Jump to content
IGNORED

Mobilni


nesha taxista

Recommended Posts

Meizu je odličan telefon ali je njihov Flyme OS na baz androida malo čudan tako da treba vremena da se čovek navikne. Nekima je posle super a neki ga mrze iz dna duše :D

 

 

izašao je Meizu mx4 sa ubuntu OS-om, za 300€

Link to comment
  • 2 weeks later...

Ako nekog zanima, imam dve pozivnice za Oneplus Two koje ističu za 168 sati... Pa, ako ima zainteresovanih, neka me kontaktiraju na PM

 

Sent from my A0001 using Tapatalk

Link to comment

Danas nabasao na telenor štand. Posle kraće organoleptičke analize odlučih se za lumia 640 xl. Dil je bio da mi uzimaju 1200 din svaki mesec naredne dve godine samo za spravu. Pad sistema™ je omeo kupovinu. Mrzim kad me viša sila spreči da impulsivno trošim. Aj sad ladne glave, kolko ću se zajebati?

Link to comment

HTC One M8 tj M8s ili Xiaomi Mi4?

 

Iako je na keca izbor možda očigledan - M8, ima tu par zanimljivih detalja pa da čujem mišljenja.

 

Recimo M8s ima 64-bitni octa-core procesor koji je nešto slabiji od onog quad-corea u M8 ali ne znam koliko to može da se primeti u praksi. Navodno je ovaj iz M8s namenjen telefonima srednje klase. M8s ima nešto jaču bateriju nego M8. 

Što se tiče XIaomija, njegova prednost je što ima 3 giga rama i za nijansu jači procesor nego M8. Mana je što ekran nema Gorilla-glass ali za nekoliko evra mogu da se kupe kvalitetne zaštite za ekran. Iako je One M8 sa dizajnerske strane savršen, duša bi me bolela da ga stavljam u neku futrolu ili oklop, a naravno dešava mi se povremeno da mi telefon rokne o pod. Sa Xiaomijem to ne bi bio problem, plus što ima lep izbor aluminijumskih kućišta.

Evo i sirovog poređena sva tri telefona

 

Ukratko:

M8 prednosti: vrhunski dizajn, vrhunski displej sa GG, jak procesor, strašan zvuk, bolji softver nego u Xiaomiju

M8 mane: najslabija baterija među tri ponuđena, oko kamere su podeljena mišljenja, pojavio se pre godinu i po dana, greota da se stavlja u neki case

M8s prednosti: vrhunski dizajn, jača baterija nego na M8, 64-bitni procesor koji bi navodno trebalo bolje da se snalazi u Lollipopu

M8s mane: osrednji procesor, malo skuplji od M8 iako bi trebalo da bude jeftiniji

Xiaomi prednosti: najviše memorije, procesor za nijansu jači od M8, najjača baterija, odlična kamera, dobar izbor zaštite za ekran i sam telefon, nije greh stavljati ga u case

Xiaomi mane: ekran nema GG, nije HTC One, ne može da se proširi sd karticom

 

dakle, nemam pojma. Volim HTC, imao sam već tri njihova telefona ali nijedan flagship. 

Edited by copkillah
Link to comment

Tesko da Htc ima bolji sofrver od Xiaomija. Xiaomijev Miui je najpopularnija verzija androida danas. Ima ogromnu zajednicu koja svakod dana izbacuje unapredjenja. Ima sopstveni miCloud servis koji je free za cuvanje podataka. Uzmi malo proguglaj o njemu. A da nema Gorilla glass mislim da nije tacno provericu i ja to.

Link to comment

Danas nabasao na telenor štand. Posle kraće organoleptičke analize odlučih se za lumia 640 xl. Dil je bio da mi uzimaju 1200 din svaki mesec naredne dve godine samo za spravu. Pad sistema je omeo kupovinu. Mrzim kad me viša sila spreči da impulsivno trošim. Aj sad ladne glave, kolko ću se zajebati?

Mene je kostao 30. Tacnije prvo sam ga kupio za 24 da bi me kuci docekalo neprijatno iznenadjenje da nemam racun i garanciju iako je kupljen u regularnoj prodavnici. Posle sam ga vratio i uzeo skupljeg full regularnog u Tehnomaniji. Ne podnosim dugorocne obaveze ali 24 x 1200 deluje ok. Bar nisu naduvali cenu.

 

Telefonom sam prezadovoljan. Jedina zamerka sto mi ne radi d3 go na njemu jer SBB jos uvek nema aplikaciju za WP. Ako si navikao na android sva je prilika da ce ti smetati manjak aplikacija. Sad izlazi win 10 koji ce navodno smanjiti taj problem. Cak bi trebalo da ima ugradjen i android emulator.

 

fotke 

 

http://www.dodaj.rs/f/2k/jQ/2RQirK8h/svadba.jpg

 

http://www.dodaj.rs/f/2W/Q/4V0hSPqX/crkva.jpg

Edited by katamaran
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...