Jump to content
IGNORED

Opšti topik o EU (ex kriza Evrozone)


anomander rejk

Recommended Posts

Navodno ce estonska premijerka Kaja Kallas biti nova evropska ministarka spoljnih poslova (dakle novi Josep Borell). Zanimljiv izbor za top diplomatu, zena je opusteno rekla da mozda ne bi bilo lose da se Rusija raspadne na manje drzave (i time, ako nista drugo, svesno ili ne, relativizovala nedodirljivost ukrajinskih granica).

Link to comment
12 hours ago, Kampokei said:

Navodno ce estonska premijerka Kaja Kallas biti nova evropska ministarka spoljnih poslova (dakle novi Josep Borell). Zanimljiv izbor za top diplomatu, zena je opusteno rekla da mozda ne bi bilo lose da se Rusija raspadne na manje drzave (i time, ako nista drugo, svesno ili ne, relativizovala nedodirljivost ukrajinskih granica).

 

Nije. Nije isto napad druge drzave i otimanje teritorije (to je nevidjeno u istoriji jel, zato je i Kosovo proglaeno za sedmu republiku), i spontane pobune porobljenih sibirskih Laponaca koje bi mogle da dovedu do unutrashnjeg raspada. Ta pricha/princip je glavu probio zadnjih 25 god da objasne zasto je Ok da se Jugoslavija raspadne, ili otcepi Kosovo, ali ne i odvoji R Srpska.

Link to comment
  • 3 weeks later...

Mozda se Francuska izvukla ali ovi moji idu ravno ka dnu:

 

image.png

 

 

Smesi se ili neka blokada i ponovni izbori ili velika koalicija...

 

Ne zna se sta je gore. 

Link to comment
12 minutes ago, Mel said:

 

 

Ilustracija za jeftin populizam.

Poljska, predvodnica EU sa koriscenjem prljavog uglja, zabranom abortusa, po verskoj i rasnoj netoleranciji... 

 

Sa druge strane stoji da EU ima problem sa integracijom imigranata i da je multikulti failovao. I to nije nova vest. Samo desnicarsko zatvaranje nije odgovor.

Link to comment
11 hours ago, Shan Jan said:

Poljska, predvodnica EU sa koriscenjem prljavog uglja, zabranom abortusa, po verskoj i rasnoj netoleranciji... 

 

Sa druge strane stoji da EU ima problem sa integracijom imigranata i da je multikulti failovao. I to nije nova vest. Samo desnicarsko zatvaranje nije odgovor.

 

Ma to je sve old news kao sto i kazes. Nego trigerovala me je onako... sva navezbana pa donela papirice da ih teatralno pocepa. Drzi neki shatro emotivni govor navezbn pred ogledalom dok isprobava koji kostimic da upari sa papiricima sto ce da cepa.

  • +1 1
Link to comment
  • 1 month later...
14 minutes ago, Peter Fan said:

To ovo sto je izdao Mario Draghi?

Ako je to to, onda je to mrtvorodjence.

 

On kaze da su potrebne investicije od oko 4.5% GDP,  a to je 3X vise nego Marhalov plan. Ko ce to da plati, pogotovo u eri skupih energenata?

Link to comment

I da ima ko da plati, ko će da radi i još bitnije ko će da radi odgovorno i pametno

 

7 hours ago, Peter Fan said:

To ovo sto je izdao Mario Draghi?

Počeo sam da čitam, al sad kad vidim ko je zadužen za izveštaj, možda i odustanem pre kraja

Link to comment
10 hours ago, Engineer said:

I da ima ko da plati, ko će da radi i još bitnije ko će da radi odgovorno i pametno

 

Počeo sam da čitam, al sad kad vidim ko je zadužen za izveštaj, možda i odustanem pre kraja

Ne mislim da je Draghi u krivu (mada nisam citao cijeli dokument), vec da je stvar u tome da u EU nema politicke volje za tako nesto. 

 

4.5% GDP nisu neke astronomske cifre, ali caka je u tome da u dvije najvaznije drzave EU niti politicka elita, niti narod nece pristati da neku preorijentaciju i drugaciju raspodjelu. Vidjeli smo kako je Marcon prosao, a Njemacka sa svojom "kreditnom bremzom" takodje nije spremna za tako nesto. Italija je basket case oduvijek, a ostatak (uz duzno postovanje Spaniji i Holandiji) su nevazni.

 

Ko ce to onda da progura? 

 

Edit: i da dodam da nisu samo pare u pitanju, vec i dalja politicka federalizacija (da ne kazem centralizacija) na koju je malo ko spreman.

Edited by Peter Fan
Link to comment
×
×
  • Create New...