Jump to content

Mobilni


nesha taxista

Recommended Posts

To je njihov broj.http://wap.telenor.rs/?page=141266edit: to je ladno neki "High Usage Monitoring Team" sa sve navodnicimaPrevencija zloupotrebe U skladu sa član 29 Opstih uslova ugovora o pretplatnickom odnosu i koriscenju usluga GSM mreze javnih i mobilnih komunikacija., kompanija Telenor zadržava pravo da pre dospeća mesečnog odnosno periodičnog računa, od pretplatnika zahteva uplatu određenog iznosa po osnovu zaduženja za ostvareni dnevni, nedeljni ili mesečni saobraćaj (tzv. "frod" kontrola) koja premašuju iznose utvrđene posebnom odlukom Telenora. Savetujemo Vam da, pre polaska na put, kontaktirate " High Usage Monitoring Team" radi dodatnih informacija o uslovima i pravilima korišćenja usluge roaminga. Radno vreme ove službe je od ponedeljka do petka 08:00 - 21:00, subotom 09:00 - 14:00 i od 16:00 - 21:00, nedeljom od 11:00 - 16:00 časova. Kontakt telefon je 011/3013252, 011/3013253 i fax: 011/30-13-162, a e-mail ove službe je collection@telenor.rs.http://www.vesic.org/blog/svakodnevnica/telenor-promonte-bezobrazne-cene-roaming-usluga/

Edited by Vapad
Link to comment

Da ispostavilo se da je to broj za te posebne situacije kad potrosnja naglo skoci.U medjuvremenu sam pozvao taj broj, javila mi se prilicno neobavestena operaterka koja mi je rekla da je poruka koju sam dobio zbog naglog skoka potrosnje, nije umela da mi kaze kako je doslo do nje, jedino sto mi je rekla da nije zbog interneta posto mi je internet po potrosenom mesecnom limitu besplatan, ali smanjenje brzine.Danas oko 14 h mi je iskljucen broj i to ne odlazni saobracaj, nego kartica iskljucena iz sistema, nemam uopste mogucnost povezivanja sa telenor mrezom.Veceras sam svratio do njihove poslovnice gde su mi dali listing na 40ak strana. Na listingu je ukupni dug skoro 40 000, posto na njemu jos od 19 og januara tece potrosnja interneta van limita. Po poruci koju sam dobio pre dva dana racun je nesto ispod 20 000(posle toga nisam imao nikakvu potrosnju). Ono u sta sam siguran je da sam 27og uvece proveravao kredit preko #311* i imao preko 300 MB nepotrosenog interneta. Po listingu sam posle toga (tu noc) potrosio 1,1 GB prilikom konekcije koja je trajala 4,5 sati i jos oko 400 MB u nekoliko kracih konekcija.Ono sto znam je da nisam napravio ni priblizno toliki internet saobracaj, a i da jesam napravio ovo po listingu racun bi trebao da bude oko 13 000, ili oko 16 000 ako se ne racuna onih 300MB free koje sam tad imao.Takodje, momak koji radi u poslovnici mi rece da ne postoji mogucnost prikljucenja broja u mrezu pre placanja ovog duga.Kako sam totalni duduk za sve pravne stvari, a zalbe retko pisem, zanima me sledece:Da li postoji nacin da dokazem da nisam ostvario toliki saobracaj?Da li postoji nacin da dokazem da sam obmanut od strane operatera po pitanju preostale kolicine besplatnog internet saobracaja?Da li da preskocim bilo kakvo objasnjavanje oko potrosnje (jasno mi je u startu da su sanse da dokazem da sam u pravu nikakve) i da predjem na deo gde molim da mi kao starom korisniku (pod ugovorom) smanje racun i omoguce placanje na rate.Nisam bas siguran sta da radim, posto mislim da nemaju pravo da me iskljuce iz mreze(jasno mi je za odlazni saobracaj), a kad su me vec iskljucili, ako sam se pojavio u njihovoj poslovnici (u smislu da su me iskljucili preventivno zbog mogucnosti da neko drugi koristi telefon)i ako sam sve prethodne racune ukljucujuci i decembarski platio, ne razumem kako mi osporavaju pravo na dolazne pozive i poruke do dospeca racuna(oko 10.01). Dalje paket koji ja koristim vise ne postoji, vec se vodi kao stari biznis?? paket,a njega je zamenio paket Prenesi i surfuj, koji je istovetan mom paketu sa tom razlikom da se internet saobracaj posle potrosenog besplatnog gigabajta ne naplacuje, vec se internet koristi sa drasticno smanjenom brzinom(pretpostavljam da je na to mislila ona prva operaterka kad mi je rekla da racun nije do internet saobracaja posto je besplatan).Izvinjavam se na duzini poruke i mozda promasenoj temi, ali bih zamolio nekog ko je u mogucnosti da mi pomogne savetom sta mi je ciniti, posto ne bi da nekim nepromisljenim potezom dodjem u situaciju da im priznam dug za koji sam siguran da je nepostojeci.

Link to comment

Za početak probaj da utvrdiš na koji način je došlo do neprimećene konekcije koja je trajala 4,5 sati. Ovo ne zbog toga da bi ti eventualno uvažili prigovor ili oslobodili plaćanja, već da ti se ne ponovi.Mislim da ćeš svejedno morati da platiš, ali možeš da se dogovoriš za plaćanje na rate.

Link to comment

Znam da nisu, odnosno pretpostavljam, po ceni, karakteristikama. Zanima me da li je stvarno tolika razlika, moj prvi pik je bio HTC Wildfire S, ali njega Telenor više nema i neće ga ni imati....

Link to comment
Zato što su kreteni. Drže ga i u radnji, da možeš da ga isprobaš. Ali od nove godine je priča, nema ga više, neće ga ni biti, pokušavasmo korisnike da usmerimo na explorer.
:isuse:Poslovna politika na nivou...
Link to comment
  • 2 weeks later...

Pita me drugar da li da uzima u Telenoru One Touch ili HTC Explorer? Ja mu rekoh One Touch jer znam da ste ga ovde dosta hvalili, ali ajde ipak da proverim dok nije kasno...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...