Jump to content
IGNORED

Mobilni


nesha taxista

Recommended Posts

Pa ne svede se na Lenovu, tri dana opusteno 5" ekran...

 

Послато са ONE TOUCH 4033X уз помоћ Тапатока

 

govorimo o prosečnom smartfonu ili prosečnom flagship smartfonu... od onoga oko čega se Segundo troumi, svelo bi se na to

Link to comment

Hvala svima na odgovorima. U suštini, mislim da neću napraviti grešku koji god od pomenutih telefona da odaberem. Navikao sam na Samsung, imao SII plus, pa SIII, ali me HTC totalno privlači i dizajnom i kvalitetom. LG nikada nisam koristio, ali već sam i privatno čuo par pohvala, kao i od vas ovde.

Jos jedno pitanjce. Pošto telefon planiram da kupim preko oglasa, da li da obratim pažnju na garanciju kao jednu od osnovnih stvari? Jer bih verovatno rootovao telefon nakon kupovine... Pa ne znam da li onda ona igra ikakvu ulogu... A mozda je malo rizično uzimati tel bez ikakve garancije..

Link to comment

pa ako uzimaš sa garancijom, nemoj da rootuješ.

 

mislim kada uzimaš jak telefon i kada je nov, ne postoji neka preterano realna potreba za rootom

Link to comment

Hvala svima na odgovorima. U suštini, mislim da neću napraviti grešku koji god od pomenutih telefona da odaberem. Navikao sam na Samsung, imao SII plus, pa SIII, ali me HTC totalno privlači i dizajnom i kvalitetom. LG nikada nisam koristio, ali već sam i privatno čuo par pohvala, kao i od vas ovde.

Jos jedno pitanjce. Pošto telefon planiram da kupim preko oglasa, da li da obratim pažnju na garanciju kao jednu od osnovnih stvari? Jer bih verovatno rootovao telefon nakon kupovine... Pa ne znam da li onda ona igra ikakvu ulogu... A mozda je malo rizično uzimati tel bez ikakve garancije..

Daćeš 400-500€ za uređaj bez garancije ili na majkemi™? :huh:
Link to comment

Daćeš 400-500€ za uređaj bez garancije ili na majkemi™? :huh:

Naravno da ne [emoji4]

Sada vidim da to nisam istakao, telefon bih najverovatnije uzeo preko oglasa, dakle star par meseci, što mu cenu spušta znatno ispod ove koju si naveo. I da, garancija mi svakako jeste bitna, jer to "majkemi" mogu mačku o rep da okacim, jasno je.

Pitao sam to zbog eventualnog rootovanja, ali što reče copkillah, verovatno je to nepotrebna rabota sa novijim modelima, tako da je u tom slučaju moje prethodno pitanje ispalo nepotrebno.

Edited by Segundo
Link to comment

Naravno da ne [emoji4]

Sada vidim da to nisam istakao, telefon bih najverovatnije uzeo preko oglasa, dakle star par meseci, što mu cenu spušta znatno ispod ove koju si naveo. I da, garancija mi svakako jeste bitna, jer to "majkemi" mogu mačku o rep da okacim, jasno je.

Pitao sam to zbog eventualnog rootovanja, ali što reče copkillah, verovatno je to nepotrebna rabota sa novijim modelima, tako da je u tom slučaju moje prethodno pitanje ispalo nepotrebno.

Root-vanjem i stavljanjem nekog roma™ sigurno gubiš garanciju a nema stvarno nema potrebe.

Pogledaj garanciju da li je već bio na servisu i svakako obrati pažnju na tragove jačeg udarca, priključak za punjenje i sl.

Link to comment

ROM realno služi da daš drugi život telefonu (ako nisi neko ko voli često da menja). Dakle ako je garancija dve godine, posle toga razmišljaj o rootu (i novom ROMu).

 

Recimo moj telefon je rutovan jer aplikacije postaju sve veće i veće pa sam želeo da poskidam neke stvari koje regularnim putem nisam mogao. 

Link to comment

Rutovanjem dobijes mogucnos da obrises gomilu fabrickog sranja posle cega telefon bukvalno progleda i prodise. A to sto goveda stavljaju da se rutovanjem gubi garancija je sranje neopisivo. To je kao kada bi ti ukinuli garancije na komponente ako sam instaliras Win.

Link to comment

a sta tocno dobijate romovanjem i rutovanjem u odnosu na fabricko?

sta recimo bolje sljaka?

Mogućnost da poskidaš brdo preinstaliranih app koje ne koristiš, brži/lepši UI...
Link to comment

Rutovanjem dobijes mogucnos da obrises gomilu fabrickog sranja posle cega telefon bukvalno progleda i prodise. A to sto goveda stavljaju da se rutovanjem gubi garancija je sranje neopisivo. To je kao kada bi ti ukinuli garancije na komponente ako sam instaliras Win.

 

s druge strane, moraju da se zaštite od likova koji bi donosili brikovane telefone i tražili zamenu

Link to comment

Ako je fon brikovan cao zdravo. A da ti ne uvaze garanciju ako doneses telefon zbog nekog hardverskog kvara pa vide da je rutovan i otkace te je totalno bzvz.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...