Jump to content
IGNORED

Iran: novi front


Marvin (Paranoid Android)

Recommended Posts

Iranci su vrlo nezgodni za protivnika,evo i Kanadjani imaju dokaze da je avion oboren, ali teza je "nisu namerno'. Jer vrlo lako posalju rakate na naftna polja ili na Dubai.A to nikome ne ide na ruku.Zbog ove greske Tramp je odsvirao svoje.Jer Iran je nemoguce eliminisati bez velikih posledica po ostatak sveta.

 

 

Link to comment
23 minutes ago, radisa said:

a realno je bilo ovakvo stanje

 

Quote

Don't even try to entertain the idea how backwards a country such as Iran, really was and compare it to the likes of Germany or Japan; before or after the second world war: The real Iran was a country of 70% illiteracy, one hospital bed per 11000 population, income disparity at $30-110 US dollars per month for [poorest] 20-30% to $12000+ per month for the well-off 20% in 1975: This was the real Iran; [Not] some deceptive photos, which in no way did they represent the country as whole!!

 

Link to comment
1 minute ago, gone fishing said:

a realno je bilo ovakvo stanje

 

 

Ma sve OK, ja samo samo referisao na oblačenje... Tj, deo ljudi je težili nekom pro-zapadnom živozu, koliko je to bilo moguće, i nije ih niko zbog toga proganjao...

Link to comment
12 minutes ago, radisa said:

Ma sve OK, ja samo samo referisao na oblačenje... Tj, deo ljudi je težili nekom pro-zapadnom živozu, koliko je to bilo moguće, i nije ih niko zbog toga proganjao...

nije samo u pitanju težnja ka zapadnom stilu oblačenja i života,

radi se o tome da je i autentičan stil bio drugačiji. lepši, veseliji, normalniji ajde da kažem

žene nisu tretirane kao, štatijaznam, neka čuda koja moraju da budu pokrivena, već su nosile neke šarene narodne nošnje, dugačke haljine doduše i sa dugačkom rukavima (gledala tada skice koje je ova žena pokazivala) ali ne crno i ne zabrađeno,  a to je, po meni, ukazivalo na to da su i muško-ženski odnosi bili drugačiji, otvoreniji

Edited by dùda
Link to comment

ko je težio?

- tih 10% najbogatijih koji su pratili modu, pa tako i za srbistan možeš da izabereš stotine slika iz kafića po centru gradova, mladih lepo obučenih ljudi kako ispijaju kaficu, sa besnim kolima parkiranim ispred i da zaključiš kako je kod nas kalifornija :happy:

Link to comment
17 minutes ago, radisa said:

Ma sve OK, ja samo samo referisao na oblačenje... Tj, deo ljudi je težili nekom pro-zapadnom živozu, koliko je to bilo moguće, i nije ih niko zbog toga proganjao...

 

Deo ljudi je težio i privatnom izvozu nafte, a onda upali neki ludi islamisti i sve pokvarili :sad: 

Link to comment
21 minutes ago, gone fishing said:

ko je težio?

- tih 10% najbogatijih koji su pratili modu, pa tako i za srbistan možeš da izabereš stotine slika iz kafića po centru gradova, mladih lepo obučenih ljudi kako ispijaju kaficu, sa besnim kolima parkiranim ispred i da zaključiš kako je kod nas kalifornija :happy:

Dobro™, bolje je pod mulama nego szo je bilo pre... Sad se svi lepo oblace, a bogatih vise nema, milina... :fantom:

 

Tako treba i u Srbistanu...

Link to comment

Ovde se menjaju teze.

Ne pričamo o ekonomskim aspektima života nego o tome da jebeni radikalni islam nije nešto imanentno tim društvima.

"Točak istorije ne može unazad" tako su me učili svojevremeno. Hau jes no.:angry:

Link to comment
1 minute ago, dùda said:

 

"Točak istorije ne može unazad" tako su me učili svojevremeno. Hau jes no.:angry:

 

Ne znam ko je to učio, ali to je teška budalaština.

Onoliko primera imamo kroz istorije gde je točak progresa zakovrnuo u rikverc.

Po mom nebitnom mišljenju, to se dešava kada društvo, tj.njegova elita ogrezne u samozadovoljnu dekadenciju

Link to comment
20 minutes ago, radisa said:

Dobro™, bolje je pod mulama nego szo je bilo pre... Sad se svi lepo oblace, a bogatih vise nema, milina... :fantom:

 

Tako treba i u Srbistanu...

to uopšte nije bila poenta mog posta, samo sam hteo da ukažem kako iz tih fotografija ne možemo da sagledamo realno stanje u toj državi pre dolaska mula, nemamo insajdera na forumu koji je živeo u iranu tih godina da nam ispriča da li su ove fotke neko prosečno stanje ili je taj fazon furala grupa veličine one koja se kod nas okuplja na gay paradama... 

Link to comment
26 minutes ago, dùda said:

Ovde se menjaju teze.

Ne pričamo o ekonomskim aspektima života nego o tome da jebeni radikalni islam nije nešto imanentno tim društvima.

"Točak istorije ne može unazad" tako su me učili svojevremeno. Hau jes no.:angry:

Evidentno pričamo o tome da ovde ljudi nemaju pojma šta je radikalni islam a šta islamska džamahirija, šta je nikab a šta marama...

 

Ako @radisa ceni da su u današnjem nenormalnom™ Iranu žene zabrađene kao da je u pitanju neka božemeprosti Saudijska Arabija... zahvaljujući blagodetima interneta, može sam da baci pogled na ulice Teherana jednim klikom. Većina nosi marame, neke ne nose, svima se vidi lice a nekima i kosa, čadore i burke ne nosi bukvalno niko. Liči na centar Beograda po hladnom vremenu, ako bi se ostvarila Jeremićeva noćna mora i zapljusnuo nas talas prljavih bliskoistočnih izbeglica :cry:

 

Ključna stvar je da se ne mogu odvajati "ekonomski aspekti života" od kulturnog aspekta društva. Ne možemo da se pravimo da Mosadeg nije smenjen s vlasti specifično zbog nacionalizacije nafte, da idealizujemo vreme pod Pahlavijem kao neku liberalnu utopiju zato što je zakonom zabranio nošenje marama, te da su posle upale neke mule™ pravo niotkuda kako bi zabradile žene because Islam. To je primitivni, priprost, džingoistički pogled na stvari koji nas vodi samo jednom zaključku: mora se tamo upasti vojno, razjuriti verske fanatike i razgolititi žene jer to su demokracke sekularne vrednosti.

Edited by Weenie Pooh
Link to comment
1 hour ago, Weenie Pooh said:

 

Jebiga, da pratiš samo vazda objektivni Jerusalem Post ne bi bilo te konfuzije :sad: 

 

Ali nema veze, samo nastavi da nas izveštavaš kako je Iran prekršio sporazum iz 2015 i kako im je sarma nacionalno jelo. Pazi samo da se ne uznemiriš previše kad negde budeš naišao na ovu šokantnu sliku:

APTOPIX-UN-General-As_Horo.jpg

Jel bi mogao da prekines sa ovim podmetanjem. Nigde nisam rekao kako je Iran prekrsio sporazum iz 2015. tj. cak sta vise tvrdim kako ga se jos uvek pridrzavaju. 

Link to comment
17 minutes ago, Weenie Pooh said:

Evidentno pričamo o tome da ovde ljudi nemaju pojma šta je radikalni islam a šta islamska džamahirija, šta je nikab a šta marama...

 

Ako @radisa ceni da su u današnjem nenormalnom™ Iranu žene zabrađene kao da je u pitanju neka božemeprosti Saudijska Arabija... zahvaljujući blagodetima interneta, može sam da baci pogled na ulice Teherana jednim klikom. Većina nosi marame, neke ne nose, svima se vidi lice a nekima i kosa, čadore i burke ne nosi bukvalno niko. Liči na centar Beograda po hladnom vremenu, ako bi se ostvarila Jeremićeva noćna mora i zapljusnuo nas talas prljavih bliskoistočnih izbeglica :cry:

 

Ključna stvar je da se ne mogu odvajati "ekonomski aspekti života" od kulturnog aspekta društva. Ne možemo da se pravimo da Mosadeg nije smenjen s vlasti specifično zbog nacionalizacije nafte, da idealizujemo vreme pod Pahlavijem kao neku liberalnu utopiju zato što je zakonom zabranio nošenje marama, te da su posle upale neke mule™ pravo niotkuda kako bi zabradile žene because Islam. To je primitivni, priprost, džingoistički pogled na stvari koji nas vodi samo jednom zaključku: mora se tamo upasti vojno, razjuriti verske fanatike i razgolititi žene jer to su demokracke sekularne vrednosti.

Prvo, ja nisam ni spomenula Iran nego sam pričala o Jemenu.

I ni slučajno ne mislim da bilo gde u svetu demokratiju treba "uterivati" bilo kako. I pogotovo ne da je demokratija zapadnog tipa primenjiva globalno.

Ovde sa svakim postom priča postaje konfuznija. 

Link to comment
×
×
  • Create New...