Jump to content
IGNORED

Srpski film


Corkscrew

Recommended Posts

Do početka devedesetih bili smo referentna filmska priča sa evropskom kinematografijom, ne samo sa hororima, nego za ceo film uopšte. E onda su reditelji hteli da se takmiče sa Holivudom, sa već pomenitim "Šejtanom", onda da izmišljaju neke umetničke filmove tipa; Krojačeva tajna"... Kadijević sa njegovim sjajnim filmovima je bio put kako se trebalo ići, ali odlučilo se za nešto drugo i vremenom smo padali sve niže i niže. I sad nas nema nigde tj. ne postojimo... Nije problem samo sa nama, evo i braća Rusi počinju da gube konce sa Staljingradom a nastavljaju sa samoubistvom sa novim "Viyom"

 

 

Ključna razlika između Kadijevićevih horora sa jedne i Šejtanovog ratnika sa druge strane, jeste što su prvi snimani u SFRJ, a drugi u tranzicionoj Srbiji. Danas je skoro nemoguće snimati nešto popu Kadijevića onomad jer za to niko ne da pare. Zato desničar Kadija nedavno u Politici i kuka za SFRJ kao za ozbiljnom državom.

Link to comment

Dobra ti je ideja. Ja sam imao sličnu inspirisanu onim rielitijem "Jednostavan život", gde se one dve ćepate po selu. Bila jedna epizoda gde one nešto flertuju sa seoskim momcima i naprave opšti haos na nekom seoskom slavlju, na ivici tuče. Meni to zvuči kao zgodna premisa - snimiš lažni dokumentarac koji je kao epizoda neke takve serije.

Mogao bi da bude kao neki raw footage film.

Link to comment

to je zato sto je stevica trebao da bude svinjogojac a ne reditelj ili montazer.

mislim da si hteo reci najmanje najgore.

 

Pa recimo. :)

 

Ali da je nastavio u tom stilu, uz nečiju pomoć, možda bi ispalo nešto zabavno od njega. On je oduševljen žanrom i to onim geekovskim, i treba da snima nešto takvo, tu bi možda nešto i napravio. Zakopao se kad je poverovao da može da snima filmove o velikim političkim i društvenim temama.

Link to comment

ne znam ima li umetnika desnicara koji ne cvili za Titom. kod glumaca, narocito pozorisnih, to je opste mesto koje se ne preispituje.

Link to comment

pa dobro, to se odnosi verovatno na sve zanrove i vidove filmskog izraza.

pogle samo salas u malom ritu ili kuda idu divlje svinje, svaka jebena epizoda je po svemu bolja od gotovo bilo kog filma koji je u eksju izasao od raspada.

Link to comment

pa dobro, to se odnosi verovatno na sve zanrove i vidove filmskog izraza.

pogle samo salas u malom ritu ili kuda idu divlje svinje, svaka jebena epizoda je po svemu bolja od gotovo bilo kog filma koji je u eksju izasao od raspada.

 

Pa i odnosi se.

Link to comment

Ja to, dozvoli, ne mogu da gledam. Mislim da je politički grozota. A čuo sam i ja da nije negledljivo.

 

TT sindrom mi bio okej, tako da cenim da Zečević ume da snima horore.

Link to comment

ok, jasna je asocijacija na drekavca, ali tema je ona kojom se svi religiozni horori bave.

stim sto su ovde svi, uslovno receno, gud gajs, i krscani, i mudzosi i ateisti. a zlo je jedno (ili nije, zavisi kako protumacis kraj).

po meni sasma prihvatljivo.

Edited by ToniAdams
Link to comment

ma to je nesto gej. pejntbol, zagorci, mosmisliti.

 

meni je zbilja balada o svirepom u glavi, obavezno pogledaj ako nisi.

ne bi bio svrstan u horor, al je jako zajeban na momente, na puno momenata. 

par najgotivnijih ubistava u domacoj kinematografiji.

 

Zagorje je do jaja spooky

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...