Jump to content
IGNORED

SF serije


Shan Jan

Recommended Posts

Prvo i osnovno glumi :wub: Djina Karano :wub: , a ima pucnjave kolko oćeš i, naravno, dobre tuče, iako kratke.
Znači, serija ima tu antiutopijsku dimenziju seksualnosti... Još manje mi se gleda...
Link to comment

Kako napreduje taj almost human? Ja batalio posle neke 3 epizode, nešto me smorio i postao blago cheesy. Nije mi se cinilo da ce da ode u nekom preterano zanimljivom pravcu...S druge strane orphan black mi je bio pravo dobar! Završio pre koji dan.

Sad ja verovatno ulećem kao padobranac, pretpostavljam da se dosta pričalo i o jednoj i o drugo. Jbg, prvi sam put na topicu a ako krenem da se vraćam unazad....osvanuću dok forum pootvara 23 strane. <_<

Link to comment
Znači, serija ima tu antiutopijsku dimenziju seksualnosti... Još manje mi se gleda...
:) Meni Đina, tebi Ronda. Dogovor?
Kako napreduje taj almost human? Ja batalio posle neke 3 epizode, nešto me smorio i postao blago cheesy. Nije mi se cinilo da ce da ode u nekom preterano zanimljivom pravcu...S druge strane orphan black mi je bio pravo dobar! Završio pre koji dan.

Sad ja verovatno ulećem kao padobranac, pretpostavljam da se dosta pričalo i o jednoj i o drugo. Jbg, prvi sam put na topicu a ako krenem da se vraćam unazad....osvanuću dok forum pootvara 23 strane. <_<

Okej je Almost Human. Ništa spektakularno, ali ide. Jeste cheesy i jeste blago, tako da je meni sasvim podnošljivo. Ali, ako si batalio posle treće, nema posle ništa što bi te vratilo, jer je to to. Meni je Orphan Black bio onako. Kao, sve je kul i na mestu, ali ne drži pažnju ni malo. Znam da sam bio odustao, pa u jednom trenutku odučio da se vratim pošto ima malo epizoda, a sad da me ubiješ ne mogu da se setim da li sam završio ili ne.
Link to comment
  • 3 weeks later...

Zavrsio Stargate Atlantis, moj prvi Stargate (ne racunajuci film). 

 

Sad kad se sve sleglo deluje mi da je moglo mnogo bolje. Serija ima dobar humor, odlicnu glumacku ekipu (dr. mekej :Hail: ) i ocigledno je imala i fin budzet. Ali je lista nedostataka poduza (moracu u spojler posto se dotice malko i radnje):

 

 

1. Nedostatak dobrog scenarija. Tokom cele serije imas utisak kao da si na zagrevanju i da se ceka da pocne radnja punom parom.. samo sto do toga nikad ne dodje. Radnja je previse prosta - dodjemo u drugi deo svemira, susretnemo se sa vampirima, bijemo se, pobedimo i odemo kuci. 

2. Prvi problem je mogao da se sredi zanimljivim nevezanim epizodama ali one nit su vecinski nevezane a 100% nisu ni zanimljive. Uglavnom se koriste vec vidjeni scenariji iz drugih serija a kako glavni junaci nikada ne umiru nema ni neke strepnje koja ce uciniti epizodu interesantnom)

3. Ocajno glup svet - na dobroj strani su razni ljudi (i nista drugo!) koji zive ili u srednjem veku ili u rodovskoj zajednici ili u nekom WWI-II svetu. Nista novo, nikakva nova drustva, zanimljiva vidjenja sveta. Negativci su jos gori - najobicniji vampiri. Ah da, tu su i replikatori, masine koje imaju jedan cilj i razmisljaju kao jedno. Hm, gde li sam to video, samo malo bolje napravljeno...

4. Marines, marines! Kad bih mogao zakonom bih zabranio njihovo pojvaljivanje u SFu. Ljudska civilizacija je onakva kakva i jeste a oni koji su lost in space samo gledaju kako da se vrnu, nista novo i zanimljivo ne prave. U sudaru sa ljudskim drustvima iz proslosti, masinama koje imaju drustvo kao kad bi se umrezila 3 tosterai  hevimetal vampirima koji idu okolo ko da imaju mozak komarca to ne stvara nikakve filozofska pitanja niti dileme. Da se ja izgubim u camcu na pucini imao bi vise filozofskih pitanja od ove serije. 

5. Ne ulazenje u detalje - iako ima puno tehnickog blablatruca i opisivanja do detalja funkcija ovog i onog, sama prica i akteri u njoj su prilicno ovlaz naslikani. Ako ste gledali prvu epizodu videli ste sve sto ima svaki lik da ponudi. Nikakvih pravih dilema i lomljenja, samo humor. Da ne spominjem da ovo vazi i za ostale aktere i civilizacije. Npr. azgardi su civilizacija klonova koja je tehnicki napredna i miroljubiva ali izumire zbog geneteskih problema. I to je to sto se tice njih. Isto tako sve ostale civilizacije se mogu opisati u jednoj recenici da se nista ne izostavi. Cini se da je serija sebe previse podredila akciji.

6. Lutanje izmedju zanrova. Ovo ce scenaristi nazvati dobrom stranom serije, ja mislim da je to jedna od stvari koja je usrala. Jel militaristicka, jel SF opera, jel horor? Sve po malo a nista zaista.

 

Sve u svemu - seriji fali dubina.

 

 

 

Odo sad da se bacim na univerzum, vidim da su ga nahvalili na IMDBu.

Link to comment

 Okej je Almost Human. Ništa spektakularno, ali ide. Jeste cheesy i jeste blago, tako da je meni sasvim podnošljivo.

Тако танко. Боље да читам нешто. 

Link to comment

Nako, smuti pa prospi u produkciji očajnog SyFy-a. 

Tajna korporacijska laboratorija smeštena u arktičkom krugu, van domašaja svih zakona, bavi se razvojem smrtonosnog virusa koji bi trebalo da pobije sve živo na planeti, a oni koji prežive postaju mutanti sa providnim očima.

Ma, đubre teško. Ima malo epizoda, pa ću odgledati do kraja, ali ko nije ni počeo, sigurno može da svoje vreme potroši na nešto bolje.

Link to comment

Тако танко. Боље да читам нешто. 

 

Jeste da je tanko, ali meni je nekako kul. Gotivna su mi ova dva glavna lika, a ložim se i na tehnologije, pa eto. Ali, stvarno nije ništa posebno, to stoji.

 

Šta bi? Valja li šta?

 

Pa onako. Prvo i osnovno, serija je horor u SF ruhu, a drugo, malo je sve nabacano i nekako traljavo, ali meni je gledljivo. Dobri su glumci, ali je tekst baš loš. Ja gledam i pogledaću do kraja, ali nije baš za preporuku. Probaj, kako je u prvoj epizodi, tako je i dalje. Ne varira kvalitet.

Link to comment

Pa, po ovim zamerkama, Universe će ti se najviše svideti. Nema negativaca, izgubljeni su u svemiru i bore sa samim sobom. Samo što počinje da smara.

Pa ako su dobro razvili taj neki mracni ambijent il nesto drugo necu se zaliti. Samo da ne bude da se gube negde na pola puta.

Link to comment

Pa ako su dobro razvili taj neki mracni ambijent il nesto drugo necu se zaliti. Samo da ne bude da se gube negde na pola puta.

 

Baš tako, gube se na pola puta, i tada postaje jako dosadno. Komotno može da se sve to preskoči, odgleda poslednja epizoda da se vidi kako su završili seriju na prečac, jer su je ukinuuli.

Link to comment

Jeste da je tanko, ali meni je nekako kul. Gotivna su mi ova dva glavna lika, a ložim se i na tehnologije, pa eto. Ali, stvarno nije ništa posebno, to stoji.

 

 

Pa onako. Prvo i osnovno, serija je horor u SF ruhu, a drugo, malo je sve nabacano i nekako traljavo, ali meni je gledljivo. Dobri su glumci, ali je tekst baš loš. Ja gledam i pogledaću do kraja, ali nije baš za preporuku. Probaj, kako je u prvoj epizodi, tako je i dalje. Ne varira kvalitet.

 

Ipak ću preskočiti, imam toliko malo slobodnog vremena da nemam luksuz da ga usvinjavam nečim što nije provereno kvalitetno.

 

Tri meseca pokušavam da odgledam Brejking Bed i na polovini sam četvrte sezone.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...