Jump to content

Iran: novi front


Marvin (Paranoid Android)

Recommended Posts

Još smo i silne reči primili od njih, preko Turaka. Ima anegdota o osmanskom poslanstvu u Beču gde su izaslanici bili šokirani misleći da Švabe govore iskvareni persijski :D

Tadžikistanska varijanta persijskog se piše ćirilicom. Ima anti-arapski nastrojenih Iranaca koji bi da zamene arapsko pismo ćirilicom. Piš živi, mnogo smešan ovaj Telegram:fantom:

Naš narod 100 posto.

Edited by Zabalujev
Link to comment
6 hours ago, Filozof manijak said:

Jbg, jako je teško isflitritrati propagandu iz sopstvenog mišljenja, pogotovo na zapadu koji se diči tzv. slobodnim novinarstvom. Ali toliko pušenje priče kako svi u Iranu žele da unište Izrael i odguraju ih u more meni je nepojmljivo. Da li ijedno misleće biće sa 2 grama funkcionalnih neurona može pomisliti da je to realno (uništiti čitavu zemlju i milione ljudi)?

 

Pogotovo je to bilo evidentno u doba trajanja nuklearnog sporazuma. 

 

Sulejmani veliki zločinac snabdevao oružjem borce protiv američke okupacije u Iraku.

 

I prilično sam siguran da sam ja napisao prvi vest za ovaj napad a ne Gandalf. 

Link to comment
17 hours ago, Tutankamon said:

Iran da ukine svoj nuklearni program (koji im nije neoohodan pored onolike nafte), razvoj raketa srednjeg dometa koje ih ne da nece spasiti eventualne agresije nego je samo izazivaju, da povuce trupe iz Jemena (koj ceb kurac tamo, ono je sirotinja i vukojebina), iz Sirije (Rusi ih brane premda je meni jako krivo sto se Vladimir Vladimirovic zajebao pa poslao trupe tamo) i koliko-toliko iz Iraka (ostace njihov nesumnjivi uticaj) i Evropa bi izgurala nekakvo ublazavanje sankcija (ne verujem i ukidanje)...ali kurac, to mulama ne odgovara, tek onda im idu protesti, tek su tad ugrozeni iznutra, u tome je problem...

 

Pa da, da se odreknu svih regionalnih interesa i puste da ih okruže neprijatelji i alah da ih vidi... Sounds like a plan

Link to comment
21 minutes ago, Tutankamon said:

Pa kako onda ti borci ubiše par hiljada Amera i par stotina hiljada Iračana...

 

Koji borci su ubili par hiljada Amera. Pa to čak ni Ameri ne tvrde. Stotine hiljada Iračana ubio Solejmani. Daj mi brate to što koristiš, dobro je. 

 

Neverovatno je kako ljudi puše tu američku priču koja se ponavlja iz sukoba u sukob. Za smrt američkih vojnika u Iraku mogu da budu odgovorni samo Amerikanci. Dakle, Buš, Čejni, Ramsfeld i cela ta ekipa što ih je poslala da desetinama hiljada kilometara daleko od svoje vršljaju po tuđoj državi gurajući čitav Bliski Istok u opšte rasulo. Sve što je posle ovoga došlo je posledica te odluke, smrt stotina hiljada Iračana i Sirijaca included. 

Edited by theanswer
Link to comment
3 minutes ago, theanswer said:

 

Koji borci su ubili par hiljada Amera. Pa to čak ni Ameri ne tvrde. Stotine hiljada Iračana ubio Solejmani. Daj mi brate to što koristiš, dobro je. 

A jel možeš da čitaš ono što je napisano bez izvrtanja...nikakav Sulejmani nije ubio stotine hiljada Iračana kako izvrćeš, niti je pomagao pobunjenike protiv američke okupacije, nego se gomila milicije šiitskih i sunitskih formirala, faktički su rasparčali Irak. Više je štete Amerima napravila Sirija koja je pomagala sunitske milicije nego Iran. Najveće borbe su bile sa sunitskim milicijama. Mnogo je više ljudi poginulo u međusobnim obračunima a pogotovu u terorističkim napadima nego protiv okupatora.

Link to comment
24 minutes ago, Lyckety Splyt said:

 

Pa da, da se odreknu svih regionalnih interesa i puste da ih okruže neprijatelji i alah da ih vidi... Sounds like a plan

Siriju ne mogu da izgube. Jemen je vukojebina koju niko ne kontroliše u potpunosti i gde ništa ne dobijaju a u Iraku su jaki i bez milicija jer su u Iraku šiiti većina i većinski naklonjeni njima...

Link to comment

U takvoj siituaciji se ne ubija čovek koji jedini ima autoritet nad i može iskontrolisati šiitske milicije. To se naprosto ne radi, ako ti je cilj smirivanje i deeskalacija

Link to comment
2 minutes ago, Tutankamon said:

A jel možeš da čitaš ono što je napisano bez izvrtanja...nikakav Sulejmani nije ubio stotine hiljada Iračana kako izvrćeš, niti je pomagao pobunjenike protiv američke okupacije, nego se gomila milicije šiitskih i sunitskih formirala, faktički su rasparčali Irak. Više je štete Amerima napravila Sirija koja je pomagala sunitske milicije nego Iran. Najveće borbe su bile sa sunitskim milicijama. Mnogo je više ljudi poginulo u međusobnim obračunima a pogotovu u terorističkim napadima nego protiv okupatora.

 

Konfuzno pišeš. Ne vidim vezu između onog posta u kome tvrdiš da su neki ti borci pobili te vojnike i ljude i ovoga ovde.

 

A i ovde prelaziš preko činjenice da je čitav taj haos nastao kao posledica američke intervencije. Irak su ubile kolonijalne sile koje su ga i napravile povlačeći random granice po svetu pa i u Iraku ne obazirući se na strukturu stanovništva. Takvu je državu mogao da drži pod kontrolom samo brutalni diktator. 

Link to comment
6 minutes ago, theanswer said:

 

Konfuzno pišeš. Ne vidim vezu između onog posta u kome tvrdiš da su neki ti borci pobili te vojnike i ljude i ovoga ovde.

 

A i ovde prelaziš preko činjenice da je čitav taj haos nastao kao posledica američke intervencije. Irak su ubile kolonijalne sile koje su ga i napravile povlačeći random granice po svetu pa i u Iraku ne obazirući se na strukturu stanovništva. Takvu je državu mogao da drži pod kontrolom samo brutalni diktator. 

Ja se sa ovim slažem, mislim da je konsenzus ovde a i u svetskim razmerama da je napad na Irak i svrgavanje Sadama Huseina najveća glupost koja je sve ovo i izazvala. Takođe, i ovo ubistvo Sulejmanija je najverovatnije glupost. Po svemu sudeći je ubijen na mah, nije pretila nikakva opasnost.

Edited by Tutankamon
Link to comment
×
×
  • Create New...