Jump to content
IGNORED

Zašto se Jugoslavija/SFRJ zaista raspala


Anonymous

Recommended Posts

izvinjavam se al maspok je imao brata blizanca u tzv srpskim liberalima.nije to samo po sebi bilo tako lose.spoljne manifestacije verovatno. i nesto me strasno nervira na forumu;ono sto je osudjeno od strane vec odavna debelguzog i tromoga komiteja ovde se ne dovodi u sumnju.bar vecina sagovornika

 

Ne

Link to comment

Tu se i ja slažem da ne. Veći nacionalista u pogledu Maspoka je bio Koča Popović od Marka Nikezića i Latinke Perović.

 

TTjcem

Link to comment

definisi "nacionalno". 

izvinjavam se al ne mogu. da ne ulazim u razloge :)

maspok i srpski liberali, jesu li imali stogod zajednickog i zamislimo li da su oba koncepta pobedila, gde bi nastao najveci sukob?

i nacin resavanja sukoba mi se cini zajednicka stvar

Edited by bradilko
Link to comment

definisi "nacionalno". 

 

kad marko nikezić kaže 'ako je jugoslavija potrebna onda mora biti potrebna svima a ne samo srbima' :D

Link to comment

izvinjavam se al ne mogu. da ne ulazim u razloge :)

maspok i srpski liberali, jesu li imali stogod zajednickog i zamislimo li da su oba koncepta pobedila, gde bi nastao najveci sukob?

i nacin resavanja sukoba mi se cini zajednicka stvar

 

Sa srpskim liberalima sigurno ne bi ispao sukob na identitetskim pitanjima sto ih samo po sebi iskljucuje iz nacionalizma. to sto je neko imao ideju kako nesto da sprovede na teritoriji na kojoj je bio na funkcijama ne znači ništa. Za mene su oni postojan dokaz da nije tačno da Srbi umeju da se bave samo tajnim službama i(li) nacionalizmom (što ih ima dosta koji upravo to tvrde), tim pre što je JBT morao da izvrši pravi mali državni udar da bi ih smenio, pošto čisto demokratskim putem (po tadašnjim standardima) to nije mogao. 

Link to comment

i nesto me strasno nervira na forumu;ono sto je osudjeno od strane vec odavna debelguzog i tromoga komiteja tog vremena ovde se ne dovodi u sumnju.bar vecina sagovornika prelazi preko toga kao preko neke konacne istine

 

šta je to, ne razumem na šta misliš?

Link to comment

kad marko nikezić kaže 'ako je jugoslavija potrebna onda mora biti potrebna svima a ne samo srbima' :D

 

to je ono - ako hoćete ok, ako nećete, isto ok. Sa stanovišta SR Srbije. To je, mislim, nacionalno u nekom opštem smislu, ali nema veze sa nacionalizmom i, ono što sam rekao, sa identitetskim pitanjima. Nema jezik, nema ništa. Jedan potpuno hladan i racionalan stav. 

Link to comment

izvinjavam se al maspok je imao brata blizanca u tzv srpskim liberalima.nije to samo po sebi bilo tako lose.spoljne manifestacije verovatno. i nesto me strasno nervira na forumu;ono sto je osudjeno od strane vec odavna debelguzog i tromoga komiteja tog vremena ovde se ne dovodi u sumnju.bar vecina sagovornika prelazi preko toga kao preko neke konacne istine

 

Uh, nikako.

Link to comment

pašićev spis iz, mnijem, 1893. se zove 'sloga srbo-hrvata'.

 

ja sam opet na liniji orjunaškog integralizma, batina je iz raja izašla :D

 

via TT

 

:misko:

Link to comment

Koca je, koliko sam shvatio iz par izjava, taj stav smatrao promasenim. Mislim na stav srpskih liberala prema maspoku.

Edited by reginald
Link to comment

Добро, Бачка јесте посрбљена колонистима и избјеглицама, али српски трагови су прилично дубоки, нека села постоје и по пет вјекова. Мало је велика разлика између "не постојати" и "не бити већински".

 

"Postojati u malom broju" vazi za Srbe u Backoj do 1918. Backa prvobitno nije ni bila predvidjena da udje u YU, Jedna od predlozenih mapa prve YU (koju imam na kompjuteru a ne mogu da aploudujem pa mi verujte na rec) se razlikovala od prave mape prve YU po tom backom trouglu koji pripada Madjarskoj i koji je zabijen izmedju Banata (koji strci kao rog) i Slavonije.  

Link to comment

"Postojati u malom broju" vazi za Srbe u Backoj do 1918. Backa prvobitno nije ni bila predvidjena da udje u YU, Jedna od predlozenih mapa prve YU (koju imam na kompjuteru a ne mogu da aploudujem pa mi verujte na rec) se razlikovala od prave mape prve YU po tom backom trouglu koji pripada Madjarskoj i koji je zabijen izmedju Banata (koji strci kao rog) i Slavonije.  

 

Eee, da vidiš samo prvu mapu Jugoslavije koju su nacrtali Pašić i Cvijić...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...