Jump to content
IGNORED

Mobilni


nesha taxista

Recommended Posts

To je dobar telefon, ortak ga je uzeo preko paketa i zadovoljan je. Doduše, on nije neki advanced user, no nije ni complete noob. Ja imam taj paket i skroz me podmiruje. Jedino kao što rekoh - kada se i stroši taj free net, ovaj spori koji kao imaš non stop je praktično neupotrebljiv.
Meni je taj net dovoljan za fejbuk, twitter, mail, forum...
Link to comment

super..potpisala, cekam 5-6 dana da mi prebace broj tj ova nova kartica sa starim brojem postane aktivnaonda idem po telefon, stoji rezervisan. mogu da ga otplatim na 6 rata, uz racun ,sto je super(da, nemam para, mislila sam da ga platim kreditnom karticom pa sama otplacujem kako mogu al mi ponudili rate. to po oglasima - ok, al nisam imala volje da trazim, i sumnjam da bi ga neko dao za manje od 25k jer mu je full cena 35k)

Link to comment
(da, nemam para, mislila sam da ga platim kreditnom karticom pa sama otplacujem kako mogu al mi ponudili rate. to po oglasima - ok, al nisam imala volje da trazim, i sumnjam da bi ga neko dao za manje od 25k jer mu je full cena 35k)
Koristite kreditne kartice EFG Eurobanke i plaćajte sve u 3, 6, 9, 12 mesečnih rata bez kamate (osim što se sa prvom ratom plaća 5% od ukupne sume, što nije ništa strašno pogotovu na ne tako velike sume).@teacher - ja se opasno zlopatim kada mi istekne. Sve učitava u beskonačnost.
Link to comment
Uzeh Lumiu 720 juče. Zaista fantastičan telefon sa tačke dizajna, a i izrade uopšte.Sad se igram sa Win Phone 8 sistemom i aplikacijama i iznenađen sam da ipak ima veliki broj stvari, iako je to bila navodna mana.Ako nekog zanima, ima neka aplikacija za parkiranje (valjda se samo unesu tablice jednom, i kasnije se samo "tapne" zona u kojoj je auto parkiran). Ne znam kakva je aplikacija za Android, ali ova je jako brza i pregledna.Takođe, postoji aplikacija i za busplus i na osnovu današnja 4 iskustva sa proverama, bila je više nego uspešna. Ne guta dinare sa računa, već samo koji kilobajt interneta.Nokijin Here Drive je verovatno najbolji softver za gps navigaciju kod smartfonova i uz ovu verziju telefona se isporučuju offline mape samo za Srbiju. Uz jače modele idu mape za ceo svet. Ne jede ni 1 bajt naravno, jer su sve mape offline, što je velika prednost.Nažalost, mane su svakako ne najbolji hardver unutra. Dual core 1Ghz, 512 RAM-a (dobro, ovo za WP8 i nije slabo), ekran od svega 800x480 (ali jako jako dobrog izgleda), za čije karakteristike postoje Android telefoni duplo niže cene. Ali jednostavno, telefon odaje utisak zbog jako dobrog kvaliteta izrade i čini mi se da Nokia može polako da se vrati u borbu sa trenutnim vladarima u svetu telefona (iPhone, Samsung, Sony, HTC). Pogledati na primer model Lumia 925 koji je nedavno izašao.
tačno, 925 deluje potpuno najsexy.ne bih upoređivao specifikacije na različitim platformama, jer ios i wp ne zahtevaju quad core da bi mobilni valjano radio već im je dovoljan dual, pa su opet fluidniji od (najsnažnijeg) androida.tek ćeš ti videti koliko je to dobar izbor kada se navikneš/srodiš sa wp.
Link to comment
Po čemu je, recimo, bolji od iGo? Mislim koja je razlika u korist istog?Ja to uopšte ne bih nazvao manama. Rezolucija ekrana ne mora da garantuje (ne)kvalitetnu sliku, kolika god da je, ima tu toliko faktora koji utiču na utisak, a najvažniji je onaj lični - kako to tebi izgleda. Ni moj telefon nema ludački ppi pa nemam nikakvu zamerku jer sam zadovoljan kontrastom i prikazom boja.A dotični hardver će jako dobro da ti radi posao, radio bi ti i na Androidu ništa manje dobro. Jer je dual core više nego dovoljan za udoban rad sistema i većine aplikacija. U stvari, stekao sam utisak da je jači hardver bitan samo zbog igara, što će reći da možda uopšte nije bitan. Jedino mi je taj RAM malo napet, ali ni to ne mora da bude problem.
Pa dobro, verovatno nije bolji od iGo-a, ali nije ni gori. Mislim, nema neku konkretnu manu. Sve ulice i brojeve prikazuje ispravno. U BG ima 3D prikaz nekih bitnijih zgrada po centru, ima glas na srpskom (ali muški, nažalost :D) i radi sasvim fluidno. A potpuno je za džabe (samo za Nokie, ne i ostale WinPhoneove) i jednim klikom se instalira. Koliko sam razumeo, iGo za Android mora da se krekuje, a pre toga rutuje telefon, što je već samo po sebi problem. A valjda i mape moraju se jure po torentima.Da, slažem se po pitanju ekrana uglavnom. Meni je ovo možda i najbolji ekran ove rezolucije koje sam video. Iako IPS, crna stvarno izgleda crno, kontrast je fantastičan, uglovi gledanja fenomenalni (malte ne se sve vidi kako treba i sa horizontale). :)Više sam naveo kao činjenicu da se Android sa ovim karakteristikama može naći za upola ove cene.Isto važi i za kameru. Rezolucija od 6,7 megapiskela ne deluje preterano impresivno, ali je odlično odrađena. Danju su slike standarnog kvaliteta (ili čak malo lošije :( ) za telefon ove cenovne klase, ali kod noćnih snimaka prestiže praktično sve high-end telefone (Galaxy S4, HTC One, XPeria Z, iPhone5). Bez blica, samo Lumia 920 je za trunku bolja zbog hardverske optičke stabilizacije. Ali više je poenta da kad se pogledaju samo karakteristike kao karakteristike, telefon deluje precenjeno.
Koliko si je platio?Jel na neki paket ili u radnji?
U radnji je 42 000 dinara u slobodnoj prodaji. Ja sam platio 29 400 din (nešto manje od 260€) uz paket Mix Net M kod Telekoma koji i inače koristim. Uz neke jače pakete, telefon je naravno sve jeftiniji. Ali ja nisam hteo da preplaćujem nešto što ne koristim. Koliko sam video, postoji neka povoljnost za plaćanje u ratama bez kamate Intesinim karticama ovde gde sam ja kupio. Ali imaju dosta radnji koje sarađuju sa Vip-om i Mts-om kod kojih se može kupovati uz neke druge povoljnosti (više rata, druge banke, čekovi, itd.)Trenutno je slabiji model Lumie od ovog mog (Lumia 620) jako povoljan kod većine operatera, a ima čak i neke prednosti što se tiče hardvera/softvera. Mada, meni je nekako bio previše debeo, što mu uz manju visinu i širinu, daje utisak zdepatosti. :)
Link to comment
Pa dobro, verovatno nije bolji od iGo-a, ali nije ni gori. Mislim, nema neku konkretnu manu. Sve ulice i brojeve prikazuje ispravno. U BG ima 3D prikaz nekih bitnijih zgrada po centru, ima glas na srpskom (ali muški, nažalost :D) i radi sasvim fluidno. A potpuno je za džabe (samo za Nokie, ne i ostale WinPhoneove) i jednim klikom se instalira. Koliko sam razumeo, iGo za Android mora da se krekuje, a pre toga rutuje telefon, što je već samo po sebi problem. A valjda i mape moraju se jure po torentima.
Pa nije baš toliko komplikovano za iGo, nikakvo rutovanje nije potrebno, samo skineš i instaliraš, nema mnogo cimanja. Super je kada sve to imaš i za dž i kada funkcioniše, meni je dobro što se ovde mape relativno redovno apdejtuju (da kažem, barem jednom godišnje) što je super. Plus lako možeš da ubaciš npr policijske kamere ili tako nešto. Kontao sam da taj Nokijin program ima neki dodatni, super feature :) Ali najvažnije je da radi dobro, ostalo su samo detalji.
Da, slažem se po pitanju ekrana uglavnom. Meni je ovo možda i najbolji ekran ove rezolucije koje sam video. Iako IPS, crna stvarno izgleda crno, kontrast je fantastičan, uglovi gledanja fenomenalni (malte ne se sve vidi kako treba i sa horizontale). :)Više sam naveo kao činjenicu da se Android sa ovim karakteristikama može naći za upola ove cene.Isto važi i za kameru. Rezolucija od 6,7 megapiskela ne deluje preterano impresivno, ali je odlično odrađena. Danju su slike standarnog kvaliteta (ili čak malo lošije :( ) za telefon ove cenovne klase, ali kod noćnih snimaka prestiže praktično sve high-end telefone (Galaxy S4, HTC One, XPeria Z, iPhone5). Bez blica, samo Lumia 920 je za trunku bolja zbog hardverske optičke stabilizacije.Ali više je poenta da kad se pogledaju samo karakteristike kao karakteristike, telefon deluje precenjeno.
Na kraju se ipak sve svodi na ličnu procenu i lični value onoga šta si kupio, tj da li smatraš da to vredi tolike pare. A što se tiče 6.7 megapiksela je više nego dovoljno za bilo šta, mislim i pet bi bilo sasvim okej, ipak je bitan senzor. Dakle jedino se računa da li si zadovoljan onim što si dobio za svoje pare i to je to :)
Link to comment

ja se jebavam vec neko vreme i ne uspeva mi. znam glupav sam. ako hoce neka dobra dusa da mi posalje link gde mogu da skinem najnoviju verziju igo-a sa vise jezika i najnovije mape srbije i ostale. koliko sam video vazna je i rezolucija, meni treba full hd za s4. hocu da probam a ne umem. slanje na pp. smarao bih renea na privatnim, ali me sramota, pa ako hoce sam da se javi ili neko drugi koji je isto tako dobar covek kao i rene.ps moze i objasnjenje kako se sve to instalira, za glupave.

Link to comment
u julu 2014. godine zvanično se ukida roming u Evropkoj uniji.Zvaničnici Evropske unije doneli su odluku da se ukine roming - dodatne naplate poziva, poruka i interneta kad se građani Evropske unije ne nalaze u svojoj zemlji. Na žalost građana Srbije,ovo se odnosi samo na članice Evropske unije, ali čestitamo komšijama iz Hrvatske koji će od sledeće godine biti u mogućnosti da opušteno koriste sve pogodnosti mobilnog telefona u Francuskoj, Nemačkoj, Austriji…
Link to comment

da li uzeti htc desire x za 5000din (kod telenora, uz paket od 1k dinara)?do sada nisam imao android telefon, pa se razmisljam da li ovaj ili neki drugi android ili opet neki obican telefon?

Link to comment

Ne znam da li ga ima kod telenora.A nisam imao prilike koristiti ga. :)Ako nekome zatreba disp za s4 cca 18.000

Edited by wall
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...