Jump to content
IGNORED

Mobilni


nesha taxista

Recommended Posts

čuj kineski? pa nisam ja moća jbt :o

 

elem s2 je radio i dalje radi kao zmaj, samo me jebe to što se bori za prostor...

nisam pitao jel bi SD kartica možda nešto pomogla?

 

 

nisam u prilici da kupujem sad dobar telefon još nekoliko meseci a ne bih baš da kupujem neko "prelazno rešenje" koje bi postalo trajno

Onda root, možeš naći svakakvo đubre u vidu logova, dumpova koje obrišeš i na sd kaeticu app koje mogu tamo.
Link to comment

probaj sa tom link2sd aplikacijom, ako bude problem sa kupovinom™ iste, javi.

 

rutovanje bi pomoglo da se otarasiš đubreta, a takođe bi mogao da instaliraš neki bolji softver za brisanje kao npr sdmaid, pošto je clean master bloatovano đubre

Link to comment

otplaćujem ženin telefon tako da nemoj mi se neki pravi pametan sa "kupi novi telefon", hvala unapred :sleep:

Uzmi nov gelefon a nek ti ga otplaćuje žena. :genije:

Link to comment

@singer

kupi sd karticu

rutuj telefon

poskidaj sve (koje možeš) fabričke aplikacije

skini app2sd

prebaci sve moguće aplikacije na sd

resetuj telefon

Edited by eye of the beholder
Link to comment

ej jel to rutovanje treba ja da radim sa mojim S2 telefonom? sad će 5 godina kako ga teram al je sve više i više u "bagovanju" jer nema više gde da instalira niti imam slobodne memorije... pobrisao sam pola aplikacija a ono i dalje nema mesta, instalirao i onaj clean master al on je očistio neko đubre a mesta i dalje nema...

 

 

otplaćujem ženin telefon tako da nemoj mi se neki pravi pametan sa "kupi novi telefon", hvala unapred :sleep:

 

si probao ovo?

 

nekad davno dok sam se zlopatio sa s2, prilicno mi je pomoglo

Link to comment

Želim kupiti novi telefon...

 

Ima evo već malo više od 5 godina HTC Legend. Svojevremeno ga platio dosta. Osim što mu je garantnom roku crklo nešto na touchscreen-u pa je to popravljeno za dž, šljakao je ko bombona i bio sam skroz zadovoljan...sad je već postao i suviše vremešan i na izdisaju je, očekujem da će crći uskoro ili jednostavno postati neupotrebljiv.

 

Ja bi nešto slično u modernijem izdanju, dakle telefon visokih performasni koji će mi trajati bar 3 godine (a poželjno 4-5) bez da crkava, postane neupotrebljiv od bagovanja, brzo prevaziđen u tehničkom smislu (da je prespor za nove aplikacije, ili da ima suviše bajatu verziju androida). ,,Solidni" kinezi od 100-200 evra me ne zanimaju, jer mi se čini (razni oko mene ih koriste) da je njima "best before" rok jedno 2 godine max. Još manje me zanimaju uređaji velikih poznatih proizvođača u sličnom cenovnom rangu.

 

Ono što bih pitao cenjeni forum je, da li postoji u tom slučaju ikakva alternative tome da jednostavno odem i iskeširam 500+ evra za neki high end Samsung ili LG? Mogu li da prođem u tehničkom i kvalitativnom smislu jednako dobro, ali znatno (bar 100 evra manje) jeftinije ako uzmem neku telekinezu preko alibabe i 40 razbojnika? Ili neki Xiaomi koji je sada u prodaji kod nas?

Link to comment

Treba ovih dana da uzmem nov telefon pošto mi ističe ugovor pa ga obnavljam, uzeću MS Lumia 535.

Koliko sam pročitao, na njega će trebati da može WIndows 10 kad izađe za mobilne?

Link to comment

Želim kupiti novi telefon...

 

Ima evo već malo više od 5 godina HTC Legend. Svojevremeno ga platio dosta. Osim što mu je garantnom roku crklo nešto na touchscreen-u pa je to popravljeno za dž, šljakao je ko bombona i bio sam skroz zadovoljan...sad je već postao i suviše vremešan i na izdisaju je, očekujem da će crći uskoro ili jednostavno postati neupotrebljiv.

 

Ja bi nešto slično u modernijem izdanju, dakle telefon visokih performasni koji će mi trajati bar 3 godine (a poželjno 4-5) bez da crkava, postane neupotrebljiv od bagovanja, brzo prevaziđen u tehničkom smislu (da je prespor za nove aplikacije, ili da ima suviše bajatu verziju androida). ,,Solidni" kinezi od 100-200 evra me ne zanimaju, jer mi se čini (razni oko mene ih koriste) da je njima "best before" rok jedno 2 godine max. Još manje me zanimaju uređaji velikih poznatih proizvođača u sličnom cenovnom rangu.

 

Ono što bih pitao cenjeni forum je, da li postoji u tom slučaju ikakva alternative tome da jednostavno odem i iskeširam 500+ evra za neki high end Samsung ili LG? Mogu li da prođem u tehničkom i kvalitativnom smislu jednako dobro, ali znatno (bar 100 evra manje) jeftinije ako uzmem neku telekinezu preko alibabe i 40 razbojnika? Ili neki Xiaomi koji je sada u prodaji kod nas?

Ja sam uzo OnePlus ONE (64GB) i zasad (nakon 2 mjeseca) sam vrlo zadovoljan. 300€rića. High end je, pogotovo NAND koji ima; ima 5.0.2./Cyanogen trenutno, 5.1.1. je navodno iza vugla, a 6icu ako ne dobiješ službeno možeš staviti kad izađe Oxygen ili nešto drugo s xda...

Eh sad, your mileage may vary tako da otklanjam svaku liability i responsibility povezanu s ovom preporukom. -_-

Link to comment

Želim kupiti novi telefon...

 

Ima evo već malo više od 5 godina HTC Legend. Svojevremeno ga platio dosta. Osim što mu je garantnom roku crklo nešto na touchscreen-u pa je to popravljeno za dž, šljakao je ko bombona i bio sam skroz zadovoljan...sad je već postao i suviše vremešan i na izdisaju je, očekujem da će crći uskoro ili jednostavno postati neupotrebljiv.

 

Ja bi nešto slično u modernijem izdanju, dakle telefon visokih performasni koji će mi trajati bar 3 godine (a poželjno 4-5) bez da crkava, postane neupotrebljiv od bagovanja, brzo prevaziđen u tehničkom smislu (da je prespor za nove aplikacije, ili da ima suviše bajatu verziju androida). ,,Solidni" kinezi od 100-200 evra me ne zanimaju, jer mi se čini (razni oko mene ih koriste) da je njima "best before" rok jedno 2 godine max. Još manje me zanimaju uređaji velikih poznatih proizvođača u sličnom cenovnom rangu.

 

Ono što bih pitao cenjeni forum je, da li postoji u tom slučaju ikakva alternative tome da jednostavno odem i iskeširam 500+ evra za neki high end Samsung ili LG? Mogu li da prođem u tehničkom i kvalitativnom smislu jednako dobro, ali znatno (bar 100 evra manje) jeftinije ako uzmem neku telekinezu preko alibabe i 40 razbojnika? Ili neki Xiaomi koji je sada u prodaji kod nas?

 

 

Ja sam uzo OnePlus ONE (64GB) i zasad (nakon 2 mjeseca) sam vrlo zadovoljan. 300€rića. High end je, pogotovo NAND koji ima; ima 5.0.2./Cyanogen trenutno, 5.1.1. je navodno iza vugla, a 6icu ako ne dobiješ službeno možeš staviti kad izađe Oxygen ili nešto drugo s xda...

Eh sad, your mileage may vary tako da otklanjam svaku liability i responsibility povezanu s ovom preporukom. -_-

One plus one je dobar izbor.

Ako hoćeš pogledaj Xiaomi Redmi Note 2 da vidiš kakvu zver nude za 160 evra. Izašao je pre par nedelja i kažu da je best buy za ovu godinu. A što se tiče softvbera kod Xiaomi telefona o tome ne moraš da brineš pošto su veoma ažurni i imaju brutalno razvijenu internet zajednicu.

Link to comment

Treba ovih dana da uzmem nov telefon pošto mi ističe ugovor pa ga obnavljam, uzeću MS Lumia 535.

Koliko sam pročitao, na njega će trebati da može WIndows 10 kad izađe za mobilne?

http://www.microsoft.com/en-in/mobile/support/product/lumia535-dual-sim/softwareupdate/

 

We've recently announced that Windows 10 will be available later this year and it is our ambition to make an upgrade available to all Lumia smartphones running Windows Phone 8.1. In order to prepare your phone for Windows 10, you will need to have Lumia Denim (OS version 8.10.14219.341, or higher) installed.

Link to comment

Iz ličnog iskustva mogu da ti preporučim LG G3

Veliki

brz

stabilan

odlične fotografije

jaka baterija

ima model i za dve sim kartice.

 

Sigurno neće "zastariti" u narednih 2 godine.

Link to comment

Želim kupiti novi telefon...

 

Ima evo već malo više od 5 godina HTC Legend. Svojevremeno ga platio dosta. Osim što mu je garantnom roku crklo nešto na touchscreen-u pa je to popravljeno za dž, šljakao je ko bombona i bio sam skroz zadovoljan...sad je već postao i suviše vremešan i na izdisaju je, očekujem da će crći uskoro ili jednostavno postati neupotrebljiv.

 

Ja bi nešto slično u modernijem izdanju, dakle telefon visokih performasni koji će mi trajati bar 3 godine (a poželjno 4-5) bez da crkava, postane neupotrebljiv od bagovanja, brzo prevaziđen u tehničkom smislu (da je prespor za nove aplikacije, ili da ima suviše bajatu verziju androida). ,,Solidni" kinezi od 100-200 evra me ne zanimaju, jer mi se čini (razni oko mene ih koriste) da je njima "best before" rok jedno 2 godine max. Još manje me zanimaju uređaji velikih poznatih proizvođača u sličnom cenovnom rangu.

 

Ono što bih pitao cenjeni forum je, da li postoji u tom slučaju ikakva alternative tome da jednostavno odem i iskeširam 500+ evra za neki high end Samsung ili LG? Mogu li da prođem u tehničkom i kvalitativnom smislu jednako dobro, ali znatno (bar 100 evra manje) jeftinije ako uzmem neku telekinezu preko alibabe i 40 razbojnika? Ili neki Xiaomi koji je sada u prodaji kod nas?

Ono gde možda praviš grešku jeste traženje modela koji će biti ok 4-5 godina.

Ja bih pre išao na varijatnu jeftinijeg koji će biti ok 2g pa onda novi koji će isto biti ok 2 godine. 4g u svetu smartphonova je ogromno vreme trka je sve nemilosrdnija i teško da će koji proizvođač izbaciti model koji će biti ok 4-5 godina i da neće biti sa "programiranom dotrajalošću".

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...