Jump to content
IGNORED

Srpski film


Corkscrew

Recommended Posts

Nema boljeg rešenja - samospaljivanje obojice, kao i čitave akademije za film bi to bilo, ali se tako nešto neće dogoditi. Dragojeviću, sine, gde si bio prošle godine kada su ono govno od Montevidea slali na Oskara, a ne najbolji domaći film u poslednjih petnaest godina? Inače, mislim da čitavu stvar treba ukinuti, da se ne troši ni dinar na ovo, kome je to uopšte potrebno i tako nema šanse da pošaljemo iole pristojan film za tu konkurenciju.

Link to comment
Dragojeviću, sine, gde si bio prošle godine kada su ono govno od Montevidea slali na Oskara, a ne najbolji domaći film u poslednjih petnaest godina?
na sta mislis
Link to comment
Meni su Paskaljević i Dragojević kao deca - obojica su mi podjednako dragi i ne mogu da zauzmem nečiju stranu ...Ipak, Dragojević bi trebalo da ustane kada priča o Goranu, a ne da čoveka naziva "ljakseom". Paskaljevićeva filmografija je u odnosu na ono što je uradio Dragojević maestralna i grandiozna ... Goranovi filmovi su ušli u anale ne samo srpske kinematografije, dok su Srletovi filmovi bliži "Kursadžijama" ... Edited by stoka
Link to comment
Bode oči ćinjenica da je Paskaljević (pred)premijeru tempirao pred istek roka za zadovoljenje kriterijuma kandidovanja filma za Oskara. Čini se da je sa sigurnošću računao da će baš njegov film pobijediti, što i nije nikakvo čudo, jer je upravo on donedavno bio na čelu te akademije.Zanimljivo je da sva tri kandidovana filma imaju vrlo zahvalne teme da bi bili razmatrani za ulazak u užu konkurenciju:Kad svane dan - holokaustParada - gej parada i prava LGBT populacijeUstanička ulica - ratni zločini iz poslednjih naših ratova
Nama ne bi pomoglo cak ni da snimimo dobar film.
Link to comment
  • 1 month later...
Паскаљевић и даље на челу АкадемијеНа ванредној седници Академије филмске уметности и науке одбијена понуђена оставка председника Горана Паскаљевића. После 15 година примљени нови чланови међу којима и министар Братислав Петковић. Звање академика филмске уметности добили и аутори РТС-а Тања Петернек Алексић, Бранко Станковић и Драгомир Зупанц.Академија филмске уметности и науке Србије (АФУН) на ванредној Скупштини одбила је оставку председника Горана Паскаљевића.Прослављени редитељ понудио је оставку на место председника 4. августа како би пријавио филм Кад сване дан за домаћег представника за награду Америчке филмске академије у категорији страних остварења.Уследила је велика полемика у јавности у којој је размењено много тешких речи.Закључак Председништва је да Паскаљевић својим поступцима није утицао на рад Стручног одбора при избору српског кандидата за Оскара и није повредио Статут АФУН па зато нема разлога за прихватање његове оставке.Одлука је затим изгласана већином гласова, а тада председник у оставци био је уздржан.У новобеоградском биоскопу „Фонтана" у удружење су, после 15 година, примљени нови чланови.Аутори Радио-телевизије Србије Тања Петернек Алексић, Бранко Станковић и Драгомир Зупанц нашли су се на списку нових академика филмске уметности на којем је било 88 имена.АФУН има 15 одбора или секција за различите области. У Одбору за филмске и ТВ институције и организације нови члан је и министар културе Братислав Петковић.Чланови се бирају из редова филмских стваралаца који су својим опусом значајно допринели уметничким резултатима српске кинематографије.Сваки предлог или личну пријаву треба да подрже најмање три члана Академије, са препоруком за пријем.
:Hail: Edited by bergasa19
Link to comment
  • 4 weeks later...

upravo sam odgledao poslednji krug u monci, ali nisam bas obratio paznju na kraju. jesu urketu podmetnuli nesto pre nego sto je dobio srcani udar, pa ga onaj ortak ostavlja da lezi, ili ne?

Link to comment
upravo sam odgledao poslednji krug u monci, ali nisam bas obratio paznju na kraju. jesu urketu podmetnuli nesto pre nego sto je dobio srcani udar, pa ga onaj ortak ostavlja da lezi, ili ne?
ne znam. ja sam pre neko vece sanjao da su umrli smoki samardzic i dragan nikolic. i ja kao citam citulje a sve smokijeve citulje su sa slikom surde iz vruceg vetra a sve gagijeve slike su kao urketa iz poslednjeg kruga.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...