Jump to content

Srpski film


Corkscrew

Recommended Posts

Milutin Mima Karadžić je glumac, a sada i TV i filmski producent. I samozvani plejboj.

 

Milan Karadžić, njegov brat, je bio prvenstveno pozorišni reditelj (to je i po vokaciji), zatim je postao i televizijski (Mješoviti brak i sve ove serije sa Mimom u glavnoj ulozi, uključujući Budvu), a sada i filmski (Gorčilo mu je valjda drugi film).

 

Miodrag Kradžić, njihov rođak je pisac. Po njegovom tekstu je snimljen Gorčilo. Od minulog rada izdvaja mu se Đekna, ali i monodrama Prva bračna noć. Od dvojice najpopularnijih savremenih crnogorskih komediografa on je duhovitiji. Onaj drugi je Stevan Koprivica.

Edited by colonelo
Link to comment

tako je colonelo, moja greska, nije Milutin vec Milan.....ali jedan je Zivko Nikolic, mislim da se tu slazemo

Milan Karadzic je odradio i film Promeni me, opet sa Mimom u glavnoj ulozi...Mima citav zivot igra sve same buzdovane tako da su mu ove novije uloge skoro pa ok za promenu

 

Ne svidja mi se to prisvajanje glumaca i  produkcije, kao da niko drugi ne moze da snimi film osm Bjele, Karadzica i Dragojevica, zato i kazem da vise volim ex yu kinematografiju, toliko dobrih rezisera i filmova

Link to comment
  • 2 weeks later...

sto da ne, zena se pojavila u 5 filmova :isuse:

 

pogledah pre neki dan Kozaru na klasik tv, koliko je ono dobar film u odnosu na Neretvu, kako li se onaj Bulajic uvukao i posle postao "drzavni redatelj" nemam pojma...kako ga ne uhapsise posle onog Velikog transporta ni to mi nikad nece biti jasno, koliko se samo muljalo tu....sto se partizanskih filmova tice, tacno ako hoces da odmoris mozak pustis Sibu ili Ziku Mitrovica....meni je Mars na Drinu najbolji nas ratni film iako zamalo da bude odbacen zbog srpskog nacionalizma

Link to comment

zaboravih da napisem, kad sam uzeo da citam ovu stranicu vratilo me negde na januar a nisam ni primetio i videh da je neko napisao zajebanciju Bikovic u ulozi kapetana Lesija kada se pricalo o kosovskom filmu..jbt kakva blasfemija, cak i ako se radi o zajebanciji. Aleksandar Gavric je bio najveci smeker ex yu filma, prva prava zvezda, da je jos poziveo ne bi Bata Zivojinovic video partizanskog filma...dok je ovaj imao glavne uloge, Bata je bio sporedni lik

Inace sto se kosovskih filmova tice, mahom su ratni i reyirao ih je Zika Mitrovic, na pamet mi padaju Esalon doktora M, Kapetan Lesi i nastavak Obracun, Brat doktora Homera, Vuk sa Prokletija, Opasni trag, Kuca pored pruge...isto neko napisa Balada o Svirepom, obavezna lektira, ko nije pogledao valjalo bi mu da to ucini

Link to comment

Spisku gledljivih filmova 21. veka bih dodao "Kako su me ukrali Nemci" Miloša Radivojevića, naslov je vuče na nekakav debilizam tipa "Mala noćna muzika" ali film je odličan. Što se njegovih filmova u ovom milenijumu tiče, Buđenje iz mrtvih takođe nije loše, ali scena Cvetkovićevog kenjanja po grobu i samoubistvo dok leži u krevetu sa malim sinom su ipak previše za moj ukus. Kapiram simboliku ali toliko mi je bilo gadno da ga ne bih opet pogledao.

 

Dakle, što se mene tiče, Hadersfild, Sutra ujutru, Neprijatelj, Tilva Roš, Klip, Kako su me ukrali Nemci.

 

Inače, Aleksandar Gavrić je stvarno bio najveći šmeker ex yu filma, velika šteta za onu inđijsku krivinu...

Link to comment

ja izbegavam ove novije filmove, jbg domaca kinematografija mi je razocaravajuca nakon raspada bivse drzave, zato onih starih i dobrih filmova ima koliko hoces, preporucio bi Osma vrata, Balada o Svirepom, U ime naroda, dugo zabranjivani U ime oca i sina, Original falsifikata, Gluvi barut (jedan od retkih odlicnih partizanskih filmova uz mozda jos Hajku)

Link to comment
  • 4 weeks later...

Dragan Nikolić na aparatima, lekari se bore za njegov život. Baš se rastužih :(

 

Edit: Blic piše da mu je sad bolje i da sam diše, ali da je stanje teško.

Edited by Timmy
Link to comment

Добро је. Болесници су већ почели отварати ин мемориам групе по фејзбуку.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...