Jump to content
IGNORED

Srpski film


Corkscrew

Recommended Posts

Jao ova Tonijeva priča me podseti na nešto...

 

Pre desetak godina smo dva još forumaša i ja (neka se jave ako hoće da otkriju svoje učešće) osmislili pravi domaći horor scenario -  ekipa od 4 crvene beretke na Kosovu 1999. tik pred početak bombardovanja bude nanesena ratnim dejstvima u selo gde su svi Albanci pobijeni od strane njihovih kolega beretki i paravojnika - a masakr tj. energija smrti oslobođena masakrom je probudila drevno zlo koje počiva ispod Prokletija, koje mrtve vraća u život kao zombije svuda naokolo. Ne samo da sam napisao tritment, nego smo ga i poslali na konkurs FCS-a lololo. A naziv je bio "Kud god da krenem..."

 

I dalje mislim da su ideja i zaplet odlični i potencijalno najjači horor koji bi mogao biti snimljen u Srbiji a da je specifično "srpski" po temi tj. da nije samo reciklaža standardnih amerikanizovanih horor tropa. Samo što bi nas razapeli na krst verovatno SVI. :)

Link to comment

jebote, sad video vest o ovim nasim filmskim radnicima koji traze fond za snimanje filmova o kosovu.

ljudi, pa to je strasno, prestrasno!

na kraju, ko im je dosad branio da za drzavne novce snimaju filmove o kosovima, umesto odurnih fudbalskih sapunjara i kojekakvih debila sto siluju zivotinje.

i mali zoran iz tito i ja, sta koji kurac???

Link to comment

menscini da bi neki deliverance scenario bio idealan za srpski horor. ekipica idealista krene negde nizvodu da uzivaju u prirodi, rostilju, kazanu, duvki.... I nalete na ekipu koja za opkladu jede teglu feferona zalivajuci rakijom (ovom sam jednom prisustvovao) i idu u provod pevajuci evo sam se sa planine svuk'o, ima l' koga da bi se potuk'o.

 

odavde ima stranputica kolko srce zeli.

Link to comment

Pa recimo. :)

 

Ali da je nastavio u tom stilu, uz nečiju pomoć, možda bi ispalo nešto zabavno od njega. On je oduševljen žanrom i to onim geekovskim, i treba da snima nešto takvo, tu bi možda nešto i napravio. Zakopao se kad je poverovao da može da snima filmove o velikim političkim i društvenim temama.

kao što je magarac trebao da se drži koledž uradaka gdje glumi retardiranog studenta iz istočne jevrope

Link to comment

kao što je magarac trebao da se drži koledž uradaka gdje glumi retardiranog studenta iz istočne jevrope

 

:lolol: :lolol: :lolol:

 

Jao, ej, ono je prajsles. BM as himself!

Edited by Turnbull
Link to comment

hoćete da ocrnite srpskog domaćina koji nudi radžu tim Deliveransima, umjesto da snimate filmove o Kosovu, mrš u Kanadu.  :mad:

 

 

pa da se tamo napojite sa izvora pravog srpstva pa da se onda vratite i snimate prave filmove :sleep:  

 

Link to comment

a nebitno, utemeljili su ceo fazon.

nisu zanrovski horori, al su oba zajebanija od bilo kog brda sto imaju oci ili masakra testerom.

satro urbano vs iskonski ruralno, i kako se nevesti snalaze u zajebanim situacijama, i kako se razvijaju i menjaju odnosi medju zrtvama.

Edited by ToniAdams
Link to comment

Ja bih obrnuto - ekipica iz provincije dolazi da studira Megatrend u Bgd, roditelji prodaju njivu i stoku, sve sjajno, idu da se zezaju u Strahinjića Bana ili na Obilićev, a tamo ih otima ekipa iskonskih seljaka koji seju praziluk ispod narodnog muzeja i žive za dan kad će svuda po bgd-u ponovo osvanuti njive.

Link to comment

Ja bih obrnuto - ekipica iz provincije dolazi da studira Megatrend u Bgd, roditelji prodaju njivu i stoku, sve sjajno, idu da se zezaju u Strahinjića Bana ili na Obilićev, a tamo ih otima ekipa iskonskih seljaka koji seju praziluk ispod narodnog muzeja i žive za dan kad će svuda po bgd-u ponovo osvanuti njive.

meni to lici na sjajni kusturicin zavet. samo bez jebanja stoke i zivine u dupe.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...