Jump to content

Mobilni


nesha taxista

Recommended Posts

Vidiš to nisam čuo, a definitivno je koristan info....mada kontam da case rešava problem.A šta kažeš kao android autoritet za S2 plus? I nema telenor neku bog zna koliko pametnu ponudu, a do nexusa nažalost teško da mogu da dobacim. :(

Link to comment

Ja kao fan samsunga bih ti pre preporucio neki lg optimus u toj klasiПослато са GT-N7100 користећи Тапаток 4

Link to comment

L9? Super je fon, ali mnogo mi to veliko...A i ne sviđa mi se generalno ova L serija ni malo, sumnjam da bih uzimao LG.

Link to comment

Zainteresovan, ali nema toga trenutno u telenoru a sumnjam da ću da menjam operatera. Aj da vas ne smaram mnogo, imam još 20-ak dana fore da odlučim, javiću se ako budem imao neko pitanje.Mada mi je najveća dilema WP ili android. ako se odlučim za ovo drugo onda mi neće biti mnogo krivo da uzmem ni taj S2+....znam da mogu i bolje da prođem ali šta je tu je, provereno je dobar fon ako ništa.

Link to comment

Čudi me da se Lumia ljušti... zar nije napravljena od onog čudesnog materijala koji je ceo u boji od koje se izlije telo telefona?... ili sam pobrkao sa skupljim Lumijama.Ja sam bio na WP, pa sam prešao na Android (bio na HTC Trophy još od pre dve godine, prešao na SE Xperia Ray, pa na LG Optimus L9). WP je sjajna platforma što se tiče ergonomije, brzine, odziva... na daleko slabijem hardveru od prosečnog Androida. Sa praktično prvom verzijom WP nisam morao da resetujem fon bukvalno nikada. No, u to doba je aplikacija stvarno bilo premalo, pa sam se odlučio na switch. L9 je ok, al je ružan preterano (ne znam ko je dizajnirao ikonice i pozadine npr, ono je kriminal), plastičan skroz, al sirovo jak i tera tog Androida kako valja.Zašto sam prešao? Kao što rekoh, pre svega aplikacije, u to doba. Nisam imao neke meni važne (npr SqueezeBox, TweetDeck, Chrome), verujem da su se mnoge pojavile u međuvremenu, al neke nisu, a neke i neće (na WP si osuđen na IE, na primer, al radi pristojno dobro).To je najvažnije - ako sve što koristiš radi i na WP (ili postoje zamene), ne oklevaj. Ja se sve nadam da ću se vratiti u WP jato, sa nekom premijum Lumijom... Jednom, tja. Sa druge strane, pošto sam pazario i Nexus 7, cenim da je taj momenat povratka sve dalje - kad se navikneš na jedan ekosistem, i imaš više od jednog uređaja, svaka promena je komplikovana.

Link to comment
Sa praktično prvom verzijom WP nisam morao da resetujem fon bukvalno nikada.
E ovo me zanima, koliko često resetujete svog Androida?Ja sam nedavno zabeležio 40 dana bez reseta i potrajalo bi još da mi se baterija nije ispraznila...
Link to comment
E ovo me zanima, koliko često resetujete svog Androida?Ja sam nedavno zabeležio 40 dana bez reseta i potrajalo bi još da mi se baterija nije ispraznila...
Ne pamtim da sam ga svesno resetovao. Desi se da bateriju ne dopunim, možda jednom u 2-3 meseca i to je to.Ja sam zapanjen za ovo što ljudi pričaju o resetima, i ništa mi nije jasno. :(
Link to comment

A koji model imaš?Velika je razlika, oni modeli niže srednje klase i ispod toga, lako se "zaguše" pa je povremeni reset neophodan. Sa modelima više srednje klase i iznad, to nije problem.

Link to comment
A koji model imaš?Velika je razlika, oni modeli niže srednje klase i ispod toga, lako se "zaguše" pa je povremeni reset neophodan. Sa modelima više srednje klase i iznad, to nije problem.
Huawei Ascend G300, nije bog zna šta. Uspori se kod poneke igrice i to je to. Radi savršeno.
Link to comment

Ja sam već pisao o Lumiji 720 na ovoj temi, ali možda dan posle kupovine. Sad me mrzi da se vraćam da čitam šta sam pisao, ali evo utisaka posle praktično mesec dana intezivnog korišćenja sa svim prednostima i manama.Da krenemo od hardvera:Kućište je neverovatno dobro i nema govora o eventualnom ljuštenju jer telefon nije farban spolja, već je ceo taj materijal (polikarbonat) iste boje i izgleda neverovatno kvalitetno. Telefon je doživeo i svoj prvi pad sa metar i po visine na tvrd pod i zaradio je jednu toliko minimalnu tačkicu koju sam tek provalio posle 2 dana i čak i kad se zagleda detaljno, jedva se primeti. Telefon se pritom nije ni resetovao.Sa te strane, zaista nije neophodno stavljati neku masku i (po meni) ružiti izgled telefona.Da sve ne bude tako svetlo, obratite pažnju na ekran. Gorilla Glass 2 koju ima ova Lumia je možda lošiji od prethodne Gorile (sudeci po raznim modelima telefona). Ja sam zaradio jednu vidljivu ogrebotinu i to najverovatnije na nekom stolu koji je ima neki pesak na sebi ili svakako neko zrnasto ispupčenje. Direktni ubodi oštrim stvarima mu ništa ne rade, ali voženje po zrnastoj strukturi svakako da.. :(Možda bi trebalo kupiti odmah na početku neku od onih jedva primetnih folija i voziti telefon sa njom. :)Kamera: Rame uz rame sa Lumijom 920 najbolja noćna kamera koja postoji u svetu smartfonova (uz izostavljanje Nokie PureView 808 koja je ipak priča za sebe, a i radi na već zaboravljenom Symbianu). Neverovatno je šta sve može da uhvati noću čak i bez blica.Dnevna nije nešto posebno, ali svakako neće zaostajati za telefonima slične cenovne klase.Zvuk: Prilično čist tokom razgovora. Čuje se solidno i kad razgovaram u nekoj gužvi. Ali ne verujem da se ovo mnogo razlikuje kod telefona ove klase. Eksterni zvučnici nisu nešto posebno, ali nisu baš ni preslabi. Sasvim dovoljni da se pusti neki youtube klip u društvu, a da svi čuju.Ekran: Po meni, jedna od najvećih prednosti i najvećih mana telefona ujedno. :D Slika je apsolutno savršena za IPS model. Mislim da nisam video bolju crnu van Amoled ekrana, bela fantastična, uglovi gledanja prakitčno do ravni telefona, po najvećem suncu normalna čitljivost. Mana, rezolucija od 800x480 :( Iako sam Windows ne pati od rezolucje zbog metro dizajna, prosto je greota što ekran nije 720p. Mislim da bi sa ovim bio apsolutno savršen ekran. A da, veličina ekrana je 4,3" i telefon ne izgleda previše minijaturno kad ste stavi rame uz rame sa high-end telefonima.Baterija: Mislim da je ovo najizdrživljiji Win Phone na tržištu. Meni baterija već dobacije na komotna 2 dana ako nisam nešto previše vezan za internet po gradu.A sad o softveru:Windows Phone 8:prednosti:- jako prijatan rad, sve ide brzo, bez seckanja, štucanja- apsolutno ne zavisi od hardvera da li je jači ili sporiji, sve radi bez greške bez obzira da li je u pitanju Lumia 520 od 150€ ili Lumia 920 od 450€- windows store je sve puniji i praktično nema popularne aplikacije koja nedostaje osim Instagrama :D Ima i Dropbox, ja ga imam instaliranog od prvog dana, ali mnogo češće koristim Skydrive. Ipak je 7GB, 7GB, a i direktno je integrisan sa Win-om, pa na njega vrši backup- domaće aplikacije dovoljno zastupljenemane:- nema fajl menadžer!!! Ne može se ništa organizovati, praviti posebne foldere. Postoje folderi Documents, Pictures, Videos i Ringtones i to je to.- ne može da se instalira ništa van Web store-a osim sa developers nalozima- pojava fantomskog popunjenog prostora koji ne može da se briše (meni zarobljeno oko 1,5GB trenutno, a ne radi mi se hard reset telefona)- aplikacije se instaliraju isključivo na memoriju telefona, a na karticu mogu samo slike, filmovi i muzika- još uvek nedovršen sistem (sad u julu sledi veliki apdejt gde će biti ispravljeni neki propusti - nadam se ovaj sa prostorom, ubačen FM radio, poboljšanja kamere i ko zna šta još)Same Nokia aplikacije koje dolaze uz telefon i ekskluziva su za Nokia telefone su odlične i jako korisne. Naročito Here maps i Here drive, kao i dosta njih sa fantastičnim mogućnostima za slikanje. Čini se da Nokia i najviše ulaže resursa u platforumu, a da su Samsung i HTC modeli tu tek reda radi, mada i oni imaju svojih povoljnosti.Uh, odužih, ali nadam se da će biti od koristi. Ako sam nešto zaboravio da napomenem, pitajte. :)

Link to comment

@DrZoiberg: Hvala na odličnoj recenziji, svaka čast!Na temu reseta: L9 je ok po tom pitanju, mada mi se ponekad - iz nekog razloga, da li memory leak neke aplikacije, ili ko zna - fon toliko uspori da ne pomaže ni "ćišćenje" memorije namenskim app-ovima. Tada mora restart, mada se to dešava srazmerno retko, možda jednom u 2-3 sedmice. Fon nije rutovan, tako da ima LGjevog smeća kojeg ne mogu da se otarasim, al ne smeta bog zna kako.WP stvarno nije imao tih problema nikada. Pošto sam ranije imao Windows Mobile (WM5 pa nadalje), mogu da posvedočim da je ono bila noćna mora. Prošao od QTEK 9100, preko Diamond Pro HTC, do legendarnog HD2. Ovaj poslednji je bio skoro pa normalan :) Svi ostali, bez dnevnog reseta ništa.Hoću da kažem, problem je imanentan kroz razne platforme; u poslednje vreme izgleda da ga je manje nego ikad u istoriji "pametnih" telefona - ali još uvek postoji, naročito kod low-class Androida.

Link to comment

Ovo vezano za reset, zavisi i kako se telefon koristi...Ako imaš fabrički rom i normalan broj aplikacija skoro pa i nema potrebe za resetovanjemAli ako se koriste koje kakvi rom-ovi i ako je overklokovan telefon sa preko 60 aplilakacija - potpuno je normalno da se resetuje makar jednom dnevno. I to android visole klase (u mom slucaju senaation)Sent this post by using Tapatalk 2 and HTC phone

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...