Jump to content
IGNORED

Mobilni


nesha taxista

Recommended Posts

ja sam na tom paketu Mix Net M.
pošto nisam uzela telefon, dali mi 50% popust, tako da za 570din. imam 300 minuta, 600poruka i 600Mb. Kada potrošiš net, ne gase, nego smanje brzinu. ako imaš fontele, nema boljih uslova od ovog.(potpisuje se dvogodišnji ugovor)

Link to comment

ne znam da li se ovde uopšte odgovara na pitanja duduka.

kako da prebacim kontakte sa starog telefona na smartphone? u mom "ma znam ja to sama" pokušaju, stari telefon je iskopirao 30% kontakata na sim, i razbio sve kontakte na pojedinačne telefone, pa u sada npr. ista osoba sa 4 telefona postala 4 osobe sa po jednim brojem. nema sanse da to sredim ručno.

Link to comment

Na SIM kartici ne mozes da sacuvas vise brojeva pod istim kontaktom. Ili ako moze, ne mozes na tvom telefonu, inace bi to vec uradio. Ja sam davno eksportovao Nokia kontakte preko OVI Suite-a, pa onda taj fajl koji se dobije uploadovao u Gmail, posto sam ionako sinhronizovao podatke online. Naravno, i tu ima onda duplikata. Mozda postoje i lakse metode.

Link to comment

ne znam da li se ovde uopšte odgovara na pitanja duduka.

kako da prebacim kontakte sa starog telefona na smartphone? u mom "ma znam ja to sama" pokušaju, stari telefon je iskopirao 30% kontakata na sim, i razbio sve kontakte na pojedinačne telefone, pa u sada npr. ista osoba sa 4 telefona postala 4 osobe sa po jednim brojem. nema sanse da to sredim ručno.

Ne znam kpji fon imaš ali većina njih sad ima opciju transfera kontakata koju ti nudi pri prvom uključivanju.Ja sam mislio da neće baš ići kako valja.ali prošlo ok sa kineza android na nokia wp...
Link to comment

ne znam da li se ovde uopšte odgovara na pitanja duduka.

kako da prebacim kontakte sa starog telefona na smartphone? u mom "ma znam ja to sama" pokušaju, stari telefon je iskopirao 30% kontakata na sim, i razbio sve kontakte na pojedinačne telefone, pa u sada npr. ista osoba sa 4 telefona postala 4 osobe sa po jednim brojem. nema sanse da to sredim ručno.

Ako imaš mogućnosti™ exportuj kontakte na starom u vcf fajl na memorijsku karticu.

Onda tu karticu u novi, uradi import i gotovo.

Ili uradi sync s outlookom, gmailom.

To već zavisi koji proizvođač, pa čak i model imaš pa nije baš jednostavno ovako objasniti...

Link to comment

ja sam na tom paketu Mix Net M.

pošto nisam uzela telefon, dali mi 50% popust, tako da za 570din. imam 300 minuta, 600poruka i 600Mb. Kada potrošiš net, ne gase, nego smanje brzinu. ako imaš fontele, nema boljih uslova od ovog.(potpisuje se dvogodišnji ugovor)

 

+1 za mix net m. Odlican paket za nekoga ko vec ima telefon i koristi ga umereno (u smislu ne koristi ga kao wifi hotspot svaki dan i nije nonstop na telefonu).

Link to comment

Btw, sta kaze kolektivna forumska mudrost, koji je najbolji android smartfon ispod 20k? Ili ako je to nemoguce, ispod 25k dinara?

 

Imam uzasna iskustva sa Samsung Galaxy Y(oung)-om, posle mesec-dva je poceo uzasno da se baguje i postao fakticki neupotrebljiv (kada kazem to mislim da vam treba da 5 minuta da ga naterate da okrene broj telefona i posalje sms, dakle osnovne dumbphone funkcije, i ne, nije preopterecen tonom aplikacija, ima sve u svemu 3-4 instalirane), taj je bio oko 100 evra. Ni firmware update (koji sam na jedvite jade uspeo da izvedem uopste posle par dani drkanja) nije pomogao. Zato sam i jako skeptican prema bilo cemu sto ima cenu izmedju 10 i 12 hiljada, cak i kada naizgled izgleda bolje.

 

Ali nesto za oko 20k? Ovi Lenovo, ZTE, Huawei telefoni za te pare? Je li neko to probao?

Link to comment

Čekam da vam dođe moća kinez... :jerry:

 

Edit - spor sam :D

A i kad sam već tu da spomene da sam čačkao valjda galaxy core plus od drugarice, i taj deluje više nego pristojno za te pare. Mada verujem da ima sigurno i boljih opcija od tih jeftinih samsunga.

Edited by Ruxin
Link to comment

Ma gledao ja raznorazne modele, nego da vidim sta ljudi kazu. Ako je ovo sto wall kaze tacno, onda nije tacna moja pretpostavka da je svaki smartfon ispod 20-25k jednostavno sranje (to je utisak koji imam nakon ovog Samsunga), tj. da neki od ovih kineza i moze da posluzi...

Link to comment

Ma gledao ja raznorazne modele, nego da vidim sta ljudi kazu. Ako je ovo sto wall kaze tacno, onda nije tacna moja pretpostavka da je svaki smartfon ispod 20-25k jednostavno sranje (to je utisak koji imam nakon ovog Samsunga), tj. da neki od ovih kineza i moze da posluzi...

imaš Lenovo P780, koji je dobar telefon, kod nas oko 30K, ako naručiš iz kine, ispod 200€ je, jel' tako MOćo?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...