Jump to content
IGNORED

Mobilni


nesha taxista

Recommended Posts

Olovku nisam siguran da bih pipnuo, tako da mi to apsolutno ne predstavlja nikakav manjak. Niti znam koja bi bila praktična upotreba, možda bi mi korišćenje iste otvorilo oči, ovako stvarno ne znam.

Kamera je bolja, tu nema šta da se priča, ali ima i mate svojih kvaliteta. Ima blendu 1.8 što pomaže u lošijem svetlu i lako je postići efekat zamužene pozadine. Postoji opcija da se volume tasteri  koriste kao manuelni focus što ne znam da li postoji na bilo kom telefonu. Isto tako, može da se okine fotka kada je telefon zaključan duplim pressom na volume down što je cool fjučr™. 

Ali svakako se vraćamo na to što si rekao. Za pare je stvarno sjajan a note 4 je ipak najbolji uređaj na svetu trenutno i nije zahvalan model kao reper za porediti. Jesu ista "klasa", ali Note ipak MORA da bude bolji sa obzirom koliko košta /previše ako se mene pita/. Ja sam ga razmatrao, uz ugovor od 2000 sam trebao da doplatim 54000 (60000 prava cena, kao 10%) što je stvarno... Dosta.

Link to comment
  • 3 weeks later...

Ima besplatna aplikacija za navigaciju, here. Nokija mape koristi, skine se mapa i radi u off line režimu. Meni radilo ko san u Maroku a i u lokalu takođe. 

Link to comment

Lepo ako su iste mape :)

 

Cudi me da Nokia to nije zadrzala ekskluzivno za svoje telefone. Koliko se secam platili u neku sumanutu kintu da ih kupe

 

Vidim da sad mnogi telefoni imaju dual sim podrsku. Jel se brzo trosi baterija na takvim telefonima? Ipak treba da komunicira stalno sa dve mreze.

 

edit: kolko kapiram kod ovoga ne rade obe odjednom

 

Dual SIM (Micro-SIM, dual stand-by)

 

Dual sim bi mogao da mi bude zgodan al nije preterano bitan momenat.

Edited by katamaran
Link to comment

Cudi me da Nokia to nije zadrzala ekskluzivno za svoje telefone. Koliko se secam platili u neku sumanutu kintu da ih kupe

 

па нема нокиа више своје телефоне, а док их мајкрософт није купио и јесте био фичр ексклузиван за лумије, сад већ гледају да продају ту браншу некој трећој компанији

 

едит: такође гугл је најавио пре пар дана да ће ускоро гугл мапе подржавати офлајн навигацију, негде до краја ове године

Edited by Dionysos
Link to comment

Danas je bas bilo na Mondu valjda kako Nokia zeza google za offline mape. Na mojoj matoroj x6 imam savrsenu navigaciju al me telefon sve vise zeza pa mi je polako vreme za novi.

 

edit:

 

http://mondo.rs/a799379/Mob-IT/Vesti/Nokia-HERE-besplatna-navigacija-bez-interneta.html

 

Ako ovo moze fino da radi na ovom Core 2 ne gledam iskljucivo Lumie

 

 

Navigacija im je toliko dobra da mi je offline nasao neku adresu u nekom seocetu pored Kikinde. Savrsena.

Edited by katamaran
Link to comment

Nisam u toku. Ja se patim sa simbianom

 

па нема нокиа више своје телефоне, а док их мајкрософт није купио и јесте био фичр ексклузиван за лумије

 

Tim pre. Ako je neko poznat po monopolizmu to je Majkrosoft. Nikako ne kapiram sto su ih pustili.

Link to comment

Nisam u toku. Ja se patim sa simbianom

 

Tim pre. Ako je neko poznat po monopolizmu to je Majkrosoft. Nikako ne kapiram sto su ih pustili.

 

here дивизија је остала нокији није је мајкрософт купио

Link to comment

Što se tiče prodaje Here-a, msm da sam skoro pročitao nešto da se spominje cifra oko 2 milijarde. Ne sećam se šta sve ulazi u cifru.

Link to comment

jeste ako ima za teritoriju koja ti treba. nesto sam gledao aziju i vrlo cudan izbor zemalja koje se mogu uzeti odvojeno. znam da sigurno nema hong kong a cini mi se (ne tvrdim) da nije bio ni japan nego za to mora da se skine cela azija koja ima zilion terabajta.

Link to comment

znam da sigurno nema hong kong a cini mi se (ne tvrdim) da nije bio ni japan nego za to mora da se skine cela azija koja ima zilion terabajta.

 

сад погледао на свом фону, има хонг конг, у пакету са макаом, кина и индија имају по регионима да се скидају мапе, а може и комплет, само је големо наравно, а јапана нема...

Link to comment

SIM card

Micro-SIM

 

Obicna sim kartica ulazi u ovo il moram nesto da menjam?

 

www.techsnapr.com/wp-content/uploads/2012/10/MicroSIM-NanoSIM-Comparision.jpg

 

edit: izgleda da cu morati da secem karticu  :isuse:

 

edit 2: Jel moze kod Telekoma da se zameni sim za micro sim bez menjanja broja?

Edited by katamaran
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...