Jump to content
IGNORED

Mobilni


nesha taxista

Recommended Posts

pa eto, hteo bih piratsku igru, krekovanu, isto kao i na bilo kojoj platformi. Eto recimo ne želim da platim 5$. Hteo bih krekovan office, da ne platim 20$... Zar nije dovoljno dobar razlog???? Ti si malo preopterećen sa tim sigurnostima, meni se čini iz ovih nekoliko postova što smo razmenili

Link to comment
da uzimam nov telefon sad, uzeo bih lumiu 1020(a trenutno imam sljamsung galaxy i koristim android od.. 2010te recimo)proveri samo da li ima aplikacije koje su tebi bitne.one budjave statistike, mi imamo meleon aplikacija, a mi dva meleona su nebitne ako na wp8 imas ono sta ti treba(npr. meni treba app za vesti, za tviter, fb, mejl, chat, i mape. i naravno kamera. ostalo ne koristim uopste)+ osim genijalne kamere, dve ogromne prednosti lumie koje nekako nestanu u recenzijama brojaca piksela na ekranu i gigaherca u procesoru:imas super integrisan skajp (npr. na mom galaksiju je ubica baterije, bas kao i viber. tako da nemam nijedan app za voip)i imas ugradjene nokija mape i navigaciju (proveri kolko su dobre za podrucje gde zivis/putujes). iskustva iz .de sa njima su sasvim dobra (i to nekim starim verzijama iz doba simbijana)
ja cak ne koristim ni fb ni tviter, samo vesti, mail, wazzap.igrice ne igram tako da.lumia1020 mi je malo preskupa, ne zelim toliko da dam za telefon pa cu pogledati nesto drugo, hvala u svakom slucaju.
Link to comment
Ja za ovih 3.5 godine ne naleteh niti na jednog
ni ja ...Od decembra 2010 god Edited by eye of the beholder
Link to comment
pa eto, hteo bih piratsku igru, krekovanu, isto kao i na bilo kojoj platformi. Eto recimo ne želim da platim 5$. Hteo bih krekovan office, da ne platim 20$... Zar nije dovoljno dobar razlog???? Ti si malo preopterećen sa tim sigurnostima, meni se čini iz ovih nekoliko postova što smo razmenili
znas kako je - tako su i svi hvalili windows i krekovane verzije na njemu, dok se nije nakotilo virusa i sranja po njemu, pa su onda odjenom udarili na kukanje kako je nesiguran i kako je sranje i kako eto bas treba preci na neku drugu sigurniju platformuako android ima bag koji omogucava da imas "orignalni" apk fajl, "potpisan od autora", onda ne mozes biti siguran da nema/nece biti malware.a koji ce to iskoristitinisam ni ja dosad imao problema s malwareom na telefonu, ali iz iskustva s obicnim racunariam, mnogo mi je veca jebada i gubljenje vremena/novca da trebim viruse s racunara ako se zapate, nego da dobavim nesto legalno (da li placeno, ili opensource)tako da ne pamtim kada sam koristio piratovan program na kompu, pa i telefon gledam iz iste perspektive (+telefon mi sadrzi osetno vise privatnih i ostetljivih podataka od kompa te sam dodatno oprezniji)ko sto rekoh ranije - mozda je paranoja, al to je za svakog za sebe da proceni@copkillah - ako mozes, objasni kako se proverava da je piratovana aplikacija ok i bezbedna. rad sam da naucim nesto novo. Edited by Zverilla
Link to comment
ja cak ne koristim ni fb ni tviter, samo vesti, mail, wazzap.igrice ne igram tako da.lumia1020 mi je malo preskupa, ne zelim toliko da dam za telefon pa cu pogledati nesto drugo, hvala u svakom slucaju.
mozes pogledati i neke od jeftinijih lumija, samo pazi - jedna ima katastrofalnu kameru (kad se aktivira blic, pravi odsjaj na socivu, pa je pola fotke sjebano)zaboravio sam koja, mislim da je 520 (neko mi je to pokazao uzivo). probaj u svakom slucaju pre nego sto uzmes :)
Link to comment
@copkillah - ako mozes, objasni kako se proverava da je piratovana aplikacija ok i bezbedna. rad sam da naucim nesto novo.
npr skidaš sa proverenih mesta kao što je jedan vrlo poznati forum za to, verovatno ga znaš. ne znam da li se ikada desilo da tamo zaluta neki malwarei kao što rekoše renne i eye, nikakav problem tog tipa već 3.5 godine.
Link to comment

u tom slucaju verujes da je onaj ko sa tobom to deli negde skinuo verziju za koju on/ona veruje da je ok.sto cini malu ali znacajnu razliku izmedju proverene aplikacije i tvoje vere u to ;)do skoro to zaista i nije bio problem - svaka izmena je trazila da se aplikacija iznova potpise, pa ako se (npr) vidi fejsbuk aplikacija koju nije potpisao facebook inc, nego zverilla inc, i ludom je jasno bilo da nesto ne stimamedjutim onaj skoro otkriveni bag za potpise aplikacija otvara zajebane mogucnosti za podvale na neapdejtovanim telefonima (a zasad ih je jako malo apdejtovano da pokrije taj bag)

Link to comment

Pa na pomenutom mestu bi se vrlo brzo otkrilo da nešto nije u redu sa datom aplikacijom. Pogotovo što ja tamo ne visim svakodnevno i ne skidam čim nešto novo izađe već s vremena na vreme posetim, kada mi nešto treba.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...