Jump to content
IGNORED

Peru


mrdja

Recommended Posts

  • 1 month later...

Sta ima na severu da se vidi sem Kuelapa? Vidim da ljudi uglavnom idu od Lime na "dole" najvise, procitah razne putopise koji su maltene svi ista ruta (sto grupne sto samostalne organizacije), ali bismo mi rado zamenili Titikaka jezero i ~"igranje fudbala sa decom mestana" i pogledali Kuelap, i nekako se izorganizovali da odemo do Salar de Uyuni i Atakame u Boliviji. Za klasicni (juzni) deo po Peruu bismo mogli da se uglavimo u neku organizovanu turu 10-14 dana, jer ce biti lakse i brze umesto trazenja prevoza svakog dana, ali kapiram da bi Bolivija mogla sama, blizu Ujunija ima i aerodromce..

Link to comment
  • 2 years later...

Idem za 4x7 dana, bit će fotosa...

 

ruta Lima-Arequipa-Chivay-Puno-Cusco-Machu Picchu-Cusco-Puerto Maldonado-Lima.. Jebiga ima se samo 13 dana efektivno :(

Edited by Roger Sanchez
Link to comment

Mnogo toga za samo 13 dana. Bili smo u svim navedenim sem Puna i P. Maldonalda, pitaj ako nesto treba.

 

U Civaju nema niceg zanimljivog, sem ako ti je to usputna stanica za odlazak u kanjon Kolke? Ili mozda idete na kratki "lov" na kondore?

Nadam se da si ostavio i neki dan za Svetu dolinu Inka, kada si vec u Kusku, posto ima mnogo toga fenomenalnog?

Link to comment

Niko da dodje malo na sever, Peru u kompaktnijem izdanju.

 

image.png.66cf9e1284f2e54accbe2cbba5abeec5.png

 

Osim Jece, ona zna sta valja.

 

·  jelenadjokovicndfThere is a magical place in Ecuador, they call it Vilcabamba - the valley of longevity. Everything about my journey there was incredible. I often browse through the photos and relive the memories 🤪 I’ve learned so much on that trip. I think the one thing I am most grateful for is that I’ve met some incredible people. Highlight of it is the family that took me in during my stay. We’ve spent days and days talking, walking, discovering new things....Cannot wait for more adventures! So so grateful! 🙏❤#ecuador #vilcabamba

 

Link to comment
Niko da dodje malo na sever, Peru u kompaktnijem izdanju.
 
image.png.66cf9e1284f2e54accbe2cbba5abeec5.png
 
Osim Jece, ona zna sta valja.
 
·  jelenadjokovicndfThere is a magical place in Ecuador, they call it Vilcabamba - the valley of longevity. Everything about my journey there was incredible. I often browse through the photos and relive the memories 🤪 I’ve learned so much on that trip. I think the one thing I am most grateful for is that I’ve met some incredible people. Highlight of it is the family that took me in during my stay. We’ve spent days and days talking, walking, discovering new things....Cannot wait for more adventures! So so grateful! [emoji120][emoji173]️ #ecuador #vilcabamba
 



Zar ti ne reče da je to bezveze?
Link to comment
13 hours ago, Roger Sanchez said:

Idem za 4x7 dana, bit će fotosa...

 

ruta Lima-Arequipa-Chivay-Puno-Cusco-Machu Picchu-Cusco-Puerto Maldonado-Lima.. Jebiga ima se samo 13 dana efektivno :(

 

:Hail:

 

Peru mi je jedna od željenih destinacija za put. Koliko kosta ako nije tajna?

Link to comment
6 hours ago, Budja said:

Niko da dodje malo na sever, Peru u kompaktnijem izdanju.

 

Severni deo Perua, makar taj deo koji smo mi videli (Truhijo, Čiklajo, Čačapojas - vise njihova okolina sa prirodom i hramovima i piramidama kultura Moče i Čimu (pre Inka) nego sami gradovi, zapravo sami gradovi sem centralnih trgova i ulica a pogotovo Čiklajo su nja), je skroz fenomenalan, a jos uvek slabije posecen od strane nas "belih" turista. Mnogo toga novootkrivenog u poslednje dve decenije, za sta se jos nije dovoljno proculo, sem naravno Kuelapa, koji je nama ostavio najjaci utisak sa citavog putesestvija po Peruu, vise i od MP.

Nismo isli skroz "gore" do Piure i tih mesta na obali, to nas je i manje zanimalo, ali kada, u ne tako bliskoj buducnosti, budemo isli drugi put, mozda ubacimo i to.

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

Cek bre, sad vidim o cemu pise tu, Vilkabamba u Peruu nije na severu nego dole kod Svete doline Inka, tzv. Izgubljeni grad za kojim se tragalo. Inace poslednje utociste poslednjeg vladara Inka, vec kada su Spanci dosli. Nema veze sa Ekvadorom.

Link to comment
4 hours ago, Frank Pembleton said:


Zar ti ne reče da je to bezveze?

 

Sta?

 

Jecina VIlcabamba je new age hippie mambo jumbo.

 

Ekvador kao takav vredi posetiti.

Link to comment
3 hours ago, I*m with the pilots said:

Cek bre, sad vidim o cemu pise tu, Vilkabamba u Peruu nije na severu nego dole kod Svete doline Inka, tzv. Izgubljeni grad za kojim se tragalo. Inace poslednje utociste poslednjeg vladara Inka, vec kada su Spanci dosli. Nema veze sa Ekvadorom.

 

Vilcabamba je u Ekvadoru, i ja pisem o Ekvadoru. :) kada kazem "sever" i "kompaktniji Peru".

 

U Ekvadoru nema znacajnijih areholoskih nalazista niti je bilo sta nalik na MP. Ostalo je uporedivo, priroda, kolonijalni gradovi, nesto drugacija ali ne -losa hrana...

 

Ovde turisti dodju na Galapagos kao glavnu destinaciju, pa usput poset i Kito i par drugih mesta.

Link to comment
15 minutes ago, Budja said:

 

Sta?

 

Jecina VIlcabamba je new age hippie mambo jumbo.

 

Ekvador kao takav vredi posetiti.

+1 ja posetio Kito pre 2 godine, zao mi je sto nisam imao vremena da odem na obalu malo.

Link to comment
5 hours ago, bradilko said:

jel u Kitu nema požara?

 

 

Ima leti, avgust i septembar, zapale se sume eukaliptusa, al zato ima zemljotresa.

 

Juce bio jedan mali potres.

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...