Jump to content
IGNORED

Mobilni


nesha taxista

Recommended Posts

Na postojeće pakete, kod mts-a mogu se dodati "dodaci" recimo 3 GB za 1440 din.Ja u službenoj varijanti imam 1GB mesečno i nisam nikada stigao do kraja. Čak ni blizu.E sad to sam ja, gsm koristim samo za običan surf i email, a download, yt i sl kada sam na wifi-u.Edit: Mada ima ovo"Mobilni Net PlusKupovina dodatka Mobilni Net PlusKada iskoristite količinu podataka u okviru pretplate, i dalje imate mogućnost da neograničeno koristite Internet do kraja meseca, ali sa smanjenom brzinom protoka - do 64/32 Kb/s."E ali to izgleda samo važi za internet uslugu a ne i za mobilnu.

Edited by wall
Link to comment

Pa to je i suština. Tebi to ne odgovara pa ćeš uplatiti dodatnih par stotina MB, a provajder je, jel, dobrica pa ti neće baš skroz ukiniuti uslugu... :)

Link to comment

Upravo. I radio je ok čini mi se dok nisam počeo da dobijam obaveštenja kako sam potrošio besplatan saobraćaj i da prelazim na sporiju tarifu. Od kada je obaveštenja, od tada je i 0.02KB protoka.

Link to comment

Uzeh Lumiu 720 juče. Zaista fantastičan telefon sa tačke dizajna, a i izrade uopšte. Sad se igram sa Win Phone 8 sistemom i aplikacijama i iznenađen sam da ipak ima veliki broj stvari, iako je to bila navodna mana.Ako nekog zanima, ima neka aplikacija za parkiranje (valjda se samo unesu tablice jednom, i kasnije se samo "tapne" zona u kojoj je auto parkiran). Ne znam kakva je aplikacija za Android, ali ova je jako brza i pregledna.Takođe, postoji aplikacija i za busplus i na osnovu današnja 4 iskustva sa proverama, bila je više nego uspešna. Ne guta dinare sa računa, već samo koji kilobajt interneta.Nokijin Here Drive je verovatno najbolji softver za gps navigaciju kod smartfonova i uz ovu verziju telefona se isporučuju offline mape samo za Srbiju. Uz jače modele idu mape za ceo svet. Ne jede ni 1 bajt naravno, jer su sve mape offline, što je velika prednost.Nažalost, mane su svakako ne najbolji hardver unutra. Dual core 1Ghz, 512 RAM-a (dobro, ovo za WP8 i nije slabo), ekran od svega 800x480 (ali jako jako dobrog izgleda), za čije karakteristike postoje Android telefoni duplo niže cene. Ali jednostavno, telefon odaje utisak zbog jako dobrog kvaliteta izrade i čini mi se da Nokia može polako da se vrati u borbu sa trenutnim vladarima u svetu telefona (iPhone, Samsung, Sony, HTC). Pogledati na primer model Lumia 925 koji je nedavno izašao.

Link to comment
Nokijin Here Drive je verovatno najbolji softver za gps navigaciju kod smartfonova i uz ovu verziju telefona se isporučuju offline mape samo za Srbiju. Uz jače modele idu mape za ceo svet. Ne jede ni 1 bajt naravno, jer su sve mape offline, što je velika prednost.
Po čemu je, recimo, bolji od iGo? Mislim koja je razlika u korist istog?
Nažalost, mane su svakako ne najbolji hardver unutra. Dual core 1Ghz, 512 RAM-a (dobro, ovo za WP8 i nije slabo), ekran od svega 800x480 (ali jako jako dobrog izgleda), za čije karakteristike postoje Android telefoni duplo niže cene. Ali jednostavno, telefon odaje utisak zbog jako dobrog kvaliteta izrade i čini mi se da Nokia može polako da se vrati u borbu sa trenutnim vladarima u svetu telefona (iPhone, Samsung, Sony, HTC). Pogledati na primer model Lumia 925 koji je nedavno izašao.
Ja to uopšte ne bih nazvao manama. Rezolucija ekrana ne mora da garantuje (ne)kvalitetnu sliku, kolika god da je, ima tu toliko faktora koji utiču na utisak, a najvažniji je onaj lični - kako to tebi izgleda. Ni moj telefon nema ludački ppi pa nemam nikakvu zamerku jer sam zadovoljan kontrastom i prikazom boja.A dotični hardver će jako dobro da ti radi posao, radio bi ti i na Androidu ništa manje dobro. Jer je dual core više nego dovoljan za udoban rad sistema i većine aplikacija. U stvari, stekao sam utisak da je jači hardver bitan samo zbog igara, što će reći da možda uopšte nije bitan. Jedino mi je taj RAM malo napet, ali ni to ne mora da bude problem.
Link to comment
Uzeh Lumiu 720 juče. Zaista fantastičan telefon sa tačke dizajna, a i izrade uopšte. Sad se igram sa Win Phone 8 sistemom i aplikacijama i iznenađen sam da ipak ima veliki broj stvari, iako je to bila navodna mana.Ako nekog zanima, ima neka aplikacija za parkiranje (valjda se samo unesu tablice jednom, i kasnije se samo "tapne" zona u kojoj je auto parkiran). Ne znam kakva je aplikacija za Android, ali ova je jako brza i pregledna.Takođe, postoji aplikacija i za busplus i na osnovu današnja 4 iskustva sa proverama, bila je više nego uspešna. Ne guta dinare sa računa, već samo koji kilobajt interneta.Nokijin Here Drive je verovatno najbolji softver za gps navigaciju kod smartfonova i uz ovu verziju telefona se isporučuju offline mape samo za Srbiju. Uz jače modele idu mape za ceo svet. Ne jede ni 1 bajt naravno, jer su sve mape offline, što je velika prednost.Nažalost, mane su svakako ne najbolji hardver unutra. Dual core 1Ghz, 512 RAM-a (dobro, ovo za WP8 i nije slabo), ekran od svega 800x480 (ali jako jako dobrog izgleda), za čije karakteristike postoje Android telefoni duplo niže cene. Ali jednostavno, telefon odaje utisak zbog jako dobrog kvaliteta izrade i čini mi se da Nokia može polako da se vrati u borbu sa trenutnim vladarima u svetu telefona (iPhone, Samsung, Sony, HTC). Pogledati na primer model Lumia 925 koji je nedavno izašao.
Koliko si je platio?Jel na neki paket ili u radnji?
Link to comment

odoh do telenora, uzecu paket 'prenesi i surfuj 500' od nesto preko 1000 dinarauz njega htc desire x koji uz tu tarifu daju za 15000 dinto je ono sto realno zadovoljava moje potrebe (zato uzimam 'desire' telefon, bar simbolicno da zadovoljim i zelju)ako neko zna kji bi fontele za te pare uz ugovor (to su svi koji su u slobodnoj prodaji u rangu 300-350 evra) mogla uzeti da je bolji od ovog nek kazejedino cu morati da cekam da me prebace na njihovu mrezu, ne znam koliko vremena treba za to

Link to comment

Jel nemaš para da iskeširaš odmah za telefon? Ako imaš postoji varijanta da nađeš u oglasima na mobilnom svetu telefone koje ljudi uzmu u telenoru/mts-u/vip-u i odmah ih prodaju preko oglasa a da ih uključe samo jednom da provere da li je sve ok. Ta varijanta ti je bolja-jeftinija nego da se obavezuješ ugovorom na dve godine.

Link to comment
odoh do telenora, uzecu paket 'prenesi i surfuj 500' od nesto preko 1000 dinarauz njega htc desire x koji uz tu tarifu daju za 15000 dinto je ono sto realno zadovoljava moje potrebe (zato uzimam 'desire' telefon, bar simbolicno da zadovoljim i zelju)ako neko zna kji bi fontele za te pare uz ugovor (to su svi koji su u slobodnoj prodaji u rangu 300-350 evra) mogla uzeti da je bolji od ovog nek kazejedino cu morati da cekam da me prebace na njihovu mrezu, ne znam koliko vremena treba za to
To je dobar telefon, ortak ga je uzeo preko paketa i zadovoljan je. Doduše, on nije neki advanced user, no nije ni complete noob. Ja imam taj paket i skroz me podmiruje. Jedino kao što rekoh - kada se i stroši taj free net, ovaj spori koji kao imaš non stop je praktično neupotrebljiv.Meni u septembru ističe ugovor i malo sam šacnuo telefone. Za note 2 treba da se doplati nekih 52000 sa paketom prenesi i surfuj 1000 npr. Nekad su telefoni bili mnogo povoljniji čak i uz osrednje pakete, bukvalno je jevtinije u oglasima. Tipa Note 2 može se nađe ganc nov za 430e.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...