde si u roamingu) na račun, klikneš na Vest1, 70 din., sledeća vest, cap 70 din i dok si reko "bankrot", eto par hiljada din duga...
Nije svaki klik 100 kb nego je 100 kb minimalna obracunska jedinica, tj. kad se povezes potrosio ti 10 kb ili 95kb naplatice ti 100 kb.
Link to comment

Ok, moja greška, nije konekcija nego minimalna obračunska jedinica. U teoriji jeste - kad se povežeš 70 din pa surfuj, u praksi meni je svaki klik računat kao ponovno uspostavljanje konekcije...

Link to comment

Telekom je definitivno najlopovskija firma u Srbalja. Pri kupovini fiskalne kase sa GPRS terminalom preko za to od strane države ovlašćene firme, morao sam i da potpišem ugovor o korišćenju SIM kartice Telekoma i stanovitog tarifnog profila GPRS corp FISKALNE. Na dve godine. Ne, nisam imao mogućnost da biram provajdera, nema Telenor, nema VIP, only Telekom. Sad gledam račun za prošli mesec, 542 din. Ništa strašno, da nisam bacio pogled na potrošnju u proteklom mesecu - razogovora i SMS naravno 0, a GPRS - 75 kb :lol: Po najgoroj Telekomovoj GPRS tarifi za neki prepaid paket, 100kb košta 6,4 dinara sa PDV. Dakle, u obavezi sam da im narednih 2 godine za uslugu u vrednosti od 6,4 dinara plaćam 542 din. Kako njih bole kurac...

Link to comment
Telekom je definitivno najlopovskija firma u Srbalja. Pri kupovini fiskalne kase sa GPRS terminalom preko za to od strane države ovlašćene firme, morao sam i da potpišem ugovor o korišćenju SIM kartice Telekoma i stanovitog tarifnog profila GPRS corp FISKALNE. Na dve godine. Ne, nisam imao mogućnost da biram provajdera, nema Telenor, nema VIP, only Telekom. Sad gledam račun za prošli mesec, 542 din. Ništa strašno, da nisam bacio pogled na potrošnju u proteklom mesecu - razogovora i SMS naravno 0, a GPRS - 75 kb :lol: Po najgoroj Telekomovoj GPRS tarifi za neki prepaid paket, 100kb košta 6,4 dinara sa PDV. Dakle, u obavezi sam da im narednih 2 godine za uslugu u vrednosti od 6,4 dinara plaćam 542 din. Kako njih bole kurac...
telekom nije firma nego zlocinacko udruzenje
Link to comment

Lopovi, jasta...Ja cekam oktobar pa da raskinem ugovor sa mts-om, odnosno da mi konacno istekne. Drugar kaye da je zadovoljan sa Telenorom. Kod roaminga najpre se treba dobro informisati o tarifama pojedinih operatera, posto me Orange odrao u Francuskoj. Posle sam provalio da su neki drugi cak tri puta jeftiniji. Telefon automatski izabrao Orange, a ja neinformisani indijanac. Srecom, pa mi sluzbeni telefom zakucava na 5k.

Link to comment
nema Telenor
Па има бре, како нема? Пре метар дана сам купио 3 картице за нове касе и заменио постојеће на још 5 старих, месечна накнада износи 200 динара по СИМ картици. Види ти да раскинеш тај уговор и успут почастиш запослене у "овлашћеној фирми" којом сочном о шићарџијској мајци, лихварској сестри и како већ иду ти народни обичаји при закључењу посла на обострано задовољство.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...