Jump to content
IGNORED

Homeland


gervasius twinkleminkleson

Recommended Posts

jel vredi gledati poslednju sezonu?

 

Ako si gledao do sada, apsolutno vredi. Realno™ je ova sezona najbolja od svih, samo ima potpuno debilnih momenata u ključnom trenutku i nema kraj. Ali, treba da se gleda ako si gledao do sada.

Link to comment
  • Replies 1.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Arkadija

    212

  • Lrd

    132

  • MayDay

    89

  • Milosh76

    88

Top Posters In This Topic

Posted Images

Sjebali su seriju tako što su napravili najbolju sezonu do sada. Valjda to tako izgleda kada se gleda iz ugla televizije, koja je realno smeće uglavnom vazda i bila...

Link to comment

Da je sezona bila sranje kao prosla, ne verujem da bi se neko bunio.

 

Bas zato sto je sezona dobra, ovo brljanje u finalu dobija na tezini.

 

Plus sto su mogli lepo da povezu pricu sa CIA krticom, umesto sa Keri/Kvin limunadom I kevom (wtf).

 

Posebno sto su dokazali x puta da nemogu da sastave neku romantincnu pricu za glavnog lika, bar ne neku za koju bi se publika zainteresovala.

Link to comment

Pa, nisu oni ništa brljali na kraju. Korišćenje dramskog mehanizma raspleta da se Keri prebaci u radnju odnosa sa majkom je odlično. Zadržali su tajming drame, pogodili su tempo, intresovanje kako će se završiti. Ali, umesto da se dešava neki fensi rasplet gigantskih geopolotičkih (Sol je opljuvao ovaj izraz još na samom početku serije) razmera, radnja se sa istom napetošću seli na privatni život Keri. Strana kola u dvorištu sestre, slovne oznake na registarskoj tabli su PLO, pregledanjeočevih stvari i starih fotografija kao da će na njima ugledati značajnu informaciju koja je do sada promakla, impuls da iz daljine u kolima posmatra mladog neznanca koji živi sa njenom majkom kao da će ga pratiti, i tako dalje. Sjajna zamena koja dočarava istovremeno i postraumatski stres i ludilo i temu cele serije: koja stalno ide šizofreno između političkih okolnosti i okolnosti ludila, balansirajući patologiju dveju nužnosti, junakinje koja ovisi o potrebi takvog sveta i sveta koga nema bez svoje glavne junakinje. U ovoj sezoni su prilično pogodili žanr i imali su tih poslovičnih gluposti, ali bilo je ovo sasvim solidno za televiziju, pogotovo kraj.

Link to comment

mislim da je ulazak majke dramaturški bio prinudjeno rešenje, james rebhorn(kerin otac) umro je u martu, dok se snimanje ove sezone uveliko privodilo kraju.

sezona je odlična, napokon, kraj je možda neočekivan u odnosu na to kako se priča odvijala. glavni igrači su i dalje u igri, pojavljuje se novi ljubavni saspens, kraj je otvoren kao što kaže dar adal u poslednjoj dijaloškoj sceni.

 

jedva čekam novu sezonu.

:)

Link to comment

Ajante, ne kazem da nisi u pravu.

 

Mozda sam ocekivao da, kad su vec pretvorili seriju u 24 v 2.0, zavrse sezonu kao sto bi Jack zavrsio. A taman je Kvin hteo, cak I Keri na kraju.

 

Propustili su sansu da homeland pretvore u Rubicon odavno, nek pisu ono sto znaju - that's it.

Link to comment

Ni Rubikon ni 24 nemaju veze ni sa jednom sezonom Homelanda, naprosto...

 

A, ukoliko ova sezona nije dobra, plašim se da nisam siguran šta uopšte i znaju da pišu. Ne može svaka sezona da se lomi tako što sin potpredsednika izvede devojku, ćerku veterana i bliskog očevog političkog prijatelja, na prvi sastanak na vrh najvišeg obeliska u Vašingtonu da odande gledaju grad...

Edited by Ajant23
Link to comment

Ne može svaka sezona da se lomi tako što sin potpredsednika izvede devojku veterana i bliskog očevog političkog prijatelja na prvi sastanak na vrh najvišeg obeliska u Vašingtonu da odande gledaju grad...

 

Kako sam ja to lepo zaboravio i bilo mi je super zbog toga.

Link to comment

Greškom sa izostavio jednu reč, sada sam je dodao baš u delu replike koju si citirao (tako sam i primetio).

 

Doduše, možda se zbog te izostavljene reči, 3opge više ne javlja na ovom topicu  :unsure:

Edited by Ajant23
Link to comment

Ova sezona je morala biti poslednja. Sad cemo gledati razvucenu poslednju epizodu. Kvin ce da pogine, Hagani ce da pogine od ruke nekog "svog", Keri ce ostaviti dijete sestri i poci u novu misiju, Sol je direktor opet uspjesne CIA-e.

 

MMW

Edited by MiddleClass
Link to comment
  • 2 weeks later...

Ja odgledao za praznike od 2. Ep. do kraja.Sta znam u celini ima dosta praznog hoda, čini mi se i propuštenih zicera što se tiče priče, ali na kraju su ostavili otvorene pravce.

Ja recimo nisam očekivao da će dati bilo kakav odgovor otkud Adal u onom džipu...

Mislim da nemam pravu percepciju kad ovako gledam u cugu epizode...

 

Poslato sa WC šolje by BVK

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...