Jump to content

Srpski film


Corkscrew

Recommended Posts

Ne volim floskule tipa ''glumačka i ljudska veličina'' kad se priča o osobi koju lično ne poznajemo, ali mislim da je Dragan Nikolić jedan od od onih za koje se, sa velikom pouzdanošću, može dodati i ovo ,,ljudska''.

Mnogi ga smatraju privatno najduhovitijim i vjerovatno i najomiljenijim glumcem među kolegama.

Iz priča ljudi koji su ga sretali da se zaključiti da uvijek isijava pozitivnu energiju oko sebe.

Nije mi poznato da se svrstao u bilo koji glumačko-producentsko-rediteljski klan, ali imam utisak da je dobar sa svakim od tih klanova, i da je kod svakog od njih glumio u ponekom filmu.

Koliko mi je poznato mislim da se nikada preko medija nije prepucavao sa bilo koim iz svoje branše.

Naravno, tu je i dugogodišnji brak, bez, u javnosti poznatih, trzavica sa takođe velikom glumicom.

 

U svakom slučaju, nadam se da će se izvući iz ove krize.

Link to comment

Ne volim floskule tipa ''glumačka i ljudska veličina'' kad se priča o osobi koju lično ne poznajemo, ali mislim da je Dragan Nikolić jedan od od onih za koje se, sa velikom pouzdanošću, može dodati i ovo ,,ljudska''.

Mnogi ga smatraju privatno najduhovitijim i vjerovatno i najomiljenijim glumcem među kolegama.

naravno da ga ne poznajem, al jedan od baš retkih filmskih glumaca u nas

 

en masse se na fdu školuju za pozorišne

Edited by boshoku
Link to comment

a) I Gaga se školovao na fdu

b) Igra u pozorištu Atelje 212, gde je zaposlen (osim ako nije već u penziji, nisam pratio poslednjih godina).

Link to comment

iznenadio sam se za godine, koliko ima. mislio sam da je mladji. meni se cini, ovo sto colonelo pise u vezi klanova, da je dragan faca i da zbog toga mogu samo da mu prdnu pod prozor, mislim na ove klanove u tom filmskom svetu veza i vezica. 

Link to comment

a) I Gaga se školovao na fdu

b) Igra u pozorištu Atelje 212, gde je zaposlen (osim ako nije već u penziji, nisam pratio poslednjih godina).

dobro, jbt, znaš na šta sam mislio...

 

broj bona fide filmskih glumica i glumaca kod nas je za na prste pobrojati

Link to comment

a) I Gaga se školovao na fdu

b) Igra u pozorištu Atelje 212, gde je zaposlen (osim ako nije već u penziji, nisam pratio poslednjih godina).

igrao je i u zvezdari dosta

Link to comment

dobro, jbt, znaš na šta sam mislio...

 

broj bona fide filmskih glumica i glumaca kod nas je za na prste pobrojati

Sad tek pojma nemam šta si mislio, keve mi. :)

Link to comment

Ok, samo ne znam šta Gagu odvaja od bilo kog drugog glumca koji igra u pozorištu i na filmu, a završio je fdu (osim što ima boljih i gorih glumaca od njega).

Link to comment

Pa nije - on je filmski i pozorišni glumac, igrao je mnogo i u jednom i u drugom. A kakve veze ima "školovanje pozorišnih glumaca na fdu" sa tim?

 

pozorište i film su parsecima udaljeni a propos izvedbe, kako režije, tako i glume

 

 

 

Inače, propustio sam da ovde dodam - te razlike su među sobom veoma različite. Filmska i pozorišna režija su dva različita posla definitivno, dok je razlika između filmske i pozorišne glume mnogo manja i svodi se na manje više tehničke stvari.

Link to comment

Inače, propustio sam da ovde dodam - te razlike su među sobom veoma različite. Filmska i pozorišna režija su dva različita posla definitivno, dok je razlika između filmske i pozorišne glume mnogo manja i svodi se na manje više tehničke stvari.

ti se mos'def znatno više razumeš/znaš taj posao, tak da ti verujem - meni, kao laiku, pozorište i film su dve planete

 

uzgred, ne volim pozorište

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...