Jump to content
IGNORED

Srpski film


Corkscrew

Recommended Posts

To mora da bude spektakl i ako treba cela kinta neka se sprca u samo 1 film: zato nam i trebaju velika imena, gudmen, di kaprio, a ne ovi nasi amateri

Link to comment

Dragojević u bioskopu prošao dosta mršavo - 30 000, poslednja nedelja manje od 4 000, realno teško da će dogurati do 35 000.

I da, Montevideo nikad nije stigao do 500 000.

Link to comment
  • 1 month later...

Sada dodjoh da pitam isto

 

 

Rediteljski prvenac Mine Đukić, film “Neposlušni” osvojio je nagrade za najbolji film, režiju i glavnu žensku ulogu u okviru selekcije “Nacionalna klasa” ovogodišnjeg Cinema City festivala, koji se u Novom Sadu održavao od 21. do 28. juna.

Link to comment
  • 2 months later...

Da li mi se čini ili u poslednje vreme ima dosta filmova mladih reditelja ?

Pored ovog iznad, tu je sada i Ršumovićev "Ničije dete", pa ... (uh, sad ne mogu da se setim ni jednog više, ali sam bio ubeđen da ih ima još nekoliko :( )

Link to comment

Ima, ali zavisi šta smatraš pod "mladim" rediteljima. Lungulov je imao premijeru "Spomenika Majklu Džeksonu" u Karlovim Varima. I onaj Milić što je pravio "Jagodu u Supermarketu" ima novi film, "Travelator", kao i Tolnai, "Čudna šuma", mada se oni valjda samo u Srbiji mogu računati kao mladi reditelji.

 

A meni ovo deluje zanimljivo, ne znam da li je neko već pomenuo, a vidim i da osvaja okolo nagrade na festivalima animiranog filma.

http://www.ananedeljkovic.com/projects/rabbitland-film/

Link to comment

evo i ovaj

 

Дебитантски филм редитеља Ивана Икића „Варвари“, добитник специјалне награде жирија на филмском фестивалу у Карловим Варима 2014. године, биће премијерно приказан у Дому омладине Београда 4. септембра у 21 са

 

ne mislim mlad u smislu godina, nego kao da mu je ovo prvi,drugi film. znači, nije radoš bajić ili dragojević

Edited by Lezilebovich
Link to comment

Jel' to srpska ili crnogorska produkcija?

 

edip - uh, sad sam pogledao trejler, teško ću se odvažiti da ovo gledam.

Edited by kobni zelaya
Link to comment

Odgledao juce Varvare, jos jedan solidan domaci film nakon Tilve Ros i Klipa, na koje podseca stilom [vise na klip], temom i junacima. Izgleda da je kljucna stvar za iole gledljiv domaci film da u njemu nema profesionalnih glumaca, ili kada ih ima da rade sa nekim poput Mise Radivojevica.

 

Pre filma su pustili trejlere za Spomenik Majklu Dzeksonu i Malog Buda. Spomenik cu izbeci, dok MB deluje kao guilty pleasure.

Link to comment

Odgledao juce Varvare, jos jedan solidan domaci film nakon Tilve Ros i Klipa, na koje podseca stilom [vise na klip], temom i junacima. Izgleda da je kljucna stvar za iole gledljiv domaci film da u njemu nema profesionalnih glumaca, ili kada ih ima da rade sa nekim poput Mise Radivojevica.

 

Pre filma su pustili trejlere za Spomenik Majklu Dzeksonu i Malog Buda. Spomenik cu izbeci, dok MB deluje kao guilty pleasure.

uf, i ja vec godinama govorim kako su u nasim filmovima, zapravo, najlosiji glumci...ja ne znam sta im rade tamo na akademiji, ali ta skola glume, koja je slicna i u novom sadu i na BK skoli daje klonirane, totalno nezanimljive i neharizmaticne glumce... takvi su i po pozoristima, ja zato gledam samo predstave sa urbanovim madjarskim glumcima /iz subotickog, a i ove iz ujvidek sinhaza/ to jos jedino moze da se gleda... a slazem se i da su klip i tilva ros jedini dobri nasi filmovi u poslednjih desetak godina...

 

edit. inace, sad sam tek videla, ja sam ''varvare'' gledala u hnovom na festivalu...istina, ne od pocetka, ali uopste nije bio los... za razliku od neposlusnih, koji sam skroz odgledala, ali u kojem me je gluma hane i ostalih uzasno smorila...

Edited by nezvanova
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...