Jump to content
IGNORED

Srpski film


Corkscrew

Recommended Posts

zavet je genijalan film. andrei rubljov by dzon voters.artiljero je ko satanisticka verzija looking for eric. sve sto je u tom filmu dobro artiljero izvrce na glavu.mislim ako je jedini redeeming aspekt sporta taj da od ljudi moze da nacini nesto vise tako sto ce im i pored svega podariti priliku da se kroz identifikaciju sa dzonatan e type pojedincem postanu nesto vise onda je ovaj film prica o voljnom povladjivanju instituciji. drugim recima ovo je film ne o tome kako vidic pomaze klincu (kao sto filozoficni kantona pomaze radnickoj klasi da se izbore sa kriminalcima) vec kako klinac pomaze vladanu lukicu da nastavi da siluje njegov voljeni tim. mjehuru je srce na mestu ali ne i pamet. makar u ovom slucaju.valjda je organizovani sport tu da nam nesto da a ne da mi stalno investiramo, na svaki nacin, u njega. ma sve bi to bilo jos i podnosljivo da se u ovoj zemlji zapravo igra fudbal.jedini smislen sportski film u srba bi bio o duletu vujosevicu.

Link to comment

Zapravo, od Vidica heroja mogu da prave samo navijaci Junajteda, za njih je najvise igrao, osvajao trofeje, razbijao i bivao razbijen. Problematican je njegov doprinos srpskom fudbalu, i praviti od njega neku spektakularnu velicinu vise je dokaz kako pravih velicina nema. A treba nam fudbalski heroj, kosarka i ostalo su ipak drugorazredni sportovi.

Edited by Nikodije
Link to comment

Nisam odgledao Artiljera, ali ako je Kojotova ocena tacna onda je dobio konkurenciju u bioskopima."Vir" je filmski ekvivalent nekoherentnog prepricavanja dogadjaja iz Beograda devedesetih (Knele, Dusan Jovanovic, policijska represija i izivljavanje - ok, nije sve ih devedesetih) koje ste culi nebrojeno puta, ali od strane klinca od 13 godina koji nevesto pokusava da ih kontekstualizuje (imdb kaze da je autor 1980. godiste i moram da priznam da sam iznenadjen).

Link to comment

'el gledo jos neko vir? rece mi drugar da je "kvalitetan, hrabar i beskompromisan" film, a jaran okanovic dobar glumac? nesto sam skeptik, pa reko da cujem jos neko misljenje...

Link to comment
  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...