Jump to content
IGNORED

Mobilni


nesha taxista

Recommended Posts

Hvala ti na informacijama, ali moram jos nesto da te pitam :D Posto kazes da imas E71, kako ti izgleda u odnosu na C905? Jel moze jedna uporedna analiza? Vidim da C905 ima GPS, ali je on valjda baziran na netu, tj google maps, pa mi reci da li si koristila gps i koliko je funkcionalan?Hvala ti unapred :)
Uf, ajde da ja pokusam ovako polu - laicki (nisam bas ekspert za mobilne, ali se razumem pomalo ;) )Prvo, tesko je porediti slajder i full Qwerty tastaturu. Sa aspekta udobnosti, uvek bih dala prednost Nokiji, jer, kao sto rekoh tastatura na C905 Cybershot em je tvrda i neudobna, em do nje mora da se dodje, a ja volim da mi unos podataka bude pod prstima. Takodje, tastatura je posle izvesnog vremena pocela da se guli :huh: Zatim, ja ne volim te telefone koji su niti telefon niti fotoaparat. Smatram da telefon treba da ima glavnu funkcionalnost koja je ipak vezana za komunikaciju, ali, to je samo moje misljenje. Kad vec pominjem kameru (8 Mpix) moram da dodam da ima dosta funkcionalnosti i zanimljivih opcija (cak mi se cini, ne drzi me za rec, da je imao i panoramic), ali sam se tesko snalazila (ne mogu sad da se setim da li je na njemu ili njegovom prethodniku - onom iz Jamesa Bonda bilo par touch - screen f-ja, ali, bilo da je rec o jednom ili drugom, samo su mi otezavale i komplikovale slikanje). Na posletku sam napravila svega 4 fotografije (ostatak pobrisala, sto se posebno odnosi na nocne, koje su bile neupotrebljive). Skakacu malo s teme na temu, ali i baterija mi nije nesto dugo trajala (dva do tri dana). Navigacioni dzojstik je bio ok, ali tvrd kao i ostatak "masine". Zaboravih da kazem da je aparat tezak i robustan. GPS nisam koristila, posto mi rekose da zbog necega (npr. Jave) moze da se koristi samo preinstalirana mapa (koja bas nije bila sposobna za punu navigaciju). Onda, stalno sam nekako uspevala da promenim portrait view ekrana u landscape i to me je izludjivalo. I ne mogu da se menjaju f-je tastera.Sve u svemu, lepo sam ga vratila (na poslu se bakcemo mobilnim pa mi se "moze" :P ) i uzela politicki korektnu Nokiju e71. E to je vec milina. Prvo, lagan, lep telefon, puna tastatura (na koju sam se navikla za sedam dana), pristup poslovnom mejlu i mogucnost dodavanja jos naloga, kamera skroz korektna (kao sto rekoh, to mi i nije glavni kriterijum), medija plejer korektan, integrisana microSD od (ako se ne varam) 2GB, pregledan ekran, gomila funkcionalnosti koje jos uvek nisam ni istrazila, mogucnost izmene f-ja tastera i potpune personalizacije pristupa, baterija do 7 dana (a bas ga arcim), brz internet... ma telefon za primer :D Sto se tice navigacije, instalirase mi Garmin (Nokia Maps nisam ni otvorila). Dva modela na nasem trzistu - "crni" i "beli" (nalazim da je prvi ipak lepsi). Korektna dodatna oprema (kozna futrola, onaj visuljak sto se mota oko ruke, slusalice...). Najblaze receno - prezadovoljna sam. A mislim da mu je sad i cena sasvim podnosljiva (narocito uz taj TP koji zelis). Inace, ako ti ne gori pod nogama da kupis, sacekaj malo jer u avgustu stizu:Androidsamsung-android.pngi Nokia e72nokia_e72-400x338.jpg
Link to comment

Posto se pljuje po Samsungzima, moram jubilarni 3129. put da kazem da je D880 Duos dojajno dobar telefon, bar za nas seljake koji se ne lozimo na razne simbijane i ostala fensi sranja. A i ubiva koliko je izdrzljiv...

Link to comment
jel ti to prvi samsung? svaki samsung je po defaultu govno posle bilo kog telefona ciji je softver napisalo bice sa elementarnom inteligencijom.
ocigledno nisi koristio Motorolu, softver ko da su pisali ovi iz slumdoga
a je l moze neka konkretna zamerka, umesto generickog kenjkanja?
Link to comment

ako ti veličina telefona u džepu nije bitna uzmi e71. meni nažalost jeste, jer nosim uvek 2 telefona sa sobom i zato sam uzeo e51 kojim sam jako zadovoljan.

Link to comment
ako ti veličina telefona u džepu nije bitna uzmi e71. meni nažalost jeste...
zoolander.jpg:lol: Sa ovim sony eriksonom sam bio uglavnom zadovoljan, ali me neprijatno iznenadio kada mi je pao iz džepa na patos i više se nije probudio. Đems Bond, my deep blue eyes...
Link to comment
ima li neko ovo .g.... od telefona sgh 700 samsung??? koliko vam je trebalo da se naviknete na nešto što je promašena investicija?!
Imao ja. Mogu samo da ti kažem da godinu i po korišćenja nije ni blizu dovoljno za naviknuti se. Paćenje sa "touch" dugmićima, glupavim softverom, baterijom... Na kraju je završio pod točkovima mog automobila. U startu sam se iznervirao što moram da kupim novi, sad mi beskrajno drago. Još ga držim u fioci onako pregaženog i povremeno mu se rugam.
Link to comment
apotekarica, hvala puno na uporednoj analizi, na kraju cu jos da se presaltam na E71 kako je krenulo :D
Nema na cemu :) Ne bih da te sad nagovaram (kupi kupi kupi:-)) ali cenim da ces biti vrlo zadovoljan ukoliko izaberes e71. Mislim da je to trenutno najbolji telefon u svojoj cenovnoj klasi i kategoriji biznis fonova. Ako ti je vazna velicina, kao twistedu (mada ne nalazim da je e71 veliki, sta vise), mozda da bacis pogled na pomenuti e51 ili e75?
Link to comment

@razz :D:D:Dbando raspuštena@idioteque :D:D:Dsve nešto i sebi predviđam sličnu sudbinu, i kad ga uzeh@apotekarica otišao u telenor u airport city, drugar iz telenora sredio e71, devojka uredno sve spremila, i tarifni profil promenila, sve sve, i ja dolazim i kažem, u jbt ovo (pogotovu u futroli) preveliko za moj džep! i uzmem e51 ;) nemam naviku da nosim nikakvu torbicu sa sobom, tako da je e51 bio rešenje

Link to comment

Od svega i svačega što mi je prošlo kroz ruke, Motorola nosi šnjur (svi modeli koje sam trošio) što se tiče katastrofalnog i nefunkcionalnog softvera.Samsung nisam nešto preterano koristio, sem zadnjih godinu dana (D880), ali on ima sasvim pristojan softver (doduše pomalo spor). Za ostale modele - ne znam.

Link to comment
Sa ovim sony eriksonom sam bio uglavnom zadovoljan, ali me neprijatno iznenadio kada mi je pao iz džepa na patos i više se nije probudio.
interesantno, ja sam svog uspjela oprati u masini za ves, doduse bez otkuhavanja i ipak je radio, trebalo mu je par dana rekonvalescencije, mada je 9 nesto zahmbavala, ali uz moju ljubav i osjetljivost ka invaliditetima, boluckao je i nerviruckao me jos neko vrijeme, dok za razliku od
Na kraju je završio pod točkovima mog automobila. U startu sam se iznervirao što moram da kupim novi, sad mi beskrajno drago. Još ga držim u fioci onako pregaženog i povremeno mu se rugam.
sudbina nije preuzela sve u svoje ruke i gorko se poigrala sa mojim osjecanjima, te je zavrsio pod tockovima tudjeg automobila, nakon sto mi je neosjetno skliznuo, pri izlasku iz mog. plakala sam kao malo dijete, kad sam pri povratku pored parkiranog automobila, vidjela rasute komadice, koje sam skupila i pohranila na vec postojecem groblju. a bio mi je tek treci.
Link to comment
Da li Nokia 5800 Music Express ima WiFi u sebi i ima li iko iskustva sa istim?
i wifi i bluetooth i gps i sto drugih kuraca.nemam iskustva samo sam citao, izgleda da je zver za muziku. Edited by 3opge
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...