Jump to content
IGNORED

Mobilni


nesha taxista

Recommended Posts

Nadjoh neke teme od pre par godina gde kazu  da je moglo al samo postpejd. Valjda sad moze i pripejd.

Edited by katamaran
Link to comment

SIM card

Micro-SIM

 

Obicna sim kartica ulazi u ovo il moram nesto da menjam?

 

www.techsnapr.com/wp-content/uploads/2012/10/MicroSIM-NanoSIM-Comparision.jpg

 

edit: izgleda da cu morati da secem karticu  :isuse:

 

edit 2: Jel moze kod Telekoma da se zameni sim za micro sim bez menjanja broja?

 

 

Što bi menjao? Ako praviš od veće kartice manju, svaka radnja koja prodaje telefone će ti iseći na potrebnu dimenziju.

Menjanje kod operatera se radi kada sa mikroSIM hoćeš da se vratiš na običnu, a već si isekao. Mada, postoje i plastične navlake u veličini obične u koju stavljaš malu, pa staje u slot.

Link to comment

Moram jos ovo da pitam 

 

xperia e4g vs lumia 630? e4g nema lako zamenjivu bateriju?

 

wifi brzine su in otprilike iste?

 

edit: battery not user removable  :frust:

 

 

 

Mislim da cu zbog tog kretenskog detalja definitivno da odustanem od njega.

Edited by katamaran
Link to comment

Jedna potpuno kretenska stvar u vezi sa HERE mapama na Win8 telefonima je sto od skora ne mogu da se sacuvaju na sd kartici. To je solidan problem na ovim jeftinijim telefonima, jer dolaze sa 8gb memorije. Ranije je postojao neki app od Nokia-e, gde je to moglo da se podesi, ali je od skora ubijen. Sto je najgore, Win8 ima svoj app gde moze da se podesi gde se cuva sta, pa i da se pomeraju aplikacije izmedju telefona i kartice i cak prikazuje 'maps' opciju na kartici, ali nema teorije da sacuva tamo.

Link to comment

Pa od pre koji mesec sve postoji

 

Da li to znaci da ako odem u neku od prodavnica sa spiska koji mi izbaci mobilni svet i uzmem Iphone on ce se servisirati u zvanicnom apple servisu, i sve ce biti kao da sam uzeo od ovlascenog resellera ili je bolje uzeti od ovlascenih resellera [ako jos uvek prodaju taj model]?

Link to comment

Jedna potpuno kretenska stvar u vezi sa HERE mapama na Win8 telefonima je sto od skora ne mogu da se sacuvaju na sd kartici. To je solidan problem na ovim jeftinijim telefonima, jer dolaze sa 8gb memorije. Ranije je postojao neki app od Nokia-e, gde je to moglo da se podesi, ali je od skora ubijen. Sto je najgore, Win8 ima svoj app gde moze da se podesi gde se cuva sta, pa i da se pomeraju aplikacije izmedju telefona i kartice i cak prikazuje 'maps' opciju na kartici, ali nema teorije da sacuva tamo.

Kolko zemalja imas kad ti je to problem? Sama srbija je nekih 62 megabajta.

 

btw izasao novi apdejt Srbije. Davno nisam proveravao pa ne znam koliko je svez.

Link to comment

Zanimljivo. Upravo je apdejtujem na Nokia telefonu i samo 62 megabajta. Mozda je apdejt 62 dok je cela mapa veca al sam prilicno siguran da se uvek radilo o desetinama megabajta.

 

Bas cu da vidim kolika je neka zemlja koju nemam kad se konacno zavrsi ova instalacija.

 

sto godina installing, please wait  :ph34r:  Sto je najgore ne znam da li se zaglavilo ili samo dugo traje.

Edited by katamaran
Link to comment

Izgleda da sam nesto zeznuo. Resetovao sam telefon posle vise od sat vremena "installing. please wait" i cini mi se da sad ne provaljuje da ima mape u telefonu jer kad odem na updates samo me baci na add new maps. Sa druge strane mapa i dalje radi.

 

Posle manje od minuta gps me je nasao u kuci  :s_w:  Do sada mi je uspevalo jedino pored prozora i to na jedvite jade. Il je do apdejta ili do cinjenice da imam potpuno nov krov na kuci u odnosu na ranije pokusaje. Mozda je ovaj crep propusniji :)

 

Moracu veceras skroz da reinstaliram mape ako nadjem vremena. Sad mi valja putovati.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...