Jump to content
IGNORED

Iran: novi front


Marvin (Paranoid Android)

Recommended Posts

Sta je uopste bila ideja sa ovim rokanjem generala? Ne vidim da USA zahuktava stvari, naprotiv, kao da pokusava da smiri, za sad cute i gutaju ove raketice sto padaju okolo. Nista mi jasno nije...

 

A cinjenica da su rakete legle u USA bazu bez da ih je bilo sta presrelo... nisam primetio ni da je javljeno da su detektovane, niti gadjane. Jel realno da ameri nemaju odbranu od tbalistickih raketa? :huh:

Link to comment
3 minutes ago, Tutankamon said:

Oni se još uvek pridržavaju nuklearnog sporazuma, znaju da bi to, u slučaju da ga prekrše, značilo gubljenje kakve-takve evropske podrške koju još uvek imaju i veruj mi, istog časa intervenciju SAD, možda i Izraela pride, uz podršku svih zalivskih država i Evrope...to je game changer, nema dalje...za Irak ćemo da vidimo, ne odgovara ni Iračanima da ovi odu jer ih to gura u ruke Iranu, a i njih im je pun kurac, više im leži da sede na dve stolice...

Baš bih voleo da vidim junaka koji bi ih napao u slučaju da sklope funkcionalnu nukularku što bi rekao GWB...  ko danas sme da napadne onog malog debelog ?

Link to comment

Nisu ni blizu bombe, ali im dobro dođe ta pretnja za potkusurivanje.

Harper je u pravu, kao što rekoše mudraci, svi planovi padaju u vodu posle prvog ispaljenog metka, ili, kako Neven iz Vičera reče, bez obzira na planove, kada borbe počnu, rat liči na kupleraj u plamenu.

Amerima je najpametnije da se povuku, ostave par savetnika, a Iran drže na nišanu iz okoline, a i oni njih. Situacija da se održi na hladnom ratu, i nadam se popuste sankcije da ublaže radikalizam u Iranu.

Link to comment
1 minute ago, braca said:

Baš bih voleo da vidim junaka koji bi ih napao u slučaju da sklope funkcionalnu nukularku što bi rekao GWB...  ko danas sme da napadne onog malog debelog ?

Daleko su oni još od nuklearke...

Link to comment
14 minutes ago, Shan Jan said:

Sta je uopste bila ideja sa ovim rokanjem generala? 

Nema ideje. Dobrodošao u Trampov svet gde se odluke donose u magnovenju, što bi rekao Saša Janković.

Link to comment
6 hours ago, Weenie Pooh said:

 

Ludilo na sve strane, ali ja sam malo skeptičan prema toj nezvaničnoj priči. "Eto, mi ponudili čitavu paletu opcija, a on budala izabrao najekstremniju, šta se tu može". 

 

Zvuči kao da se Pentagon trudi da unapred opere ruke od potencijalnih posledica eskalacije. I obaveštenje kojim su potvrdili atentat na QS je počinjalo sa "U skladu sa predsedničkom autorizacijom..." Ono kao, samo su sledili naređenja. Uopšte ih ne vodi grupa govnarskih generala željnih prilike da se oprobaju protiv Irana...

 

Naravno da je najveća odgovornost na Trampu, ali čitav vojni aparat koji mu titra testise svakako snosi svoj deo. Ditto za Izrael i KSA čiji se interesi moraju pogurati po svaku cenu.

Naravno da je odgovornost na Trampu. Generali su takvi kakvi jesu, nisu oni juče ustali na levu nogu i ponudili mu atentat kao rešenje po prvi put u istoriji. Sećate se atentata na Gadafija 1986? Podigli avione i gadjali mu šator, silne kamile naokolo poginule. Šalu na stranu, to se zaista dogodilo i bilo je žrtava.

 

Soleimani je (bio) zajeban igrač na malom prostoru decenijama, i siguran sam da je atentat bila opcija koju su razmatrali i GWBa i Obama. Na savetinicima predsednika i ministru inostranih poslova je da kažu zašto to dobra ili loše, i do sada je to uvek bila loša opcija. E onda je došao dan kada je to postalo dobra opcija, i ministar spoljnjih poslova još uvek ne može da nam pruži dokaze zašto je to tako ispalo.

 

Link to comment
8 minutes ago, ObiW said:

 

 

Soleimani je (bio) zajeban igrač na malom prostoru decenijama, i siguran sam da je atentat bila opcija koju su razmatrali i GWBa i Obama. Na savetinicima predsednika i ministru inostranih poslova je da kažu zašto to dobra ili loše, i do sada je to uvek bila loša opcija. E onda je došao dan kada je to postalo dobra opcija, i ministar spoljnjih poslova još uvek ne može da nam pruži dokaze zašto je to tako ispalo.

 

 

Iz nekog razloga su dobro procenili da ideja nije toliko losa kad je dogovoreno rokanje na praznu supu dovoljan reciprocitet za jedan komad genarala i nekoliko stotina kolaterala, sto moze da se zbroji za neki period, do ozbiljnijeg  odgovora, tipa cisterne

Ja mislim da tramp nema zicu za ovo

Link to comment

 

 

Dosta su precizni bili.. Otuda verovatno i ono iz Pentagona da su namerno gledali da ne bude gubitaka. 

 

I dalje ostaje pitanje što je onda koji moj Tramp uopšte gađao Solejmanija. Osim što je idiot. Ako danas stvarno odustane od odgovora na ovo, to nema logike. Ako krene u odgovor onda je jasno da žele rat po svaku cenu. 

Edited by theanswer
Link to comment

jos nije izasao

 

tu je VP, cekaju samo njega

 

evo ga

 

nijedan amer nije poginuo... ni iracanin

 

izgleda da Iran izgleda sledi put mira i Amerikanci mogu biti srecni jer pretnja miru nije ugrozena... zasad.

 

 

bla-bla, truc-mucj... nema bombe, ima terorista, ostaje se na starom

Link to comment
×
×
  • Create New...