Jump to content

hodajuci mrtvaci protiv uklete kuce


luba

Recommended Posts

Deril i Merl nisu u opasnosti, računam da je ovo na kraju samo predstava koju je Guverner organizovao za Derila - da bi ovaj mislio da je brat na njegovoj strani. Pustiće ih da pobegnu, Deril će da odvede Merla nazad u zatvor, i onda on treba da bude inside man za Guvernera.Zanimljiva epizoda, mada naravno imam milion zamerki.- U uvodu smo opet videli moju omiljenu scenu iz prethodne: Rick i ekipa su se prikrali barikadama, i sad stoje direktno obasjani reflektorom, poziraju za kamere i ne mrdaju :lol: Stražari mora da su slepi.- Michonne mi apsolutno nije jasna. Zašto je otišla kod Guvenera kući i sačekala ga sa katanom? Za šta mu se koji krasni sveti? U stripu je to isto uradila ali tek posle višednevnog žestokog zlostavljanja - imala je razlog i unakazila ga mnogo teže nego ovo jedno oko koje je u seriji uzela. Onda, ako je već došla njega da ubije, on joj prilazi nenaoružan, a ona umesto da ga poseče odluči da ostavi mač zaboden u glavu bezopasne zombi devojčice, da bi se onda pesničila sa guvernerom :blink: Onda, šta koji moj hoće od Andree? Je li došla po nju ili nije? Treba li joj ona da bi je Rick primio u zatvor ili ne treba? Da li je uopšte povezala da ekipa iz zatvora zna Andreu?! Nije ni pomenula da je ona u Woodburiju, čini mi se. Opšta konfuzija.- Svidelo mi se kako su prikazali dolazak Tyrese & co. u zatvor, ali nije mi jasno kako Rick i ostali nisu primetili da im je jedna strana zgrade širom otvorena za zombije, i ograda srušena i zidovi sve? Šta su radili do sada, pobogu? BTW, šta se to desilo sa zatvorom sa te strane, izgleda kao da je bio bombardovan?- Guverner mi se sve manje i manje sviđa. U stripu je bio dvodimenzionalan i cartoonish ali je bar delovao opasno i gadno. Ovaj deluje kao neki političar na lokalnom nivou, još kad je krenuo sa pričom o teroristima, užas. Kladim se da neće čak ni voziti tenk do kraja sezone...

Link to comment

Sedmi AHS samo dalje komplikuje stvari, baš nemaju milosti. Sad uvode nekakvog anđela smrti? Koji se poznaje sa demonom koji je zaposeo sestru Mary-Eustace? WTF, zašto pobogu dalje zapetljavati? A tek treba da se pojavi McShane, biće cirkus do kraja.Smaraju malo ovi neprestani flashbacks na mladu Sister Jude, tj. vreme kad je zgazila devojčicu, ali bar je ispao neočekivan development (u sadašnjosti). Kit Walker za jednog masovnog ubicu pod maksimalnim obezbeđenjem neobično lako uspeva da pobegne (i ponovo bude zarobljen) u svakoj drugoj epizodi. Nije mi baš jasno kako je uspeo da uđe nazad u Briarcliff kroz katakombe, i to praćen jednim od stvorenja Dr Moroa, ali ajde.:jerry:

Link to comment

Ja takodje nisam gledala prvu sezonu ali me zanima ova druga, probacu veceras da pogledam. A za prvu sezonu sam citala komentare pa se ohladila. Imaju li veze sezone ili se moze banuti od druge?

Link to comment

Ma nemaju nikakve veze, može sasvim lepo da se prati. (I valja, mada zadržavam sumnje povodm raspleta - ne vidim kako toliki haos može pristojno da se privede kraju.)Pojavljuju se glumci iz prve sezone, ali su im dodeljene skroz druge uloge. A i radnja je vremenski izmeštena.

Link to comment
Sedmi AHS samo dalje komplikuje stvari, baš nemaju milosti. Sad uvode nekakvog anđela smrti? Koji se poznaje sa demonom koji je zaposeo sestru Mary-Eustace? WTF, zašto pobogu dalje zapetljavati? A tek treba da se pojavi McShane, biće cirkus do kraja.Smaraju malo ovi neprestani flashbacks na mladu Sister Jude, tj. vreme kad je zgazila devojčicu, ali bar je ispao neočekivan development (u sadašnjosti).Kit Walker za jednog masovnog ubicu pod maksimalnim obezbeđenjem neobično lako uspeva da pobegne (i ponovo bude zarobljen) u svakoj drugoj epizodi. Nije mi baš jasno kako je uspeo da uđe nazad u Briarcliff kroz katakombe, i to praćen jednim od stvorenja Dr Moroa, ali ajde. :jerry:
Ne može da se raspetlja, ali to stvarno nije bitno. Biće nego već odavno viđeno rešenje i objašnjenje, ali sam ja prezadovoljan sezonom do sada, jer je ispunjen prvi i osnovni zahtev žanra: Kako? Šta? je stvarno manje bitno.
Ček, ti stvarno nisi gledao prvu sezonu te serije, i krenuo si od druge? I valja?
Ti se i dalje inatiš? :twak:
Link to comment

Pa ne inatim se, nego sam mislio da se čovek zajebava ranije...Ništa, skinuću to što ima iz druge sezone, pa ću da bacim pogled...Prva mi je baš bula uberbezveze. (bar onih 3-4 što sam ispratio)

Link to comment

Ne zajebavam se, stvarno mi je zanimljivo da gledam. Nije da nemam zamerki, žalio sam se ranije zbog presmešne PG-13 verzije seksualnosti koja nam se gura pod nos, i zbog liberalnih protagonista koji se seksaju sa osobama istog pola/različite rase pa po tome znamo da su good guys... ali nekako sam i to progutao.Prvu sezonu nisam gledao jer sam čuo da se radi o nekakvim duhovima u posednutoj kući, zev. Ali ovamo su časne sestri u ludnici, a whole different ballgame :D

Link to comment
Prvu sezonu nisam gledao jer sam čuo da se radi o nekakvim duhovima u posednutoj kući, zev. Ali ovamo su časne sestri u ludnici, a whole different ballgame :D
Da, i ja nesto nisam zainteresovana za tu prvu sezonu, ali mi ova prica zvuci skroz interesantno, tj. ako su dobro odradili bice jako zanimljivo :D
Link to comment

McShane je bio odličan u svom cameo appearance, šteta što ga neće biti više.Sa ovim "One day I'll bury you" nazire se nekakav konačan rasplet - otposednuće Sister Mary a zaposednuće Dr Thredsona, koji će onda nekako da završi karijeru dok Briarcliff gori i ostane da ga hauntuje zauvek, spooky Mormon hell dream style...

Link to comment
  • 3 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...