Jump to content

Mobilni


nesha taxista

Recommended Posts

Kapacitivni ekran radi na principu elektriciteta koji emituje ljudsko telo sto znaci da dodir ne mora da bude jak takodje znaci da ako nosis rukavice ne mozes da uradis bilo sta :) . Dok rezistivni sljaka na principu dodira.

Edited by Moća
Link to comment
Jel moze neko meni kao potpunom laiku da objasni razliku izmedju kapacitivnog i rezistivnog ekrana?
Rezistivni moraš da stisneš, a kapacitivni samo da pipneš... :) Edited by radisa
Link to comment
Jel postoji skajp za simbijan? I neka navigacija da se lako instalira? Kupio drug Nokiu C5-03 pa sead cima da mu nadjem.
postoji i jedni i drugoskype skini preko OVI prodavnicea navigacija je Garmin Mobile XT(*)e sad da li radi na C5ci, moraš da pitaš g.gugla :)(*) ali se neinstalira lako - barem ne na Nokia 95
Link to comment

je l ko bio u barseloni na kongresu?ja sam se pre koju nedelju igrao sa ovom nokiom 808. kamera je cudo nevidjeno. ajd sto je 41mpx nego sto uopste lepo hvata svetlo u poprilicno tamnim uslovima. steta sto odmah ne izlazi sa tangom ili mangom vec sa polucrklim osom. takodje, novi echtisiji su popravili performance u novom sensu pa to lici na nesto. imam i dalje stari sensation (1.2ghz dualcore) i stvarno je katastrofa spram galaksija dvojke (koju dadoh drugaru s posla). inace, u svetu tableta, ceka se ipad3 za koju nedelju. samsungu djaba nove verzije sve sa sladoled-sendvicom kad kaskaju. imam 8,9 i stvarno je govno spram ajpeda - ovo je inace za mene nesto sto je jako tesko priznati jer nisam vatreni navijac epla kao recimo henrik vec vrlo intelignetni i objektivni analiticar. trenutno, prodaja tableta sa androidom uspeva samo u kini i to kompanijama tipa "onda" (kosta nekih 150 evrica). samsung ne zaradjuje do sada a po svemu sudeci ni galaksi ni nout nece to puno promeniti.ceka se maj za nove "najave". po onome sto do sada mogu da prosudim, bice interesantno sta se sprema u echtisiju, eplu, intelu i nokiji

Link to comment

Bustine, jos si u Nokiji?Imali smo run-in pre 4 godine kada sam govorio (tada) ono sto je Nokiu snaslo zadnjih godinu dana.Tada si se postavljao superiornim, insajder, nema problema, ima da Nokia nastavi da vlada.Sta je bilo?

Link to comment
Bustine, jos si u Nokiji?Imali smo run-in pre 4 godine kada sam govorio (tada) ono sto je Nokiu snaslo zadnjih godinu dana.Tada si se postavljao superiornim, insajder, nema problema, ima da Nokia nastavi da vlada.Sta je bilo?
ono dje ja radim jos uvek manje-vise razbija. doduse ne samo radi mene, ima tu jos dvoje, troje :P - salu na stranu, i tu se desavaju cudesne stvari, sto dolazi i od nas a i od drugog-po-velicini-proizodjaca-silikona a i android se polako gura u sub60 evroa market. nazalost, ono o cemu si ti pricao ispotavilo se poprilicno tacno ali ne toliko iz ugla visoke tehnologije kao takve vec iz, ajd da to nazovem, ekspoziom inovacije kroz slobodu plasiranja svojih artikala. ukratko, nokija se postavila strasno arogantno i sama suzbila svoju inovativni stranu izuzetno losim vodjstvom. imala je daleko najbolje sanse da razivje ekosistem ali to jednostavno nije bio prioritet. naravno, ja trazim oprostaj Yoyogi, pogotovo za nadobudnost :) placam pice kad sam sledeci put u tokiju.inace, ova kamera i svi algoritmi koji je prate je napravljena i-haj-haj ali...i da, moram malo da se posvetim ovoj temi... i bez nokije, sam veliki gadzetovac... samo u poslednjih godinu dana promenio sam bruku androida i ajfonova, trenutno trosim N9 i narudio sam tabletu koja trosi novu tergu2 i kosta neverovatnih 50 eura (kina majka). u kraljem slucaju moram i onom pranoicnom androidu da objasnim zasto nema veze :P
Link to comment
i?
meni je n9 sjajan ali nema dovoljno applikacija da bude prava konkurencija androidu, iosu ili uindousu. sam ui je poprilicno revulicionaran u odnosu na ostatak ekipe jer ne crta dugmadi vec koristi gestures. vidim da je dosta to gestura vec u win8 - valjda deo zajednickog poduhvata.
Link to comment
meni je n9 sjajan ali nema dovoljno applikacija da bude prava konkurencija androidu, iosu ili uindousu. sam ui je poprilicno revulicionaran u odnosu na ostatak ekipe jer ne crta dugmadi vec koristi gestures. vidim da je dosta to gestura vec u win8 - valjda deo zajednickog poduhvata.
ok, hvala. meni deluje da je sjajan, ali ne znam da li da čekam lumiu800 (ko zna kad će se pojaviti kod nas)ili kupim ovaj. shvatio sam da je isti hardware u pitanju.broj aplikacija na tržištu mi nije toliko bitan.
Link to comment
ok, hvala. meni deluje da je sjajan, ali ne znam da li da čekam lumiu800 (ko zna kad će se pojaviti kod nas)ili kupim ovaj. shvatio sam da je isti hardware u pitanju.broj aplikacija na tržištu mi nije toliko bitan.
mehanika je slicna i materijali su isti. platvorma je malo drugacija. display je malo manji na lumiji zbog hardkeys kojih MeeGo nema. izmedju ostalog lumija ima 1.3ghz kualikom procesor i 512mb rama dok je N9 OMAP 1Ghz i gig rama. sve u svemu, brizna i performance oba operativna sistema je odlicna. za razliku od vecine androida, vrlo malo se provede u cekalju i loadovanju. Licno bih pre uzeo Lumiju.
Link to comment

Treba mi preporuka za mobilan posto je stari ovaj put konacno otegao papke.Bitno je da ne bude slajder, tacskrin i slicne budalastine, nisam kompatibilan sa takvima :)Posljednja 3 telefona su mi redom Nokia N95, 6600 i 6210 dakle jednostavni telefoni koji su imali sve sto mi je trebalo i veoma malo onoga sto mi nije potrebno :DE da, voljan sam da potrosim do 250 evara.Zahvaljujem

Link to comment
Treba mi preporuka za mobilan posto je stari ovaj put konacno otegao papke.Bitno je da ne bude slajder, tacskrin i slicne budalastine, nisam kompatibilan sa takvima :)Posljednja 3 telefona su mi redom Nokia N95, 6600 i 6210 dakle jednostavni telefoni koji su imali sve sto mi je trebalo i veoma malo onoga sto mi nije potrebno :DE da, voljan sam da potrosim do 250 evara.Zahvaljujem
Uhhh takodje glas za Nokia E52.Uzgubio sam ga u prevozu i nikako da ga prezalim...Ima tacno ono sto je osnovno plus WI-Fi, metalno kuciste...Na zalost drzi cenu, bas zato sto valja :( , tu je negde oko 24000 nov...
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...