Jump to content
IGNORED

Srpski film


Corkscrew

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Mene Enklava iznenadila u svakom smislu. 

 

Nemam nikakav problem sa doslovnim citiranjem Zjaginceva u sceni na mostu, niti sa upotrebom simbola;  za početak mi je dovoljan i odmak od naručenih eurimažovih tema, kenja mi se više od trgovine ljudima, nasilja nad ženama i problema lgbt populacije. Ceo film me podsetio na koncept tv drama iz sedamdesetih-osamdesetih: film nose ozbiljni tipovi poput Krivokapića, Mete Jovanovskog i Glogovca, a strukturu filma zapravo drži Andrija Zafranović bez koga bi sve otplovilo u pičku materinu bez kraja i konca. Za ovaj trenutak srpskog filma i vrlo zajebanu temu koja začas otplovi u kloaku patetike, to je ihahaj dosta.

Link to comment

Eh, stvarno će nas ova nemaština uništiti što se tiče izbora tema, kaoda nad svakim početnim razmišljanjem o nekom filmu lebdi transparent "...ma znaš kad će ovi iz eurimaža da prihvate to..."

 

 

Poslato sa...

Link to comment

Eh, stvarno će nas ova nemaština uništiti što se tiče izbora tema, kaoda nad svakim početnim razmišljanjem o nekom filmu lebdi transparent "...ma znaš kad će ovi iz eurimaža da prihvate to..."

 

 

Poslato sa...

 

Srđan Dragojević je napravio mali elaborat na tu temu. Valjda su mu oduvali dva scenarija, pa se zainatio sad-ću-da-vam-jebem-mater i napravio Paradu. Oma stigli novci. Jedino što je film sranje, ali poklonu se u zube ne gleda.

 

Neki moj ortak isto, mučio se, mučio,godinama. Razvalio scenario, dodao šta treba i vozi Miško. Poneko se u tom kurvanju sa sopstvenom umetnošću snađe, poneko ne; cenim da je autor Enklave prilično elegantno maskirao ustupke producentima ostankom na nivou ličnog.

 

edit: slovo

Edited by April
Link to comment

drugarica mi radila na enklavi (snimano u valjevu i okolini apr-jun 2013), pa sam dobio scenario još u pripremama, i nije uopšte loš. e sad, film nisam gledao, ali znam da je upropašćavanje dobrog scenarija opšte mesto srpskog filma (kao što je to i redak slučaj dobrog scenarija), pa me ne čude ovakvi utisci, posebno ako se zna da je reditelj bez kontinuiteta u radu.

Link to comment

drugarica mi radila na enklavi (snimano u valjevu i okolini apr-jun 2013), pa sam dobio scenario još u pripremama, i nije uopšte loš. e sad, film nisam gledao, ali znam da je upropašćavanje dobrog scenarija opšte mesto srpskog filma (kao što je to i redak slučaj dobrog scenarija), pa me ne čude ovakvi utisci, posebno ako se zna da je reditelj bez kontinuiteta u radu.

+1000

Link to comment

Svaki put dok gledam neki Paskaljevićev film pomislim koliko mladih talentovanih autora nikad neće dobiti priliku zbog matorih prdonja poput njega.

 

Pri tome on je nemilosrdan u tom grabanju...Strasno kakav gmaz....

Link to comment

Paskaljević bi vam odgovorio u stilu; Ova dva poslednja posta mi liče na; "paradu ponosa".

O kojim to talentima naričeš? Možda o Stevanu Filipoviću? Mislim da je dovoljno smeća i od njega...

Link to comment

nisam gledao optimiste, al sve ostalo mi bulja, pogotovo bure baruta od kog sam na osnovu teksta ocekivao dosta a dobio porciju prosecno rezirane patetike.

u stvari, nisam gledao ni san zimske noci, pomesao sam to sa onim kako je hari postao drvo.

kapiram da je isto neki prikaz teskosti i nelagode u zivotu.

Edited by ToniAdams
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...