Jump to content
IGNORED

Mobilni


nesha taxista

Recommended Posts

Šerijata? :mellow: Valjda iz šoderata? :huh:
U shoderatu obozavaju mobilne aparate kao oni sto su obozavali praznu malu bocu Koka Kole u filmu "Bogovi su pali na teme".Kod nas, u ne-shoderatu, aparati su nebitni, zato se i ne zna ko ih je napravio. Bitne su stvari koje mogu da urade.Zato su telefonski razgovori manje od 5% mesecnog racuna (koji je u proseku 60 EUR).
Link to comment

A šta može jedan aparat? I kakva je to kukavna usluga kad su razgovori samo 5% računa od 60e? Za šta vam otimaju tih 57e? Meni samo razgovore i naplaćuju, internet i 2k SMS su džaba.

Link to comment
A šta može jedan aparat? I kakva je to kukavna usluga kad su razgovori samo 5% računa od 60e? Za šta vam otimaju tih 57e? Meni samo razgovore i naplaćuju, internet i 2k SMS su džaba.
Razgovori na istoj mrezi su besplatni. Sa toliko pretplatnika (DoCoMo ima 60 miliona), provajderi to mogu.Ono sto se naplacuje su stvari kao mini-serije za mobilne (specijalno pravljene, epizode traju po 3 minuta), mobilni cash-card, cashless placanje na registar kasama prodavnica (samo se prisloni mobilni na skener), personal GPS, WiFi 100 Mbits za Internet, stampa u pretplati, mesecna karta za prevoz, placanje racuna komunalija, barcode check in na aerodromima, 1 button press za kao AMS road assistance, mobilni kao credit card, video conferencing, storage of videos and pics. Skoro sve sto negde samo PC moze da uradi.Jedino je zakon ostavio fiksnu telefoniju u zivotu - drugacija je odgovornost emergency services ako se zove sa mobilnog.
Link to comment

I kod mene su razgovori u mreži besplatni. Ovo ostalo imam kroz razne aplikacije na fonu koje koristim preko besplatnog neta. Deru vas strašno.

Link to comment
I kod mene su razgovori u mreži besplatni. Ovo ostalo imam kroz razne aplikacije na fonu koje koristim preko besplatnog neta. Deru vas strašno.
Moracu da se raspitam. Ja nista od toga ne koristim, firmin telefon.
Link to comment
Samo WiFi pretplata preko mobilnog je 3,500Y (35 EUR) za 100 Mbps.Oni sa 2 Mbps nisu odrani?
Vas ne da deru, nego strašno...WiFi je u Evropi besplatan(imaš hotspotove na svakom ćošku, a velika većina gradova je pokrivena beplatnom mrežom barem u samom centru), a HSDPA+ je uglavnom uključen u cenu pretplate...A inače, koji će nekom na telefonu 100Mbps? Sve više od 2 radi sav posao koji ti treba, i više nego dovoljno... Edited by radisa
Link to comment

Ja preko net provajdera imam besplatan WIFI na svim njegovim hotspotovima u zemlji (a ima ih pun kurac) mada ih ni ne koristim jer imam dž net u paketu za mobilni koji je sasvim dobre brzine za ono što meni treba. Užas kako deru u Japanu, užas. Mučeni ljudi.

Link to comment
Vas ne da deru, nego strašno...WiFi je u Evropi besplatan(imaš hotspotove na svakom ćošku, a velika većina gradova je pokrivena beplatnom mrežom barem u samom centru), a HSDPA+ je uglavnom uključen u cenu pretplate...A inače, koji će nekom na telefonu 100Mbps? Sve više od 2 radi sav posao koji ti treba, i više nego dovoljno...
Pa, kad nemas, sta ce ti?
Link to comment
Pa, kad nemas, sta ce ti?
HSDPA+ je 42 Mbps...Ja uopšte ne vidim razliku između toga i mog kućnog od 4Mbps, kad radim bilo šta na bilo kom prenosnom uređaju (telefonu, tabletu)... Baš me zanima kako ti vidiš razliku? Downloduješ filmove na mob? Ma daj, tih 100Mbps ako i jeste toliko je jedan od najglupljih marketinških trikova na svetu... I ti to znaš dobro, nego japanometrišeš™ posle 5. sakea...
Link to comment
WiFi, kada platis, uvek i svuda, ne trebaju besplatni koji su nepouzdani.
Pa to ti i kažem, ja platio kod kuće a dobio u tom paketu i WIFI u celoj Belgijskoj džamahiriji. Od 30 do 100mbs. Plus 3G net za dž na mob. Sve to oko 80e mesečno, s tim što uz to ide digitalna HD TV sa osamsto petsto kanala i fiksni telefon na kom su pozivi besplatni prema 46 zemalja. Mogu se zajebavam dok Japance deru do krvi.
Link to comment

Nosim se mišlju da uzmem BB Curve 8250 preko telenora.Inače me multimedija ne zanima posebno (znam da je ekran slab, kao i kamera), značilo bi mi manipulisanje mejlovima i attachmentima, i kvalitet izrade i zvuka. Znam da nije najnoviji model...Ukratko, da li je bolje to ili neka android platforma?Ako ima neki savet, pogotovo ekstremni, shoot!

Link to comment
HSDPA+ je 42 Mbps...Ja uopšte ne vidim razliku između toga i mog kućnog od 4Mbps, kad radim bilo šta na bilo kom prenosnom uređaju (telefonu, tabletu)... Baš me zanima kako ti vidiš razliku? Downloduješ filmove na mob? Ma daj, tih 100Mbps ako i jeste toliko je jedan od najglupljih marketinških trikova na svetu... I ti to znaš dobro, nego japanometrišeš posle 5. sakea...
To je drugi red velicine, ni predstave nemas.Sama pretplata na mobilni je 5EUR. Do pre iPhone, nije ni imalo da se kupi samo telefon, to niti je ko kupovao niti je ko prodavao. Bila su mesta gde su ovakvi kao ja isli da uzmu telefon koji radi svugde (japanski nisu radili van Japana kad sam dosao) i da se prikace na Vodafone pa da koriste kada putuju.Za regularnu populaciju, telefon (iPhone 3G) je ukljucen (ne treba da ga kupis) u osnovnu pretplatu od 600yen (manje od 6 EUR). Ako uzmes iPhone 4S, onda je 10 EUR mesecno (iPhone ulazi u to, ne treba da ga kupis, ide uz plan).Neogranicen Internet paket je 5,000Y (50EUR). To ukljucuje sve sto moze preko neta, i online TV, video, slike, image/video hosting. Nema downoad/upload. To ti je bilo nezamislivo.Gledaju filmove online, kao da je normalan TV, toliko je brz Internet. Samo sto je ekran manji i filmovi (serije) su za to prilagodjeni. Tako slusaju i muziku, u telefonu nema nista.Firme su postavile svoje uredjaje i u svu zeleznicu, nema prekida ili nestanka slike u tunelima i pod zemljom.Evo, moj inzenjer, nije uzeo iPhone nego Samsung Galaxy koji radi i kao telefon i kao kamera.Samsung kosta 7EUR mesecno (na njemu ne pise Samsung nego NTT DoCoMo), neograniceni Internet WiFi 50EUR mesecno.Ono sto onaj iz dzamahirije prica je za kucu, ne za mobilni. Kod kuce mi je Internet 1.6 Gbps (200MB download (6 puta brze nego lokalni disk), 100MB upload). Dark fiber ide sa bandere u moju kucu, ne delim ni sa kime a i da delim kapacitet je neogranicen. Ko hoce, moze 5 razlicitih TV-a da gleda razlicite programe a da se ne primeti. To je 60EUR mesecno, i fiksni telefon je fiberphone a zadrzao isti broj samo skoro besplatan. Edited by Yoyogi
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...