Jump to content

Mobilni


nesha taxista

Recommended Posts

Da, dobar je. Ima manjih nedostataka (rezolucija, bez bljeskalice za obaveštenje o poruci/propuštenom pozivu), ali je kvantni skok od mog pređašnjeg telefona koji je stariji svega četiri godine od njega.

Uzeo sam nov "mađarski" telefon. S tim što sam ispao majmun što nisam tražio da garantni list bude kod mene.

Jel zna neko kako to funkcioniše. Lik koji mi ga je prodao je uzeo telefon u inostranstvu i kaže da garancija važi preko njega. I ja sam onako u brzini to sve prihvatio jer mi je u malom mozgu bilo da kod povraćaja poreza u Mađarskoj moraš lično da pokupiš pare. Da li to isto važi za garanciju ili me je lik zeznuo?

Link to comment

Može neki savet šta je najbolje uzeti u cenovnom rangu od oko 15K. Nisam uopšte u toku, a moram drugome da uzmem telefon koji će da funkcioniše i to do večeras.

 

Neki zahtevi: 

bar 4 inča, dual sim po mogućstvu, Android...

Link to comment

Treba mi mi telefon do večeras tako da mađari otpadaju(videću za mene kasnije šta imju u ponudi). 

 

Gledam sad na sajtu Gigatrona(ini su mi najbliži) imju i neki Lenovo modeli od 8-9K. Ispunjavaju one gore zahteve jedino što im je RAM 512MB. Nije on nek zahtevan korisnik, neće biti mnogo aplikacija na telefonu. Neće biti mnogo slikanja.Važno je da je pouzdan koliko toliko i da nema neke skrivene mane. To mi baš deluje mala cena, pa nisam siguran da li ima neke skrivene mane. 

Poosle ta dva imaju Lenovo u ponudi za duplo veće pare.

 

Samsung kreće od 14K i to mi deluje da je OK.

Link to comment

Prodavac zavrsava garanciju u Madjarskoj koliko znam.

Procitaj specifikacije Xiaomi-ja duplo bolji fon od tog sto si uzeo al ljudi su bez razloga nepoverljivi prema nekim proverenim kineskim brendovima.

Edited by Moća
Link to comment

Nisam nepoverljiv što se tiče brenda.

Sada sam kupovao za drugog. Moralo je da se kupi već večeras, a i nisam siguran da bi ta opcija prošla da sam  krenuo da objašnjavam mađari, carina, itd.

 

Jel neko ovde kupovao na ovaj način telefone/televizore/šta već. I još važnije da li je imao potrebu za garancijom i kako je to prošlo. Znači, iz prve ruke informacija, a ne kažu ljudi...

Link to comment

Ja sam kupovao direktno iz Kine ali da kucnem u drvo do sada od desetak telefona koje sam narucio svi rade i dalje kako treba stoga nismo imali potrebe da se cimamo sa garancijom. Inace Kinezi hoce da priznaju garanciju jedino sto treba dosta vremena jer se telefon salje nazad u Kinu.

Link to comment

Moćo, jesu li ti naplaćivali carinu i PDV?

 

@Deeps: Ja sam upravo uzeo "mađarski" telefon. Garancija ostala kod lika, ali mi nije dao nikakav papir kojim bih dokazao da sam uzeo od njega. Opet, kome bih dokazivao? Ako hoće da me zezne, zeznuće me.

Prošle godine sam uzeo TV. Lik je poslao svog radnika na moju kućnu adresu. Dečko otpakovao TV, postavio ga, pokrenuo pretraživanje kanala, ostavio mi pisanu garanciju. Taj lik ima svog majstora koji popravlja sitnije kvarove. Za veći kvar šalje TV u Mađarsku, a tebi dostavi zamenski TV da imaš šta da gledaš dok se tvoj popravlja. Nisam imao problema sa TV-om, pa nije bilo potrebe da proveravam da li je sve tako kako kaže.

Link to comment
  • 3 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...