Jump to content
IGNORED

hodajuci mrtvaci protiv uklete kuce


luba

Recommended Posts

Mada, meni je tu veća rupa ta što je "umro za jedno veče", mislim nije imao srčani udar ili nešto pa da i ima smisla. I ne sećam se da su nam bilo koji način pokazali da je bolestan tokom epizode.

Link to comment
Da dete mora nečeg da se odrekne i nešto da žrtvuje i neke značajne izbore da napravi da bi nešto postiglo.
gde ces vise da se odrice, aman, ne sme da se prepusti telesnoj ljubavi bez fatalnih posledica.a za vestice, ima dve struje, tj. evropska, bez engleske, kaze da su vestice te sto ti pricas. ne moras da imas nikakav dar, malo mozda nesto, ali ima da ucis zanat od starije. amerika i afrika, naprotiv, mora mama ili tata da budu od te fele da bi i dete bilo vestac/vestica. ima izuzetaka, naravno, u rumuniji i moldaviji su vestice uzimale sirocice i poducavale devojcice za naslednice, a decake da im donose perje od orlova i nokte od jazavaca i tako to.ja bih ako mogu da trazim da se pojavi sajler i ovde, ko neki vestac ili zli mag, svejedno, samo da bude na suprotnoj strani od keti bejts. to bi bilo dojajno.
Link to comment

To nije odricanje i žrtvovanje, to je prosto superpower sa defektom. Znam da mnogo tražim za jednu horror seriju, ali samo kažem da me užasno nervira taj sveprisutni Chosen One angle kad god ubacuju supernatural elemente. Mora dete da je rođeno specijalno, i da su svi oduševljeni/užasnuti time što ono nosi u sebi :yawn2: Valjda da bi se mali retardi u publici lakše identifikovali, ali IMHO to je prosto pogrešan pristup - nemaju strpljenja za razvoj lika i zadovoljavaju se plitkim instant varijantama, milion puta prežvakanim.Off topic: Afrički vešci su koliko ja znam imali šegrte koji bi nasledili praksu posle višedecenijske službe, bez tih "the force is strong in this one" gluposti? Mislim, njihov animizam je pogodan za takve priče - uopšte ne mora dete da se rodi kao superspecijalno da bi ga duhovi zajahali kad nauči kako da ih prizove...

Link to comment

nikad od tebe neo.slazem se, uglavnom, ali kad je ahs u pitanju, ipak malo vise oprastam jer je prosto bolji horor, sa svim manama koje ima (a ima) u odnosu na sve drugo sto je u ponudi. ja se pomirih sa tim da je vecina publike za "laksa" resenja, pa tv uradci (ko i filmovi) koji bi nekad dobijali dvojke i trojke sad skacu na cetvorke i cetiri na pet, a samo retki stizu do pet na cetiri.dok mi ne vredja pamet kao homeland, bar delom razvija pristojno pricu i likove kao vecina fx serija, hepi kamper bicu ja.u ahs jos imam poverenja, zombijima ne mogu da se vratim, previse je tupavo.

Link to comment

Pa ne, meni je ovo potpuno super! Nije AHS iz prve dve sezone, ali je i dalje super za gledanje.Sad, prihvatam optužbe za devijacije, ali Džesika i Andjela, joj jebote. :wub:

Link to comment

Nije AHS iz druge ali mi je u rangu sa prvom. Možda ovi savremeni momenti sa dabstepovima i sličnim grozotama malo devalviraju celu stvar.Vinijeve zamerke su me zaintrigirale. Nije mi baš najjasnija podela genetski predodređene vs tehnički potkovane veštice. Opet, ko bi mogao da čeka da ove dve nauče vradžbinu pa da ožive ovoga.Džesika je sa druge strane, nikad bolja. Super je i Misti Dej. Ovo sa FM i američkim idolom je odlično. :D

Edited by McCabe
Link to comment
Vinijeve zamerke su me zaintrigirale. Nije mi baš najjasnija podela genetski predodređene vs tehnički potkovane veštice. Opet, ko bi mogao da čeka da ove dve nauče vradžbinu pa da ožive ovoga.
Služimo narodu, uvek intrigantni!Ta "podela" je prosto moj pet peeve, jer i TV i većina fantasy literature olako poseže za tim klišeom specijalnog sudbinski predodređenog enfant terrible koji od najdalje druge epizode/poglavlja otkriva da je rođen da bude ovo ili ono i da spase svet ili štatijaznam šta. To je sve proisteklo iz superherojske mitologije koja je danas prosto neizbežan deo američke pop kulture. Da danas neko piše Lord of the Rings, Frodo bi još tamo u Okrugu razjebao Nazgula svojim Prstenom a onda bi uzjahao orla i zaputio se pravo u Mordor da Sauronu objasni neke stvari (usput bi stao u Rivendelu da mu Gandalf ispriča kako je on 1 dete sudbine, reinkarnacija Earendila ili tako već nešto).Meni je to sve jeftino i plitko; alternativa je da se prikaže mučan i naporan put koji protagonistu vodi do tog nekog natprirodnog kuracpalaca oko kog se zaplet vrti. Primera je malo, ja se redovno pozivam na Zemljomorje Ursule Leguin - to takođe prati put nekog klinca iz provincije koji izrasta u nekakvog arhimaga, ali vrlo, vrlo postepeno, kroz faze u kojima gubi mladalačku nevinost i naivnost, zamenjuje ih mudrošću i iskustvom. Nije ni za šta predodređen, ništa mu ne pada s neba Potter-style, sve što je napravio od sebe morao je skupo da plati.
Link to comment

A ne pada ti na pamet Leva ruka tame od već spomenute poštovane Ursule, gde se dvoje mladih nađu u raskošnoj i blistavoj avanturi, koja im je pala sa neba...:P

Link to comment
A ne pada ti na pamet Leva ruka tame od već spomenute poštovane Ursule, gde se dvoje mladih nađu u raskošnoj i blistavoj avanturi, koja im je pala sa neba... :P
:lolol: da li pod dvoje mladih, podrazumevaš uvaženog ambasadora Ekumena Džentrija Aija i uvaženog Tarema Harta rem in Tibea?
Link to comment

Ne razumem, Leva ruka tame je onaj SF na smrznutoj planeti androginih sezonskih hermafrodita, zar ne? To veze nema sa ovim o čemu pričam - veštice, magije, prokletstva, itd., sve sa adolescentskim protagonistima. Taj mit o mladom heroju skromnog porekla koji otkriva tajnu moć (zvanu pubertet) i onda sa njom raste i sazreva, to je arhetipska stvar, takvih priča je bilo od kad je sveta i veka... samo što postoji ispravan način da se takva priča ispriča, i pogrešan.Ako hoćeš SF primer ispravnog načina, eno ti Star Wars - jel' Luke vitlao lightsaberom već u prvom delu, diplomirao kao đak generacije na Yoda Uni u drugom, a u trećem samostalno razvalio ceo Death Star zato što je superspecijalno predodređen da bude heroj? Naravno da ne - u prvom je bio obično seljače sa Tatuine, u drugom je bio neposlušni Jodin đak koji misli da je bogomdan pa upravo zato tragično fejluje, a tek u trećem je izrastao u nekakvu džedajsku authority figure, sve to kroz razne sitne zajebe i frustracije i oslanjanja na druge. E tako se priča priča i gradi protagonista, a ne tako što ga u prvih pola sata proglasiš za Supreme Mesiju Nenadjebivog na osnovu izmerene koncentracije midihlorijana ili čega već...

Link to comment

Star Wars nije SF, nego srednjevekovna bajka u nekom futurističkom svetu gde su mađije sila, mačevi svetlosne sablje, konji X-Wing svemirski lovci. Jednom rečju, krš.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...