Jump to content
IGNORED

hodajuci mrtvaci protiv uklete kuce


luba

Recommended Posts

cek cek, jel to krenula nova sezona zombija? :huh:ne citam vas ovde zbog AHS spojlera pa ni ne znam
Krenula, krenula. Bilo već dve.
Ja sam plakao od smeha u AHS kada Keti Bejts na početku gleda tv :lol: :lol:
Ima dosta humora, nije da nije. :)
Link to comment

Meni tu bila baš glupava blanko osuda rasizma od strane Mother Superior. Kao, to se u ovoj kući ne radi - mi zlostavljamo sve živo, ubijamo se međusobno i zakopavamo u dvorištu generacijama, ali da ne posmatramo sve rase sa istim stepenom poštovanja i razumevanja? Pa to nije u redu!

Link to comment

Što to može da se podvede pod ono "bio je hladnokrvni ubica ali je voleo životinje".edit: sad vidim koliko to rasistički zvuči :lol:

Edited by copkillah
Link to comment
Meni tu bila baš glupava blanko osuda rasizma od strane Mother Superior. Kao, to se u ovoj kući ne radi - mi zlostavljamo sve živo, ubijamo se međusobno i zakopavamo u dvorištu generacijama, ali da ne posmatramo sve rase sa istim stepenom poštovanja i razumevanja? Pa to nije u redu!
Meni nije uopšte. Slično copkillahu, meni je to sasvim normalno. Zašto zla manipulativna, ubilačka veštica ne bi mrzela rasizam? Šta tu fali? Hitler vegetarijanac, serijske ubice kojima su lepi maniri najvažniji i sl.
Link to comment

Ne fali ništa, nego je višak. Dobar scenario nikad nije otvoreno preachy - ako baš hoćeš da u seriji o vešticama učiš decu da je racism bad, m'kay, onda to pokaži a nemoj da mi pričaš! Napiši scenu u kojoj se vidi zašto glavna grdoba voli napaćene male crnce a prezire rasiste. Svaki amater-scenarista može prosto liku da stavi u usta rečenicu "Ja mrzim rasizam", ali time apsolutno ništa nisi postigao - niti si stvarno produbio lik, niti si pomerio radnju unapred, samo si se zapljunuo da FWIW ti ne stojiš uz Hitlera. Big whoop.

Link to comment

prvi duel džesike i anđele je bio prožet (kultur)rasizmom između redova. dakle crni vudu koji je neki kao prapočetak i veština vs bele upperclass ribe kojima je dano da budu to što jesu. i konfrontacija kvini i medison ima isti temelj.ovom polemikom praksa vs predodređenost sada zapravo ovde nesvesno raspravljamo o postulatima i temeljima veštičarenja. takođe je otvorena tema, da li je lily rabe funkcionalna veštica mimo lože, dakle imamo podelu outcast vs društvo.a džesika je u sve tri sezone kontradiktoran lik. već pri prvoj konfrontaciji sa la laurie vidimo da ne odobrava njeno ubijanje i da nije u fazonu "radim jer mi se može". zašto bi onda uopšte bila rasista na način na koji je la laurie? tj zašto bi uopšte bila rasista sem zbog fajta sa meri lavo?takođe, očekujem dosta paralela sa prethodnim sezonama. sara pulson i džesika već imaju ambivalentan odnos, s tim da sara je počela dosta fino i meko i mislim da je viđena da se "prodijaboliše" kao u finalu druge sezone. emma roberts će verovatno biti isto što i kate mara u prvoj sezoni. a nan se vraća svojoj ulozi koju je u prethodnoj sezoni imala peper.humor je odličan. ono sa travnjakom i tepihom je pišijada. mada mi je žao, taman sam počeo da drulujem maksimalno. :(

Link to comment

Ja sam na ivici da batalim ovaj Walking Dead. Jebem li ga, ne znam ni zašto ga gledam. Mnogo bre dosadno, uopšte im serija nije o najzanimljivijim elementima zombistične postapokalipse, to kad ubace, deluje da ubace jer su morali pa kao eto, da bude malo i poneki fajt ili potraga za resursima. Ali samo kad i ako baš baš mora.

Link to comment

Extraspecijalno glupava epizoda Mrtvaca, džabe je i opisivati ali moram da probam. 1) Žgoljavi Rick bez problema prebije ogromnog rage-fueled crnca, iako mu je dao jedan udarac fore. Sreća pa ne drži ništa bitno u glavi.2) Hershel je održao čini mi se šezdeset i tri inspirativna govora u ovoj epizodi. Za slučaj da smo neki prespavali, posle se njegove dve ćerke nađu pa prepričavaju jedna drugoj šta je tata inspirativno rekao.3) U ekspediciju kroz postapokaliptičnu pustoš naši heroji kreću sportskim automobilom umesto nekim terenskim vozilom :isuse: Prva prepreka viša od 20 cm, i on se naravno zaglavi.4) A u toj istoj sceni, kad auto naiđe na hordu zombija, jedno 15 sekundi Daryl sedi za volanom iznenađen - otkud zombiji u TWD, jebote? - umesto da krene u rikverc. Krenuo je kad je već bilo kasno, naravno, drame radi.5) Misterija karantinskog ubice trajala celu jednu epizodu. Misterija nestalog Tyresa trajala nepunih 20 sekundi.

Link to comment

Otprilike da potpišem Uinija, osim za tačku tri gde je brzina presudna pa u izboru Mustanga čak i mogu da pronađem neku logiku.A ovo pod 4. je posebno glupo.edit: typo :lol:

Edited by copkillah
Link to comment

Ne razumem se u automobile pa ne znam šta znači da je brzina prestupna, ali nekako mi deluje da bi u svetu gde su putevi često prepuni olupina, svako radije izabrao neki SUV. Ali jebiga, product placement je product placement, mora od nečeg da se živi...

Link to comment

Nije brzina prestupna :) , nego presudna. A i Deril je rekao kad su kretali da su za ovu priliku birali najbrži automobil koji imaju.

Edited by werbatim
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...