Jump to content
IGNORED

Mobilni


nesha taxista

Recommended Posts

a sta je problem sa androidom vs nesto drugo sto nije IOS? nisam pratio pa cisto da ispratim diskusiju...

 

windows phone... брзина пре свега, андроид како време пролази и апликације се инсталирају има тенденцију да постане иритантно спор, сад ситуација и није толико критична колико је била раније, са киткатом су се потрудили да пораде на тим стварима, али и даље је неупоредива са wp где све лети и где нисам имао ситуације да морам чупати батерију да га одблокирам (мада овде и не бих могао чупати батерију, морао бих чекати да се испразни)... а други, лични разлог, је што сам и пословно везан за андроид, па ми се већ прилично смучио, имам додуше андроид таблет (sony z2  :wub: ), али и њега тренутно користим више за пословне намене него што га користим у слободно време

Link to comment

што се тиче перформанси било која лумиа је ок, нема ту превелике разлике за просечног корисника, постоје разлике по класама, у квалитету екрана, камере, додатне функционалисти типа glance екрана и слично, али на крају се своди на то колико желиш да даш пара за фон, шта год да изабереш нећеш се покајати

Link to comment

Ne podnosim mobilne telefone, ali posto mi ugovor istice 1. Oktobra uvek iskoristim da uz "produzetak saradnje" uzmem bolji telefon od predhodnika za dz(mada mi realno nije potreban),video sam da je Lumia 630 u ponudi i to ce verovatno biti moj izbor za naradne 2 godine

 

BTW Da li vredi popravljati Samsung S2 za polomljenim ekranom? Popravka kosta 100 evra,a nov telefon oko 200

Link to comment

windows phone... брзина пре свега, андроид како време пролази и апликације се инсталирају има тенденцију да постане иритантно спор

 

Jedino ako je iritantno loš tj spor model u pitanju.

 

BTW Da li vredi popravljati Samsung S2 za polomljenim ekranom? Popravka kosta 100 evra,a nov telefon oko 200

 

Pa vidi koliko je polovan na tržištu, ako možeš i 30e da zaradiš, što da ne.

Link to comment

Jedino ako je iritantno loš tj spor model u pitanju.

 

па сад, нагледао сам се доста тога, што код мене, што код колега и другара, рецимо чак је и први nexus 7 након неколико месеци интензивнијег коришћења долазио у такво стање, сад има ту и психолошки моменат кад се покушаваш уверити да то и није страшно или се просто навикнеш да то тако мора бити, али чим узмеш нешто боље у руке схватиш сву лошост тог с чим си се патио месецима, као што рекох делује то доста боље са киткатом (за сад) али још увек им не верујем сасвим... а да и не причам о самсунгу нпр., који је умео толико својих глупости да натрпа на телефон, да се од старта примети лаговање чак и на базичним стварима типа листања home екрана

Edited by Dionysos
Link to comment
  • 2 weeks later...

Samsung s3 mini je zaplivao u moru pa je doslo vreme da mu posle godinu dana potrazim zamenu.

 

Dvoumim se izmedju s4 i s5mini iako sam u startu krenuo sa idejom da uzmem s4 mini...

 

Ima li neko strucniji da mi baci savet? u principu najvaznija mi je baterija i da nije bas preglomazan za dzep.

Link to comment

Ima li neko strucniji da mi baci savet? u principu najvaznija mi je baterija i da nije bas preglomazan za dzep.

Ja sam i dalje u uverenju, tačnije sve više što telefon duže posedujem, da je lg g2 najbolji telefon odnos cena kvalitet IKAD. Baterija je fenomenalna a performanse su barem iste takve. Malo je veći ali meni je to prednost. Sa druge strane, mini g2 je dosta sakatiji, ali verovatno nije sakatiji od S3 mini, pa razmisli i o njemu kao što reče Rene.

Link to comment

Ja sam i dalje u uverenju, tačnije sve više što telefon duže posedujem, da je lg g2 najbolji telefon odnos cena kvalitet IKAD. Baterija je fenomenalna a performanse su barem iste takve. Malo je veći ali meni je to prednost. Sa druge strane, mini g2 je dosta sakatiji, ali verovatno nije sakatiji od S3 mini, pa razmisli i o njemu kao što reče Rene.

no blizu

 

najbolji model ikada je 1+ one

 

guglaj i videces. ja sam svoj vec nabavio. cudo. :)

Link to comment

najbolji bi bio neki telefon sa core i7 na 4.8GHz, al bi verovatno imao 12" ekran.

(covek trazi mini phone, ne phablete. a iznutra su fableti svi jedno te isto sranje, 8jezgaaara, gigabajti rama i roma, trtemrte)

 

@pavlle - meni su xperie sasvim ok, imam jednu staru iz P serije koja radi posao (polovna kostala nesto smesno, sluzi mi da je vucem kad idem na mokra i pescana putovanja).

hardver sasvim fini za 40e kolko sam je platio, a i softwer nije bloatovan ko u samsunga.

 

mozda neki od novijih mini modela, ako hoces nesto brze/novo?

(u svakom slucaju kod xperie izbegavati T i prvu Z seriju, kao  i derivate poput TX ili ZL, jer su imali problem s baterijom koji vodi do redovnih reseta telefona)

Link to comment

сонијеви мини з-ови су суштински исти као и вел'ки, за разлику од осталих вендора код којих се мини прави за "сиротињу"

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...