Jump to content

Srpski film


Corkscrew

Recommended Posts

.

A, pazi, i jeste pitanje koliko je shvatanje rečenice kao jedinice misli dodatno ugrozilo snažnu tradiciju jugoslovenske drame preko Držića, Sterije i Nušića i koliko je upravo dekonstrukcija takvog razmišljanja i napad na tačku moguć način da se razračuna sa pogubnim konceptualnim, političkim i ideološkim nastojanjima koja isto tako destruiraju domaći film upravo na krilima tačke, koju možda i treba napasti na tvoj način, ali sumnjam da je sve to tako jednostavno...

Link to comment

A, pazi, i jeste pitanje koliko je shvatanje rečenice kao jedinice misli dodatno ugrozilo snažnu tradiciju jugoslovenske drame preko Držića, Sterije i Nušića i koliko je upravo dekonstrukcija takvog razmišljanja i napad na tačku moguć način da se razračuna sa pogubnim konceptualnim, političkim i ideološkim nastojanjima koja isto tako destruiraju domaći film upravo na krilima tačke, koju možda i treba napasti na tvoj način, ali sumnjam da je sve to tako jednostavno...

+1

Link to comment

+1

 

Ma, to i jeste problem sa srpskim filmom, taj poklonički i partijski i ideološki mentalitet, to priklanjanje, to citiranje u ime šire podrške, taj formalizam omaža koji se svodi na prosto odobravanje sa primesom mase, to prokleto plus jedan i mentalitet kadra koji na putu da postane kadar završi kao jalov kadar...

Link to comment
  • 1 month later...

Dobio karte za premijeru "Majkla Dzeksona", i ajde- ko veli da se ne baci, ne ocekujem nista, nema veze, ko ga jebe...

 

Majko mila... Srpski film jeste manje-vise klinicki mrtav (makar ovaj njegov mejnstrim deo), ali ovo je vise od uzasa. Koliko je samo infantilnosti, gluposti, neduhovitosti stalo u sat i po, treba i to umeti... Standard novog dna je vaspostavljen, cekamo sledeceg kandidata koji ce to nadmasiti.

Link to comment

Čudi me da niko nije spomenuo i prethodnog kanditata; "Malog Budu". Prava slika trenutnog srpskog filma! Zmija se prostirala za karte u nedogled (što je sjajno) u sali potpuna histerija a na kraju filma i spontani aplauz dela publike. Klicalo se; Kursađije na bis!

Za ovaj gore, po trejleru se videla patetična gluma brata Sergeja Trifunovića, i to bi bilo to.

Ništa, čekam "Smrdljivu Bajku" da prekine ovaj sumanuti niz...

Link to comment

I ovde su se ljudi smejali, a tokom filma nije bilo apsolutno nista ni blizu da bude smesno. Tragikomicno je sta sve Srbima moze da se podvali, a oni da budu zadovoljni time. I onda sto bi se neko i trudio da podigne standard kada zna sa kako maloumnom publikom ima posla.

Edited by Nikodije
Link to comment

na prvoj krenuo "Vir". Početak neki skinsi, brat bio u tvorzi, svi isti, odmah naravno pivo i fajt, ljubav. Onda se pojavljuje Okanović koji glumi nekog umetnika, a nedugo zatim  Ivan 200 na sat, Ivan Ivanović i Miki Veliki Brat imaju zajedničku scenu :unsure: . Zatim još malo fajta, besmisleno nasilje, ubistvo, pucnjava... Tu sam prekinuo, preglupo je. Križanac Do Koske, Šišanja i nekog novogodišnjeg programa. Na momente parodija, pa onda socijala i klošar do bola, pa malo Rane i onda opet parodija. Dijalozi presmešni ...

 

Ništa mi nije jasno šta je trebalo ovaj film da bude

 

edit: e da, ima i Kusturice koji glumi oca nasilnika

edit 2: utisak o parodiji pojačava i Ivan Zeljković kao diler benzina

Edited by Lezilebovich
Link to comment
  • 2 months later...

Dokle će više ova osovina Karadžić-Karadžić-(Milošević) da snima filmove, ko to plaća, kako se to isplati bilo kome? Evo sad čitam u novinama, neki novi rip off Živka Nikolića, Gorčilo. 

 

 

 

Inače, radnja filma se odvija u crnogorskom selu, u brdima 1968. godine. U jeku izgradnje infrastrukture SFRJ, u naporima da se siromašni sever Crne Gore putevima poveže sa jugom, u malo selo dolazi geometar Laza, kako bi pripremio dokumentaciju za trasu budućeg puta. Sa njim će doći njegova žena Klara, balerina iz Narodnog pozorišta iz Novog Sada. Kako seljaci reaguju na dolazak geometra, koliko su skloni korupciji, kako reaguju na dolazak ljudi koji žive nekim drugačijim životom od njihovog, koji je najbolji, jer za bolji ne znaju, videćemo u najnovijoj Karadžićevoj komediji koja je snimljena za samo 24 dana.

 

 

Zvuči kao da je pokrao Ljepotu poroka i ukrstio je sa pokradenim Čudom neviđenim.

 

Inače, jednom mi je TV bio ostao upaljen na PinkFilm dok sam radio nešto za kompom pa sam nevoljno odgledao, bolje rečeno odslušao njihov uradak "Promeni me". Iako je konkurencija jaka, jedan od besmislenijih domaćih filmova XXI vijeka. 

Link to comment

Sto da ne, vidis da je blentavi Budo imao 350 k gledalaca, dakle ta crnogorska nota™ ovde ima svoje brojne poklonike. Valjda sve neki SCG nostalgicari, sta li.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...