Jump to content

Homeland


gervasius twinkleminkleson

Recommended Posts

  • Replies 1.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Arkadija

    212

  • Lrd

    132

  • MayDay

    89

  • Milosh76

    88

Top Posters In This Topic

Posted Images

 

To su sve komendije, ali bih nešto ozbiljnije. Mada ću neku verovatno overiti pošto komedije nekad gledam paralelno jer su krakte i praktične za upotrebnu. 

 

 

Luther, Rubicon, Spooks... za pocetak ti je dovoljno i ozbiljno i psiholoska prica i spijuni ... sve imas

Link to comment

lako kao u jednom filmu, gde su liku koga su trebali da obese doturili metalnu cevčicu koju je ovaj progutao i tako je trebao da diše ali avaj jedan od dželata koji za to nije znao je hteo da mu olakša pa mu je okačio za noge i slomio vrat

- kada sam gledao tu scenu vešanja brodija ovaj film mi je pao na pamet, setimo se da su njega vrlo nežno podigli kranom, dakle nije bilo klasičnog vešanja gde je cilj da osuđenik u padu polomi vrat i tako bude humano pogubljen

- dobro pitanje je u kojoj meri srce može da pumpa krv do mozga, da li su prohodne arterije i vene, da li to može biti fatalno kod vešanja bez obzira da li telo ima pristup vazduhu

Link to comment

lako kao u jednom filmu, gde su liku koga su trebali da obese doturili metalnu cevčicu koju je ovaj progutao i tako je trebao da diše ali avaj jedan od dželata koji za to nije znao je hteo da mu olakša pa mu je okačio za noge i slomio vrat

- kada sam gledao tu scenu vešanja brodija ovaj film mi je pao na pamet, setimo se da su njega vrlo nežno podigli kranom, dakle nije bilo klasičnog vešanja gde je cilj da osuđenik u padu polomi vrat i tako bude humano pogubljen

- dobro pitanje je u kojoj meri srce može da pumpa krv do mozga, da li su prohodne arterije i vene, da li to može biti fatalno kod vešanja bez obzira da li telo ima pristup vazduhu

 

I ja sam tada pomislila na tu scenu, koja mi se urezala u pamćenje, a uopšte nemam pojma koji je to film.  :unsure:

Link to comment

ne znam koji je to film, kroz maglu mi se čini da je osuđenik bio kapetan gusarskog broda, a da mu je na noge naskočio član posade koji je mnogo voleo kapetana i uspeo da se nađe ispod vešala nekako

- elem možda je brodi nosio sigurnosnu opremu koji koriste planinari ispod odeće i da je ona nosila njegovu težinu a omča oko vrata je bila samo kozmetika

- on više vredi šefu iranskih špijuna živ nego mrtav, a pošto mu je lako isprati mozak kao što smo videli, mogao bi biti vredan izvor informacija za irance

- videćemo u ovoj verovatno ne ali u nekim narednim epizodama svakako ^_^

Link to comment

Jao, sad sam se setila. To je bila neka nemačka serija za decu, o nekom klincu koji je dopao nekog gusarskog broda i  posrnulom oficiru britanske mornarice koji je i skončao na već opisan način.

 

Glede Brodija, uverena sam da su šanse da je živ preko 50%, jer šta je ova serija bez njega, sem hronika Kerinog ludila.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...