Jump to content
IGNORED

Mobilni


nesha taxista

Recommended Posts

Izvinjavam se sto prekidam vase price o novim svemirskim telefonima od desetsto hiljada ojra ali moram, frka mi. Uskoro mi istice ugovor sa Telekomom ali cu verovatno uzeti onaj Box 4 paket pa onda visim za telefon. Onaj prosli sto su mi dali mi je ukraden i ostao sam sa starim Samsungom pa bi' da uzmem neki drugi. Bitno mi je da ne krci dok se prica, da ima kameru od 3 ili 5 megapiksela i po mogucnosti da nije na preklapanje ili otvaranje nego jednodelni (za to valjda kazu monoblok). Ne mora da ima nista od ovih svemirskih operativnih sistema, imao sam Galaxy Spicu i iako je sve to ok, ima dobrih stvari, nisam se nesto primio. Ja mobilan koristim samo da zovem i saljem poruke, ostalo slabo.Dao bih od 100-150 evra, ne vise, nebitno da li novo ili polovno. Jel ima neko preporuku?

Link to comment
IMa li razlike izmedju modela 800 i 900 osim u velicini i 200 evra?
Lumia 800 ima isti CPU kao Lumia 710, a Lumia 900 ima sličan, ali sa duplo više L2 keša (512K). Oba su single-core i na 1.4 MHz. GPU je na oba Adreno 205, a tek 255 će (nisam ispratio celu priču, pa bi ovde bilo fer dodati - potencijalno?) podržavati Windows 8, tj. ni tu nema razlike.
Link to comment
Ja mobilan koristim samo da zovem i saljem poruke, ostalo slabo.
Ako uzimaš Box, koristićeš telefon i napolju ponekad i po kući stalno za wi-fi dok si rek'o keks, ja npr. forum maltene samo sa mobilnog čitam.Što ne uzmeš HTC Wildfire S na rate preko Telekoma kad već uzimaš Box? Dođe ~140€.
Link to comment

Pa ne mogu da uzmem i Box i da dobijem povoljnosti prilikom kupovine mobilnog, u tome i jeste fazon. Zato hocu da uzmem neki za kesh, ali obican neki a ne HTC ili neki slican.

Link to comment
Pa ne mogu da uzmem i Box i da dobijem povoljnosti prilikom kupovine mobilnog, u tome i jeste fazon.
Zašto ne može, šta im je onda ova tabela sa dna linka koji sam ti ostavio? Mislim, moguće da sam ja tu nešto pogrešno shvatio:10zpb38.png... jer nikad nisam uzeo telefon preko provajdera.I kakav je to snobizam, zašto HTC nije normalan telefon? <_< Da si se bunio što je Android, pa i da razumem... -_-
Link to comment
Pa ne mogu da uzmem i Box i da dobijem povoljnosti prilikom kupovine mobilnog, u tome i jeste fazon. Zato hocu da uzmem neki za kesh, ali obican neki a ne HTC ili neki slican.
Ni ja nisam neki ljubimac ovih tacskrin, android gej pizdarija, drazi su mi obicni telefoni, nedavno sam u u Telenor paketu uzeo Nokia c5 i sasvim sam zadovoljan. Inace mu je cena tu negde oko 150 ojra, ako ga kupujes. Ima sve sto treba, kamera dobra, sve vrlo jednostavno, lak za kucanje poruka (sto je meni znacajno s obzirom na velicinu mojih saka, pa ako imas slicnu situaciju, ovo ce ti biti znacajna informacija), itd. Jedino mi deluje nekako nezan, i preosetljiv, nisam siguran kako ce reagovati na ozbiljnija iskusenja u vidu interakcije sa betonom, ili drugom tvrdom povrsinom. Edited by Nikodije
Link to comment
Da li sljaka Cuda na telefonima sa NVIDIA karticama?
Ti si neki optimista ovde, a? :D Na ovim trenutnim naravno ne šljaka, a kad pogledaš specs za najjadnije CUDA powered desktop modele i najbolje mobile GPUs, nešto kontam da i neće relativno skoro...
Link to comment
Imam insajd info da hoce, samo nisam znao da l je vec krenulo.
Zainteresovao si me za temu, pa sam progooglao malo, ona prva reakcija je motivisana činjenicom da je pre godinu-dve bilo vrh to što će postojati iole pristojne CUDA-enabled laptop grafike... Elem:

NVIDIA Tegra 4: GPGPU and CUDA support goes mobile!Editor | 13 April, 2012 | 0 CommentsRecent leaks have hinted that NVIDIA’s next-generation Tegra, for now called the Tegra 4, should be a generational leap. The future 28 nanometer chip was said by VR-Zone‘s tips to be getting GPGPU support to use its graphics core for boosting CUDA, OpenCL, and other general-purpose tasks. The simple addition would hint at a graphics core multiple generations newer than what’s in the Tegra 3, which dates back to the 2006-era PlayStation 3.According to the sources Tegra 4 will utilize a GPGPU-compliant, i.e. CUDA-compliant graphics core which is very power savvy. Since a single Kepler-based 20W GPU is enough to run Battlefield 3 with Ultra details in 1366×768 resolution, a 1W GPU should be more than good enough to run current and next-gen smartphone and tablet designs. Also, with the breakthrough in smartphone i.e. superphone design, you can expect that next generation of superphones such as Motorola’s Droid Razr MAXX to carry 2500-3300 mAh batteries, and that will get you both the desired thinness and long battery life.NVIDIA CEO Jen-Hsun Huang has already teased that Kepler would arrive in smartphones, but he didn’t state whether this would be sooner rather than later. If NVIDIA’s trend continued, we won’t see Kepler-based cores in Tegra for years, as the current Tegra 3 only sports NV40-class cores. Some of the claims are more speculative, although it’s considered probable the Tegra 4 would use the much faster ARM Cortex-A15 for four main cores with 32 to 64 graphics cores. Most other companies are expected to leap to quad A15s as well, including Apple, but they may not see as much of a graphics improvement. NVIDIA would also be likely keen to tie in cellular hardware from its buyout of Icera.

Dakle, da, biće izgleda na Tegra 4, kao najavljeno do kraja ove godine, što može da znači da će u pristupačne telefone (sledi procena šac-metodom, sledeći iskustva iz sličnih najava u eri vozdizanija smartphonea) sve to doći dogodine u ovo doba. Tegra 3 sad ide uglavnom u tablete i mobilne od tipa 700€ poput HTC One X-a. Ne vredi čekati do tada, kupi Lumia 800, pa se obnovi u Q4 2013, kad se stvar uhoda.

Link to comment
Izvinjavam se sto prekidam vase price o novim svemirskim telefonima od desetsto hiljada ojra ali moram, frka mi. Uskoro mi istice ugovor sa Telekomom ali cu verovatno uzeti onaj Box 4 paket pa onda visim za telefon. Onaj prosli sto su mi dali mi je ukraden i ostao sam sa starim Samsungom pa bi' da uzmem neki drugi. Bitno mi je da ne krci dok se prica, da ima kameru od 3 ili 5 megapiksela i po mogucnosti da nije na preklapanje ili otvaranje nego jednodelni (za to valjda kazu monoblok). Ne mora da ima nista od ovih svemirskih operativnih sistema, imao sam Galaxy Spicu i iako je sve to ok, ima dobrih stvari, nisam se nesto primio. Ja mobilan koristim samo da zovem i saljem poruke, ostalo slabo.Dao bih od 100-150 evra, ne vise, nebitno da li novo ili polovno. Jel ima neko preporuku?
l_11182109.jpgOvaj je oko 70 Eura.
Link to comment
Izvinjavam se sto prekidam vase price o novim svemirskim telefonima od desetsto hiljada ojra ali moram, frka mi. Uskoro mi istice ugovor sa Telekomom ali cu verovatno uzeti onaj Box 4 paket pa onda visim za telefon. Onaj prosli sto su mi dali mi je ukraden i ostao sam sa starim Samsungom pa bi' da uzmem neki drugi. Bitno mi je da ne krci dok se prica, da ima kameru od 3 ili 5 megapiksela i po mogucnosti da nije na preklapanje ili otvaranje nego jednodelni (za to valjda kazu monoblok). Ne mora da ima nista od ovih svemirskih operativnih sistema, imao sam Galaxy Spicu i iako je sve to ok, ima dobrih stvari, nisam se nesto primio. Ja mobilan koristim samo da zovem i saljem poruke, ostalo slabo.Dao bih od 100-150 evra, ne vise, nebitno da li novo ili polovno. Jel ima neko preporuku?
Vec su ti preporucili Nokiu C5. Dobar. I nije tako neotporan.Kod mene u firmi se dobro pokazao.
Link to comment

Ima drug C5 i super je telefon, nego mi je nekako ruzan, jebem mu. Mada cu razmisliti o njemu ozbiljno, posto je najblizi tome sto trazim.

l_11182109.jpgOvaj je oko 70 Eura.
Kad bi neko od mojih poznanika imao telefon po imenu Brondi, mislim da bi' mu dupe pomerao ceo zivot biggrin.gif
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...