Skip to content
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Parapsihopatologija™

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Iran: novi front

Featured Replies

  • Replies 11.1k
  • Views 991.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Most Popular Posts

  • Lo Zingaro
    Lo Zingaro

    O EU najbolje govori podatak da je italijanski ministar odbrane blokiran u hotelu u Dubajiju s porodicom. Isli na odmor jbg.

  • Ayatollah
    Ayatollah

    Kad se samo setim da sam kao dete 21. vek zamišljao kao doba nauke i prosvećenosti - Rodenberijeve Zvezdane staze, Beyond 2000, Saganov Cosmos i slične stvari, a nas zajahali najgori mogući verski fun

  • theanswer
    theanswer

Posted Images

Nešto kratko to Trampovo "forever".

GuKmw9_WsAA4yyA?format=jpg&name=large

NBC News
No image preview

Trump says he expects the Israel-Iran ceasefire will last...

In a phone interview with NBC News, President Donald Trump said he didn’t believe Israel and Iran “will ever be shooting at each other again.”

Edited by vememah

9 hours ago, theanswer said:

Sve te priče oko ww3 su totalno neutemeljene u situaciji gde postoji jasna nadmoć jedne sile nad drugom. Iran nema način da izazove treći svetski rat. Odnosno nije vojno dovoljno moćan da nanese takav udarac Izraelu koji bi Izrael naterao da upotrebi svoje nuklearno oružje ili da ih natera da pošalju kopnene trupe predvođene Amerima. Iran pokušava da odgovori na silovanje od strane Izraelaca bacajući kamen na avion. A kad bi bacio 2 kamena dobio bi 2 aviona itd.

Znam da je "ivica ww3" nategnuta izjava ali sećam se i da je na UCR topiku malo malo neko kačio analitičare koji mrtvi ozbiljni najavljuju takav ishod kao i više nego moguć, itd, itd.

U svakom slučaju mislim da se možemo složiti da je ta priča sada koliko god bila nerealna 100x realnija nego pre samo 5 godina i da bi bilo mnogo, mnogo manje iznenađenih da se takvo nešto desi.



Možda već i jesmo u ww3. Zasad su Ameri i Rusi in, čeka se Kina. Evropa, Afrika, Azija pokrivene.

6 minutes ago, Muzzy said:

Možda već i jesmo u ww3. Zasad su Ameri i Rusi in, čeka se Kina. Evropa, Afrika, Azija pokrivene.

.

Jesmo ili nismo to zavisi od svega sto sledi..

No, siguran sam da 1. Septembra 1941 u 4:45 kad su nemci razvalili rampe na granicnom prelazu cak ni sami poljaci nisu znali da je poceo WW2.

.

Ovo meni deluju kao krize pred WWII, ako ćemo da vučemo paralele...

Španskl građanski rat, Etijopija, fašisti ubijaju nezaštićen narod samo što su drugačiji... Previše paralela...

Ili pred WWI

Marokanska kriza x 2, Aneksija Bih, Balkanski raatovi...,

ALi pre nekako WWII...

A kako vi zamisljate taj WWIII? Nuklearne sile rokaju jedne druge bombama?

15 minutes ago, barba said:

No, siguran sam da 1. Septembra 1941 u 4:45 kad su nemci razvalili rampe na granicnom prelazu cak ni sami poljaci nisu znali da je poceo WW2

zar ne bese to par godina ranije?

5 minutes ago, makaronee said:

zar ne bese to par godina ranije?

.

Sta da ti kazem)).. Naravno, hvala.

.

18 minutes ago, Jimmy Kowalski said:

A kako vi zamisljate taj WWIII? Nuklearne sile rokaju jedne druge bombama?

Eventually... Eskalacije, prvo proxy ratovi, pa ratovi drugih zemalja protiv drugih nuklearnih sila (vec smo tu), pa direktno polako uvlacenje sila kroz tece zemlje u direktniji rat (polako krece), pa puskaranja, pa veci konvencionalni, pa veliki konvencionalni, pa jednoj slabije ide pa ova druga pusti neko hemijsko/biolosko oruzje, pa ova krene sa taktickim nuklearkama, pa druga rokne jednu pravu, cisto da se zapreti i... na kraju gusteri opet dobijaju Zemlju sebi kad se istrebimo.

25 minutes ago, Jimmy Kowalski said:

A kako vi zamisljate taj WWIII? Nuklearne sile rokaju jedne druge bombama?

To par dana, onda se buranija kolje među sobom sa čim dohvate dok zračenje ne odradi spor i neizbežan kraj.

Ne jedna drugu, nego druge treću. Izrael na Iran, Rusija na Ukrajinu, USA na Tajvan, Francuska na Niger, S.Koreja na Južnu, Kina na Japan, i tako. Možda Indija i Pakistan razmene međusobno, njima je ionako svejedno

Ne verujem u mogućnost direktne razmene nuklearnih projektila između velikih sila, isuviše oni vole svoje guzice. Ovako preko proksija da, što da ne, šta ih košta...sa druge strane, ako ovaj pičvajz nastavi da se širi dalje ka istoku i uključi Pakistan, recimo, sve je moguće. Ima li Izrael neki bif sa Pakistanom?

Edited by Rudolf Pingvinoglu

32 minutes ago, Engineer said:

Ne jedna drugu, nego druge treću. Izrael na Iran, Rusija na Ukrajinu, USA na Tajvan, Francuska na Niger, S.Koreja na Južnu, Kina na Japan, i tako. Možda Indija i Pakistan razmene međusobno, njima je ionako svejedno

deda-1.jpg

Background Picker
Customize Layout

Account

Navigation

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.